center

Regulacja ładowania Zetor 7211

Polecane posty

center    11

Witam wszystkich posiadam Zetora 7211 + akumulator 170Ah, problem mam taki że szybko ubywa w akumulatorze elektrolitu przy czym akumulator nie jest za stary no i nie cieknie, myślę że to jest wina może przeładowania akumulatora na jaki prąd powinien być ustawiony alternator i jak dokonać regulacji? Pozdrawiam i liczę na elektrotechnika;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Standard to 14,4 volta, a regulator masz pod kierownicą elektroniczny, więc samemu raczej nie do ustawienia, raz go wymieniłem po prostu na nowy.


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

W instrukcji napraw pisze że: przy podłączeniu woltomierza pod zacisk +B napięcie regulacyjne musi się wahać od obrotów wolnobiegowych w zakresie 14V z tolerancją +0,3,-0,6V. Żarówka kontrolna musi gasnąć już przy obrotach wolnobiegowych lub bezpośrednio powyżej wolnobiegu.

 

Powinieneś sprawdzić także regulator napięcia gdzie na jego wyjściu powinno być napięcie 13,8-14V.

 

Wyślij mi na priv swój e=mail to dostaniesz ode mnie dokładniejsze informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

hmm ale napięcie jest oki... tak ok14V ale chodzi mi o wydajność prądową alternatora? tam chyba jest jakaś blaszka czy coś ale ja nie znam tematu tego głębiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Szukałbym winy w akumulatorze. Alternator da tyle prądu(w granicach swojej mocy) , ile akumulator pobierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mówisz i masz. :D Tak jak pisze kolega @zorzyk2 wydajność prądowa alternatora nie ma tu znaczenia. Akumulatory ołowiowe ładuje się stałym napięciem, a ono wynosi u Ciebie 14V czyli w normie. Prądu nie dasz rady regulować. Akumulator może mieć jakieś wewnętrzne zwarcie i pobiera większy prąd, którego przepływ powoduje parowanie wody (podnosi się temperatura elektrolitu). Ale jest to tylko moja teoria, bez znajomości pobieranego prądu niewiele mogę powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

hmm no to spoko dzięki mistrzu moja wiedza jeszcze tak daleko nie dotarła odnośnie tego...:/ to w takim razie szukam cęg do pomiaru prądu, jak go zmierzę napiszę ile jest pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie tez tak jaest ze daje na 1000obr 14V a powyżej 13,8V czy to nie za mało regulator mam nowy diody sprawdzone alternator wygląda na sprawny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hedonity    4
U mnie tez tak jaest ze daje na 1000obr 14V a powyżej 13,8V czy to nie za mało regulator mam nowy diody sprawdzone alternator wygląda na sprawny

W zetorze miałem taki przypadek że tranzystor sterujący w regulatorze (KD 502) był zwarty. Alternator ładował jak szalony ale wszystko się gotowało . ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
U mnie tez tak jaest ze daje na 1000obr 14V a powyżej 13,8V czy to nie za mało regulator mam nowy diody sprawdzone alternator wygląda na sprawny

13,8V to jest minimalne napięcie ładowania akumulatorów ołowiowych. Nie powinno być ono niższe. Napisz jaki masz regulator, mechaniczny czy elektroniczny. Jeżeli napięcie u Ciebie nie spada poniżej 13,8V pod obciążeniem to nic nie musisz robić.

 

 

PS.

@hedonity nie cytuj poprzedniego posta bo za to grożą % :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hedonity    4
13,8V to jest minimalne napięcie ładowania akumulatorów ołowiowych. Nie powinno być ono niższe. Napisz jaki masz regulator, mechaniczny czy elektroniczny. Jeżeli napięcie u Ciebie nie spada poniżej 13,8V pod obciążeniem to nic nie musisz robić.

 

 

PS.

@hedonity nie cytuj poprzedniego posta bo za to grożą % :)

Cholera tylko jak każdy szpec lubie czasem procenty:))

Pozdrwiam i życzę zdrówka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Koledzy dlaczego wylatuje mi w Proximie elektrolit z akumulatora , przez co przód traktora koroduje , wymieniliśmy korki i dalej leci . Co może być tego przyczyną , wadliwy akumulator ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

no to wina akumulatora pewnie jest jakis wadliwy jak masz go na gwarancjii to idz wymien a jak nie to kup nowy bo caly ciagnik zardzewieje:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Możliwą przyczyną jest przeładowywanie akumulatora, czyli zbyt wysokie napięcie ładowania. Jeżeli jednak jest ono w normie to rzeczywiście może być uszkodzony akumulator. Bezpośrednio po zakończonej (najlepiej dłuższej) pracy odkręć korki i przy pracującym silniku zobacz czy z elektrolitu nie wydzielają się nadmiernie pęcherzyki gazu (załóż okulary ochronne), bo to by świadczyło o zbyt dużym napięciu ładowania (przy sprawnym akumulatorze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

witam

mam problem z regulatorem magneton w zetorku 5211 objawiający się w ten sposób że alternator ładuje różnym napięciem (od 11-12V na wolnych obrotach do 17-18V gdy dobrze dołoży się do przysłowiowego"pieca") wymieniłem regulator napięcia i sytuacja nie uległa poprawie ale wręcz się pogorszyła (kontrolka ładowania pali się non stop w szerokim zakresie obrotów a napięcie utrzymuje się w granicach 12,6V )zauważyłem że w starym coś "dzwoni" jak nim potrząsnę więc go otwożyłem i zauważyłem że pękła i odpadła połówka korpusu diody(tej przylutowanej poziomo) pomiędzy dwoma szeroko oddalonymi od siebie zakończeniami układu (pomiędzy DF a B-) Jak można to naprawić (o ile można) i jaka to powinna być dioda? Czym skutkuje błędne połączenie regulatora (zamiana DF z D+)? Dlaczego nowy regulator nie działa tak jak powinien? Proszę o pomoc bo akumulator centra 125 Ah nie ma jeszcze roku a już nadaje się do wybuchu a później do wywalenia (porządnie spęczniał i woda paruje z niego w zastraszająco szybkim tępie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

@center myślę że w Twoim przypadku jest to to, o czym pisze @elektrotechnik. Dodam tylko że, jeśli w którymś ogniwie jest zwarcie, to z niego będzie ubywać mniej wody.

 

@konteno na Twoim miejscu sprawdziłbym dokładnie alternator, na temat naprawy regulatora się nie wypowiem jak go nie widzę.

Wzrost napięcia ładowania może być spowodowany również złym połączeniem regulatora z masą ale nie zdarzyło mi się by aż do poziomu 17-18V.

Jeszcze kilka słów na temat napięcia 13,8V. Jest to średnie napięcie akumulatora pomiędzy stanem jego pełnego naładowania 13,2V a napięciem początku gazowania elektrolitu podczas ładowania 14,4V. Co daje odpowiednio 2,2V ; 2,3V i 2,4V na ogniwo.

Edytowano przez roltech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

@konteno albo odwrotnie podłączasz regulator albo w alternatorze nie ma dobrego styku wyjścia z 3 diod wzbudzenia, miałem kiedyś podobnie z alternatorem A124, ładowanie skakało od 14.6V do 15.8V, wymiana reg napięcia nie pomagała, okazało się iż nie łączy przewód w wsuwce, po wymianie sztywno 14.4V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie alternator ładuje aż 30 wolt! wymieniałem regulator i dalej jest ten sam problem dodam że na wolnych obrotach tyle jest wolt na wysokich wzrasta , pół roku akumulator i go szlak trafił, pomocy co z tym zrobić żeby było te 14.4v ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Patrz post powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukas02
      Witam po wymianie szczotek z regulatorem w mojej Proximie 85 wróciło ładowanie i po czasie mam teraz problem. Licznik przestal działać kontrolka ładowania ledwo świeci ciagnik nie ładuje, dodatkowo zauważyłem gdy wyciągałem alternator i montowałem spowrotem gdy dotykał mocowania to jakby iskrzył na obudowie 
    • Przez emtecc
      Witam Mam w kombajnie zamontowany (Kiedyś była prądnica) alternator A124n. Alternator z fiata 125 Z tego co mi się wydaje to 9cio diodowy. Jest przy nim dokręcony regulator. Nie wiem jakie ma oznaczenie bo symbole wytarte. Dla pewności dodam zdjęcie czy połączenie do alternatora jest poprawne. Włożyłem nowy akumulator i postanowiłem spr czy z ładowaniem wszystko w porządku. Okazało się, że napięcie ładowania rośnie powyżej 14.4 V na niskich obrotach. Gdy zwiększę obroty przelatuje 17V. Stanowczo za dużo. Czy przy zmianie z prądnicy na alternator należy wprowadzić jakieś modyfikacje w instalacji auta?
    • Przez pele19
      Witam!
      Mam taki mały problem w swoim malczyku a dokładnie padł mi alternator który juz nie nadaje sie do regeneracji.
      Był w ciągniku od nowości i już wszystko się powycierało, wymiana szczotek, regulatora nic juz nie pomaga więc pora kupic nowy!
      A teraz pytanie jaki ?
    • Przez Adamo90
      Potrzebuję schemat instalacji elektrycznej w ursusie 5714. W internecie nie mogę znaleźć. Może ktoś ma? Był bym wdzięczny. 
    • Przez Johnderre
      Witam, po zapaleniu ciągnika świeci się kontrolka ładowania, gaśnie dopiero po solidnym przegazowaniu i wtedy zapala się kontrolka stop. Podczas jazdy kontrolka STOP czasami gaśnie, chwilę później znów się zapala albo miga. Czy to jest normalne że kontrolka gaśnie dopiero po solidnym przygazowaniu? Gdy ładowanie się świeci stop się nie świeci, czy to problem Alternatorem?  Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj