1rajdzik

Claas Dominator 150

Polecane posty

Pavel    12

w sumie miałeś 5 tygodni przestoju - to moim zdaniem dużo. Ile hektarów skosiłeśw tym sezonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Ja miałem tylko jedną w patkę w moim-jak przyprowadziliśmy go to się nie chciała chować rura od wysypu -okazało się, ze czujnik był żle ustawiony wystrarczyło tylko go przesunąć o 0,5cm. Teraz nie długo sie biorę za wymianą olejów ale tylko hydro i hydraulika w silniku był zmieniany po 50 godzinach także w tym roku powinno starczyć. Napęd hydro to piekna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

ile Cie kosztował ten nowy Bizonik ? a do którego Claasa można go porównać ? Myślałem też nad HN ale to jeszcze dużo czasu do zrealizoania moich marzeń więc pytam co byście polecili...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Kogo mnie?Nh to nie Bizon(bez żadnej ujmy dla naszych kombajnów). :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

yhm, chciałbym wiedzieć chyba to nie tajemnica. A z tym że nazwałem Bizon to podobno miała być przywrócona nazwa...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Za TC54Bizon to kolo 260 netto(z szarpaczem i chyba szerszym hederem). Za normalnego TC54 to nawet nie wiem. Za takiego jak ja TC56Hydro ze stołem to koło 350netto trzeba liczyć(wszystko zależy od wyposarzenia). :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz15    0

Ja mam Dominatora 150 jak narazie ma przepracowany jeden sezon i nic sie nie dzialo nie bylo zadnej usterki. Wydajnosc- zalezy w czym w zycie (fakt ze nie bylo rewelacyjne) 1.7ha na godzine za to w rzepaku bardzo powoli. Heder 4.2m moglby byc wiekszy chodzil tez w przystawce Claasa 4 rzedowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaJacek    4
a jaką mają wydajność oba te kombajny? Bo jeżeli Dominator przy 150 przy 152 kucykach skosi mniej niż Bizon to nie będę sobie zawracał głowy i kupie TC56. a Medion hmm gdyby nie te 100 tys więcej ...:/

Sam chcę kupić Dominatora 150, z tego co rozmawiałem z jego uzytkownikami, ma przepustowość o ok. 20% wyższą od Bizona Rekorda. Do 100ha powinien wystarczyć bez problemu.


Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
intruder    0
Sam chcę kupić Dominatora 150, z tego co rozmawiałem z jego uzytkownikami, ma przepustowość o ok. 20% wyższą od Bizona Rekorda. Do 100ha powinien wystarczyć bez problemu.

cześć jestem nowy też chce kupić nowy kombajnik na 100ha(docelowo 150ha), co polecacie? :rolleyes: :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaJacek    4
cześć jestem nowy też chce kupić nowy kombajnik na 100ha(docelowo 150ha), co polecacie? :lol: B)

Jeżeli Cię stać, to celuj o klasę wyżej na ten areał, polecam Claas Medion 310, NewHolland TC56. Z drugiej strony znam gospodarza radzącego sobie Bizonem ZO56 na ponad 150ha, z tym że sieje "wszystkiego po trochu" i praca kombajnu rozkłada się w czasie.


Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azi    0

sorry ale chyba troche przesadziłes z ta wydajnoscia Dominatorka 150. 1,7h na godzine a można wiedziec przy jakiej wydajnosci pszenicy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12
Uważaj z NH , tanie mięso psy jedzą

 

pozdro

Nie obrażaj firmy i ludzi. NH moim zdaniem ma bardzo dobre rozwiązania dużo gorzej z wykonaniem. Niestety awaryjna maszyna. Mailem w sumie dylemat między Tucano na TC nowej serii 5000. Postawiłem przede wszystkim na solidność!!! Ale wcale nie uważam, że NH ma gorsze rozwiązania. Niektóre nawet lepsze. Miast taniego mięsa powiedziałbym ...każda potwor znajdzie swego amatora ;) Wracając do tematu Dominatorka. Ja mam 90 ha i biorę Tucano 320. Raz, że głównie sieję pszenicę i rzepak (więc żniwa się kumulują), dwa przyszłościowo planuję dokupić ziemi jak będzie możliwość. Aaaa plon pszenicy mam w granicach 7-9t/ha, a rzepak patrząc z perspektywy lat ok 4t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

@darolee, widze że Tucana na PROW nie bierzesz, bo na taki areał dostałbys jedynie dominatorka ;) Ale dzięki tobie mam jakies nadzieje na kupno, bo mam jakies 70ha, tylko ze co roku kilka ha dobywa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TWARDZIEL    0
witam. Był u mnie niedawno przedstawiciel Korbanków z propozycją kupienia od nich maszyny... nie zrażam sie tym, że prawie na siłę wciskają ale taka ich praca - wiadomo każdy chce jakoś zarobić. Tak na dobrą sprawę to brakuje mi tylko kombajnu i rozmowie oraz zapoznaniu się ofertą chodzi mi po głowie Claas Dominator 150 Hydro Drive z hederem C450. Jak myślicie czy to dobry wybór i w dobrą stronę się kieruję ? bo jak dla mnie to takiej wydajności maszyna jest w sam raz, bo niby tego pola trochę jest ale ... juz nie powiem w ilu kawałkach...

 

powiedzcie, warto żeby na mnie zarobili a ja na nich nie stracił ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamg    0

Moj wuja brał claasa 2 lata temu i do tej pory nie miał żadnej awari

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Major    0

Witam!

Posiadam Dominatorka 150 i świetnie spisuje się na 155 ha. Napęd hydrostatyczny rewelacyjne sprawa. Mam przepracowane ponad 500 mth i żadnej awarii.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil96    37

Mam pytanie odnośnie Dominatora 150, a dokładnie to chodzi mi o tylną oś. Czy produkowali je 2 wersjach tzn. że oś się rozstawna można poszerzyć i nie rozstawna?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj