Skocz do zawartości

Polecane posty

Felgi gdzieś bym znalazł, w garażu leżą, ale nie wiem czy są w dobrym stanie... Jutro postaram zrobić fotki i wysłać ci na pw

Wiadomość z agroFakt.pl

izydor6280    485

o ile sie nie myle to zetory mialy 16 na 4 srubach

a co chcesz przerabiac z przodu i dlaczego zmieniac na 16 ?

kukum    7

Gdyż opony są cholernie drogie a na takie wydatki mnie nie zabardzo stac w tej chwili, a po za tym ma dwie opony 16 w domu i sie zastanawiam czy nie kupic gdzies felg na 4 sruby i zalozyc tamte opony

turion23    1

zadzwoń do pronaru do działu kołownia i zapytaj ile kosztyują nowe felgi bo na bank tam znajdziesz ostatnio robiliśmy serię 18 calowych kół więc na magazynie powinny jeszcze być.

Tomasz78    347

Wypowiem sie na temat barum i mitas 14,9/28 diagonalne sa mniejsze niż stomil ,jakie było rozczarowanie jak postawiłem nowa barumke obok starej łysej stomilki ,były tej samej wysokości.

• Like 1

UrsusFan1222    23

@ Ursus jak dla mnie oczywiście bez urazy wszystkie które wymieniłeś to chłam B), polecam kormorany land pro jeśli masz na myśli tylne. Szkoda chyba czasu i pieniędzy na egzotyczną gumę :D

• Like 1

Rolnik1973    1279

Ja w rusaku mam trayal best to made in serbia, idzie 8 rok, żadnych siateczek ani pęknięć, na bieżniku zero zużycia, fakt że nowa jest mniejsza niż łysa dawny stomil.

• Like 1

milanreal1    290

Nie popadajmy w skrajności. Tureckie czyli pewnie petlas, jugosłowiańskie mam u siebie w C-360 i nie narzekam. Maja duży bieżnik ale już trochę się starły. A petlasy maja dobra opinie. A kormorany to już wyższa półka. Co do chińskich nie wiem i nie ocenię.

• Like 1

Marioboss    28

Ja mam opony Stomil Kormoran land pro.Kupiłem je jeszcze w czasach,gdy kosztowały po 700-750pln za sztukę.Dzisiaj nie dał bym po 1,5 tysia za sztukę,bo tyle podobno kosztują.W każdym razie,opony mają doskonały uciąg i są dosyć mocne.Mam je chyba już ponad 5 lat i nic się z nimi niedobrego nie dzieje.Poprzednio miąłem jedną nową i jedną starą,ale to nie była robota.Ta nowa to była też stomil,ale ten poprzedni model.W porównaniu do tych,to miała o wiele gorszy uciąg,pewnie ze względu na rzeźbę bierznika i ilość klocków.Land pro mają o 2 klocki mniej na obwodzie z kazdej strony,przez co ich rozstaw jest większy i tym samym opona lepiej "siada" na podłożu.Z innymi oponami nie mam doświadczeń.Kolega tez wtedy kupowal 2 tylne,ale już nie pamiętam co to było,spojrzę z ciekawośći jak będę u niego.W każdym razie do tej pory je ma i nic złego się z nimi nie dzieje.

• Like 1

Maniek101    104

U siebie też mam kormorany landpro ale to są diagonalne a każdy mówi że radialne lepsze ?

• Like 1

sybiuszek24    3

Są oponki do kupienia 16.9.28 radialne używane bieżnik ok 40% taurus za niecałe 500zł za sztuke.Jak doradzicie brać je opłaca się?

• Like 1

kukum    7

zadzwoń do pronaru do działu kołownia i zapytaj ile kosztyują nowe felgi bo na bank tam znajdziesz ostatnio robiliśmy serię 18 calowych kół więc na magazynie powinny jeszcze być.

A po ile tak mniej wiecej są i ile by przesyłka kosztowala

ursus55    11

o ile sie nie myle to zetory mialy 16 na 4 srubach

a co chcesz przerabiac z przodu i dlaczego zmieniac na 16 ?

A jakie zetory miały 16cali na 4 śruby?

Edytowano przez ursus55

michal1993    350

Sąsiad ma takie zamontowane, na grząskim terenie musi do 1 schodzić bo silnik ma strasznie ciężko.

ursus55    11

Są oponki do kupienia 16.9.28 radialne używane bieżnik ok 40% taurus za niecałe 500zł za sztuke.Jak doradzicie brać je opłaca się?

Jak na tych oponach jest napisane 16,9 R28 to już nie jest radialna tylko diagonalna. Ja przy swoim C355 mam 16,9 R28 Mitas TD-02 ma bardzo mocny bieżnik i nie ma wcale ciężko ani w orce ani w agregacie.

Edytowano przez ursus55

ursus55    11

Bo opony radialne nie mają oznaczeń 16,9 R28, 18,4 R34 czy też przykładowo 20,8 R38 tylko np. 420/75/28 itd. wyjątkiem są jedynie opony rosyjskie, dlatego właśnie to wiem.

Edytowano przez ursus55

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez HorPol65
      Witam!! Mam takie pytanie jaki tur da rade zalozyc do 60-tki??
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam ! Jaki najszerszy rozmiar opon w valtrze a 92 można było by wziąć aby mieścił się bez problemu w bruździe przy orce ? Jest dużo podmokłych łąk więc szerokie opony były by najlepsze . Mamy zamiar kupić ten traktor więc prosiłbym o szybką odpowiedź .
      Sorki jeśli podobny temat już był ale nie mam czasu szukać .
    • Przez pawells1994
      Witam, 
      Czy posiada ktoś instrukcję obsługi do Ursusa c 362 ?
      Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem tego rzadkiego egzemplarza i poszukuję paru rzeczy odnośnie budowy tego ciągnika. Gdyby ktoś posiadał  tą instrukcję bardzo proszę o wysłanie na e-mail za co z góry bardzo dziękuję/   dabkos1994@wp.pl
      Pozdrawiam