Polecane posty

patryk165    0

nie bież to za tą kase ja mam je w nowym ciągniku były popekały prawie na wyrzucenie  mają dopiero 3 lata ciągnik tylko pracuje rozsiewacz opryskiwacz pługa agregatu nie widział lepiej polska kabat i za tą cene prawie masz 2

nie będą sie slizgac po trawie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Sąsiad ma alliance w C360 od wielu lat i są bardzo dobrej jakości. Chyba że ostatnio jakość zeszła na psy.

14.9 są za wąskie do sześćdziesiątki, wiem z własnego doświadczenia, najlepszy rozmiar jak już wcześniej pisałem 420/70

Jak się bawić to się bawić  http://sklep.saami.pl/product/3455/opona-42070r28-perf70-133d130e-tl-firestone.html

Na pewno będziesz zadowolony, no może oprócz ceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Pytanie do znawców, czy na felgę na której założone są opony 12,4 36 wejdzie szersza opona? Jak tak to w jakim rozmiarze?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Zapewne wejdzie, jak szeroka ta felga?

Edytowano przez volvo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W sumie to jeszcze nie wiem, planuje takie założyć do swojego zetora, takie miał w oryginale, teraz ma takie jak C-360 ale niestety jest bardzo wolny, i ciężko dopasować bieg do pracy w polu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Możesz spróbować założyć na felgi od c 360 opony 16.9, powinno byc lepiej

A jaki to zetor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zetor 5718, który oryginalnie miał opony 12,4 36. Teraz ma 14.9 28 i jest wolny, 20km/h nie pojedzie. Pod wieloma względami jest ciągnikiem lepszym od C-360 ale ta wolna jazda, i bardzo trudno ukręcić kierownicą trochę denerwuje.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Poszukaj felg 30 i opony 16.9

Posmarować zwrotnice może pomoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No zobaczę, może jeszcze ewentualnie opony 13,6 36; widziałem na olx trochę ogłoszeń pasujące na C-360 więc u mnie też wejdą.

Co do skrętu to posmarowanie zwrotnic nie pomoże. Podnosiłem przód to kręci się paluszkiem, ale zetor jest dłuższy, cięższy i ma szersze opony. Chyba wspomaganie od zetora 7011 powinno pasować, bo odlew jest ze skrzynia jak w 4011, 7011 chyba miały podobnie i wymiarowo też chyba były podobne.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Lepszę będą szersze oponki, a co do kręcenia-  https://www.olx.pl/oferta/podstawa-kolumny-c-4011-przerobka-na-c-360-kolumna-kierownicza-wspomag-CID757-IDdmMW5.html   i kolumna od sześćdziesiątki

No bez porównania na 16.9 już łatwo w torfie zapadać się nie będę, poza tym po oranym też łatwiej będzie szło.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Ktoś kiedyś napisał że w rolnictwie gumy nigdy za dużo... im większa i szersza opona tym mniej się zapada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Ja z taką teorią się nie zgodzę. Prawa fizyki obowiązują również i w tym przypadku. Opona w ciągniku powinna być na tyle szeroka aby ciągnik się nie zapadał i na tyle wąska aby miał odpowiedni nacisk.

Wg. mnie ważniejszą sprawą jest technologia wykonania opony oraz jej kształt i skład mieszanki - m.in. stąd teoria że zetor ma lepszy uciąg od C360 ( załóż do niej opony radialne Klebera, dodaj takie same obciążniki plus ciężka kabina i porównaj z zetorem).

No jeszcze kwestia mieszczenia się w bruzdy, ścieżki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Oczywista oczywistość że są granice wszystkiego, do ciągnika wielkości C360 16.9 to optymalna wielkość opony. Klebera? To już lepiej Trelleborg lub Michelin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

w starocie bym się nie pchał, kto wie jak to było przechowywane


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Nie wiadomo ile one maja lat.Opony zakłada się do 10 lat od daty produkcji jest również ryzyko że popękają.Ja miałem nauczkę założyłem na przód stare(nowe prawie).Po nie spełna kilka miesiącach wewnątrz się pojawił kawałek drutu i opona do wyrzucenia wkurzyłem się kupiłem nowe i narazie w porządku

Edytowano przez Adi96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Wolałbym nowe bo zawsze jest jakaś gwarancja, pewnie rzadko uznawana ale jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

A na ogłoszeniu masz podane? Nie więc trzeba się pytać jednak Odradzam takich zakupów bo to nie małe kwoty gwarancji nie masz a ryzyko jest spore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

"Nowa opona" to pojęcie względne ponieważ regulamin większości hurtowni dopuszcza do tego określenia opony kilkuletnie ( oczywiście nigdy nie zakładane ).

Co do jakości to zgodzę się z kolegą @volvo że lepiej starsze a jakościowe niż nowsze a nijakie. 

Do czego te opony mają być?

Jeśli do pracy w polu to żadne z wyżej wymienionych nie są dobre, po porostu są ale nie można napisać że są dobre. 

Dobre opony do pracy na roli to tylko i wyłącznie opony radialne, szczególnie do takich ślizgaczy jak 60-tka.

Kolego @volvo - Kleber to światowy lider w produkcji opon rolniczych, na równi z takimi koncernami jak Trelleborg czy Michelin oraz cała masa innych. Zresztą o ile się nie mylę to Kleber wchodzi w skład grupy Michelin.

Dobre jakościowo są również czeskie Mitasy lub tańsza wersja z tego koncernu czyli Cultor.

Jak masz trochę więcej zaskórniaków i chcesz mieć dobre opony w przystępnej cenie to poszukaj sobie np:

OPONA 320/85R32 (12.4R32) CULTOR RD-01 142B TL - za lekko ponad 1300 zł/szt. znajdziesz. 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj