hubert9595

Jaki pług proponujecie do JD 6430 Clasic????

Polecane posty

hubert9595    4

Witam

 

Doradźcie mi jaki pług będzie najlepszy do John Deere 6430 Classic. wszystkie odpowiedzi wezmę pod uwagę z góry wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

Przyłączam się do pytania. Czy Kuhn master 102 4*40 nie będzie za mały. Gleby mam zróżnicowane mocne gliny i piaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

Hubert, jakie masz gleby? Ogólnie to myślę, że najlepszy będzie tu pług obracany Kverneland 4x50 na resorach lub z zabezpieczeniem hydraulicznym non-stop jak ktoś ma więcej kasy na pług :D Do Kvernelanda podobno są tańsze części niż do pozostałych.


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Chyba 3 x 50 ? :D

4 x 50 do 4T ? Niech mnie ktos poprawi ale to ma 115 koni, max 120?

No nie wiem...


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atlonik    0

a może coś tańszego np Akpil KM180 4+1 ...


New Holland TD95D_______________________URSUS 360_______________________URSUS 330M_______________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

ValtraN82 chyba chcesz ciągnik zajechać taki pług to do 140km sobie możesz zaczepić i będzie miał trochę zapasu w razie co a ten stale 100% obciążenia ja bym dał jak już to 4x40 lub max 4x45


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

A moze pług zagonowy z regulowana szerokością orki korpusów? Najlepszym to bylby 4x40 miałbyś zapas mocy w ciagniku w przypadku górki, i gliny, i po drugie miejsze spalanie.


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

Legat997 też się właśnie zastanawiałem nad zagonowym ale wszyscy na obracalny mnie namawiają, a zagonowy jakiej firmy proponujecie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

W zagonie masz bruzde wiecej, lub dwie, jest lżejszy od obrotowego, i tańszy z racji braku górnych korpusów, hydrauliki, i masywniejszej konstrukcji.. To że ludzie kupują obrotowe to częściowo dla oka, i pokazania sie z sporą gabarytową maszyna. Użytkownicy ktorzy mają zagonowe pługi Vogel&Noot chwalą je że lekko idą w orce, i dobrze przykrywają resztki pożniwne. 1ha można zrobic w niecałą godzine. Cena za pług 4 skibowy na resorze w Bialymstoku "Partner agro" to 22tys zl brutto. Kopią tego pługa jest Staltech U006 VN - oczywiście ten na kolkach ścinanych.. :D Pasował by mi taki na mój areał. :D


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

kverneland EM100 ze stałą szerokością 4x46cm ja taki ciągnę mf3125 na 2i3 klasie ziemi i ma zapas, ten pług bardzo leciutkoidzie i idealnie kryje pożniwne resztki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptasiek    0

My mamy pług uni grudziąc ML 3+1 rozstawiony na max. pracuje z fendem 309 vario i ciągnik nie odczuwa go jakoś mocno. Myśle, że obrotową czwóreczke pociągniesz śmiało Twoim ciągnikiem. U nas w tym roku ten pług zaorał 180 ha i musze powiedzieć, że nie jest źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj