Pawe00

Class Mercator 70

Polecane posty

Pawe00    0

Pytanie:

 

Jaka powinna być szczelina wlotowa i wylotowa klepiska młocarni w fabrycznym ustawieniu kombajnu class mercator 70. (chodzi mi o podanie w mm)

 

Kontakt

Pawe00@wp.pl

gg: 3895645

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Jak w fabrycznym ustawieniu to popatrz tu http://konedata.net/claas_mercator.htm , może znajdziesz to co Cie interesuję. A jeśli chodzi o szczeliny to sprawa wygląda tak: najmniejsze szczelina to wlotowa 17 mm, wylotowa 3mm a najbardziej opuszczone klepisko jest na szczelinie wlotowej 20mm a wylotowej 14 mm. Informacje brałem ze skali w mojej 75 i chyba te wartości podane na tej skali są wartościami szczelin.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawe00    0

Czy przypadkiem sie Pan nie pomylił co do wartości na zamkniętym klepisku: czy nie powinno byc raczej odwrotnie tzn wlot 17mm a wylotowa 3mm ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

W instrukcji do Merc.75 jest napisane że szczelinę robocza ustawia się na 2 zatrzasku(2 dziura)od góry i szczelina powinna wynosić na wlocie 13mm, a na wylocie 3mm.

Na skali też jest napisane 13-3 a nie jak piszecie 17-3 (jak się mylę to poprawcie)


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybi    0

Mam takie pytanie pod klepiskiem znajduje sie taka otwierana blacha (wyglada to jak chwytacz kamieni ale nie jestem pewny) sterowana jest z prawej strony kombajnu powyzej kolo . Ma dwa połozenia i nie wiem w ktorym ma sie znajdowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Chyba chodzi Ci o blachy na klepisku. To nie jest chwytacz kamieni. Te blachy są po to aby lepiej domłacać zboże. Wtedy trzeba nimi przysłonić klepisko. A otwarte muszą być w czasie zbioru roślin łatwo wymłacalnych typu groch lub rzepak.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

A według mnie to te blachy czyli "kłosownik "domyka się tylko przy młóceniu jęczmienia ,żeby ości lepiej oddzielić od ziarniaka.Natomiast chwytacz kamieni jest przed klepiskiem.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

One są głownie do młócenia jęczmienia ale przy innych zbożach nie przeszkadza że są one domknięte bo więcej ziaren wymłaca się już na etapie młocarni i mniej idzie kłosów niewymłóconych na bukownik. Tak mi się wydaje biorąc to wszystko na chłopski rozum.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybi    0

Jak zastanawialem sie do czego ta przesłona słuzy to wywnioskowalem ze raczej musi bys zamknieta. W przypadku otwartej czesc kłosow moze byc nie wymłuconych bo dołem uciekna z klepiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Klapy te mają za zadanie zatrzymać "dłużej"ziarno(trudnowymacalne) na klepisku.

sybi@ po 1 to pisz tylko w pierwszym oknie,a po 2 to jeżeli klapy by miały byś cały czas zamknięte to jaki sens byłby je wogóle montować wystarczyłoby zrobić "pełne" klepisko w miejscu klap i były by wtedy zbędne.

kamil@,teoretycznie to bym sie zgodził tylko że na zamkniętych klapach jest mniejsza powierzchnia przez którą wydostaje sie ziarno(faktycznie lepiej domłócone kłosy)lecz młocarnia nie ma takiego przerobu i ma ciężej niż przy klapach otwartych-tak według mojego chłopskiego rozumu.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Może my mamy po części racje :D My tam jeździmy na zamkniętych i jest dobrze, nie ma spadku wydajności przez to. My w 70 przez 2 sezony nie mieliśmy tych blach bo po prostu nie wiedzieliśmy o ich istnieniu. I był problem bo za dużo niedomłoconych kłosów szło z powrotem przez bukownik. Sprawę rozwiązało założenie tych blach. U nas wszyscy co jeżdżą mercatorami mają te blachy zamknięte.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

czy w mercatorze 60 tez takie coc jest bo u mnie nie widze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Jest prawdopodobnie we wszystkich mercatorach. Przynajmniej u mnie w okolicy wszyscy je maja. Znajomemu się zdarzyło że te blachy mu się odkręciły i wypadły i może tez dlatego ich możesz nie mieć. Ja za te blachy używane zapłaciłem 150 zł.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Faktycznie każdy ma trochę racji i przy tym zostańmy

peres@,też powinieneś mieć coś takiego,przy najmniej kolega w 60 ma


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

moze ktos wstawic zdjecie jak to wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Podaj swój adres e-mail to Ci wyślę zdjęcia.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
86tomek    0

kamil16251290 czy mogę prosić o przesłanie zdjęć tych klap cyrul_21@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Wysłałem. Jak nie dojdzie to popraw adres może.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
86tomek    0

Zdjęcia nie doszły ale adres jest dobry. A mam do ciebie kamil16251290 pytanie bo widzę że się orientujesz na temat mercatora i chodzi o tą blachę przed klepiskiem z przodu czy szczelinę wlotu ustawiać od tej blachy (rynny) czy od pierwszego płaskownika na klepisku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Nie chwal dnia przed zachodem słońca :P Nie ustawiałem klepiska więc nie powiem ci jak tam jest.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

To ja odpowiem po długiej nieobecności szczelinę ustawia się na pierwszym i ostatnim płaskowniku na klepisku, po obu stronach


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek68    0

kamil16251290 czy mógłbyś mi też przysłać te zdjęcia ? bardzo bym prosił oto mój adres e-mail dawkucz@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj