1rajdzik

Claas Dominator 150

Polecane posty

1rajdzik    15

witam. Był u mnie niedawno przedstawiciel Korbanków z propozycją kupienia od nich maszyny... nie zrażam sie tym, że prawie na siłę wciskają ale taka ich praca - wiadomo każdy chce jakoś zarobić. Tak na dobrą sprawę to brakuje mi tylko kombajnu i rozmowie oraz zapoznaniu się ofertą chodzi mi po głowie Claas Dominator 150 Hydro Drive z hederem C450. Jak myślicie czy to dobry wybór i w dobrą stronę się kieruję ? bo jak dla mnie to takiej wydajności maszyna jest w sam raz, bo niby tego pola trochę jest ale ... juz nie powiem w ilu kawałkach...

 

powiedzcie, warto żeby na mnie zarobili a ja na nich nie stracił ? :wacko:


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a powiedz ile kawałków??? :wacko:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

alternatywa jest w sumie nh i df, ja tam jestem za claasem ale zawsze mozesz je skonfrontowac, tylko ze chyba juz takie lub podobne porownanie bylo z 2 tygodnie temu, wiec przeszukaj forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

nie chce pioter zebyś sie przestraszył... na wniosku spersonalizowanym z ARiMR na wykazie działek jest chyba 47 pozycji (orne, łąki, lasy, budynki). do tego dochodzą jeszcze pola na które nie składam wniosku ... normalnie ręce opadają, licze że jeszcze za mojego żywota to choć troszkę sie zmieni. chciałbym mieć pola max do 20 ha bo w tej sposób mozna byłoby przeprowadzić częsciowe scalanie działek bez naruszania polnych dróg. Wg mnie taka wersja byłaby u mnie najlepsza.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

dobra brzozak nie zagadujmy na inny temat bo nam zamkną ale postraszą czymś admini, a ja chciałem się dowiedzieć więcej o Dominatorze, może znasz jakiś użytkowników takiego egzemplarza...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

też myślałem nad dominatorkiem 150 ale ostatecznie zdecydowałem sie na mediona 310

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

wiadomo, że pomiędzy tymi kombajnami jest ogromna róznica cenowa... a co wpłyneło na to, że wybrałeś Mediona ? Wydaje mi sie że na 100 ha (przeważnie tyle kosimy Bizonkiem) to troszkę za duży będzie Medion więc nie chciałbym przepłacać...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

też chciałem brać na PROW Dominatora 150 ale okazało się że mam za mało ziemi i będzie chyba trzeci nowy ciągnik zamiast kombajnu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

trochę nierozumiem, po co kolejny ciągnik jeżeli potrzebujesz kombajnu. to chyba ja mam prawo decydować o tym co chce kupić. fakt na 40 ha to mój maseey nie ma co robić - ale z drugiej strony to mało pali więc zachowuję czas i pieniądze...:wacko:

 

a za ile kasy Ci proponowali tego Dominatora ?


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

250 tys netto kombajn mi nie jest aż tak bardzo potrzebny żebym kupił go za swoją kasę więc biore ciągnik na Prow a on mi się teoretycznie należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

hehe. tak jak napisałem wcześniej że kosimy 30 letnim Bizonkiem koło 100 ha więc przydałaby się jakaś nowa zabawka ... w końcu jest szansa możemy wykorzystać, a wniosek złożę zaraz na początku, wtedy jest gwarancja że straczy pieniędzy...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

jestem ze świętokrzyskiego i jeszcze nie korzystałem z żadnych pomocy. realizuje narazie program rolnośrodowiskowy i myśle wejść tez na program Natura 2000. A na kombajn to mi sie tak bardzo nie śpieszy ale wniosek złożę.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
dobra brzozak nie zagadujmy na inny temat bo nam zamkną ale postraszą czymś admini, a ja chciałem się dowiedzieć więcej o Dominatorze, może znasz jakiś użytkowników takiego egzemplarza...

 

hmmm w sumie to nie znam zadnego uzytkownika tego modelu, ogladam co roku prace dominatorow z 2000 i '99 roku, ta sa dominatory 88 i 98, z tego co ogladalem te 150 na targach to sa podobnie zbudowane tylko mniejsze (napewno od 98). u tych rolnikow co znam to dobrze sie sprawuja te kombajny, ojciec kupil mediona 310, ale na 100 ha, to ten 150 spokojnie wystarczy :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

między dominatorkiem 150 a medionem 310 to ok 100tys różnicy w cenie jest. dominatork to taki mały bizonik a medion to już lepiej wygląda i wydajniejszy. dominator byłby na styk! jak zwrócili połowę ceny i vat to lepiej było dołożyć troszke do mediona pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

a jaką mają wydajność oba te kombajny? Bo jeżeli Dominator przy 150 przy 152 kucykach skosi mniej niż Bizon to nie będę sobie zawracał głowy i kupie TC56. a Medion hmm gdyby nie te 100 tys więcej ...:/


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

mysle ze jego wydajnosc powinna sie zabierac: 1,2 - 1,5 ha/h w dobrej pszenicy, dla porowania bizon super w warunkach w ktorych mieszkam kosi 1ha godzine i 20 minut, medion 310 da rade ~2ha, a tc 56 to nie mam pojecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

Dominator 150 to wydajność na poziomie rekorda (na pewno Wygodniejszy) Mediona wydajność na poziomie 1,5 Rekorda.

2 lata temu znajomy brał na kredyt i babka z ODRu nie wyraziła zgody na Mediona 310 i kupił Dominatorka 150. Babka mówiła że jak symbol 150 to na 150ha mu wystarczy!!!!!!! a miał ok 180ha, w zeszłym roku dokupił ziemi i kupił drugi używany Claasa! śMIECH NA SALI!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

no to rzeczywiście facetka nadaje się idealnie do ustalania wg modelu wielkości kombajnu w stosunku do posiadanego areału :/

 

a powiedz jak sie sprawuje napęd hyrostatyczny, jak czesto wymieniasz olej i jaki lejesz ? drogo kosztuje serwis ?


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

kombajn pracował jeden sezon, niedługo zamówie serwis żeby przyjechał póki jest jeszcze na gwarancji! jakie koszty to dopiero sie przekonam!! hydrostatyk sprawował sie bez zarzutu!!!

 

Minusy:

1) kombajn przyprowadziliśmy, oglądamy i patrzymy niema filtra powietrza!!!! po 4 tygodniach przywieźli filtr z obudową i wymienili!! w połowie czerwca! GAFA Korbanków!

2) na rozruchu kombajnu (w jęczmieniu jarym) spadały obroty bębna!! -po tygodniu przyjechał drugi serwisant wymienił zaworek i było ok! Był początek żniw więc mogli sie pośpieszyć!!!!!!

3) przy zmianie obrotów z "żółwia" na "zając" często spadał pasek od sieczkarni!!, po żniwach dali nowy pasek i wymienili ośke! więc teraz chce na gwarancji wymienić oleje i sprawdzę czy pasek nie będzie spadał

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj