Skocz do zawartości

Polecane posty

patryk165    0

nie bież to za tą kase ja mam je w nowym ciągniku były popekały prawie na wyrzucenie  mają dopiero 3 lata ciągnik tylko pracuje rozsiewacz opryskiwacz pługa agregatu nie widział lepiej polska kabat i za tą cene prawie masz 2

nie będą sie slizgac po trawie ? 

volvo    23

Sąsiad ma alliance w C360 od wielu lat i są bardzo dobrej jakości. Chyba że ostatnio jakość zeszła na psy.

14.9 są za wąskie do sześćdziesiątki, wiem z własnego doświadczenia, najlepszy rozmiar jak już wcześniej pisałem 420/70

Jak się bawić to się bawić  http://sklep.saami.pl/product/3455/opona-42070r28-perf70-133d130e-tl-firestone.html

Na pewno będziesz zadowolony, no może oprócz ceny...

Wiadomość z agroFakt.pl

milanreal1    290

Pytanie do znawców, czy na felgę na której założone są opony 12,4 36 wejdzie szersza opona? Jak tak to w jakim rozmiarze?

volvo    23
Napisano (edytowany)

Zapewne wejdzie, jak szeroka ta felga?

Edytowano przez volvo

milanreal1    290

W sumie to jeszcze nie wiem, planuje takie założyć do swojego zetora, takie miał w oryginale, teraz ma takie jak C-360 ale niestety jest bardzo wolny, i ciężko dopasować bieg do pracy w polu.

volvo    23

Możesz spróbować założyć na felgi od c 360 opony 16.9, powinno byc lepiej

A jaki to zetor?

milanreal1    290

Zetor 5718, który oryginalnie miał opony 12,4 36. Teraz ma 14.9 28 i jest wolny, 20km/h nie pojedzie. Pod wieloma względami jest ciągnikiem lepszym od C-360 ale ta wolna jazda, i bardzo trudno ukręcić kierownicą trochę denerwuje.

volvo    23

Poszukaj felg 30 i opony 16.9

Posmarować zwrotnice może pomoże...

milanreal1    290

No zobaczę, może jeszcze ewentualnie opony 13,6 36; widziałem na olx trochę ogłoszeń pasujące na C-360 więc u mnie też wejdą.

Co do skrętu to posmarowanie zwrotnic nie pomoże. Podnosiłem przód to kręci się paluszkiem, ale zetor jest dłuższy, cięższy i ma szersze opony. Chyba wspomaganie od zetora 7011 powinno pasować, bo odlew jest ze skrzynia jak w 4011, 7011 chyba miały podobnie i wymiarowo też chyba były podobne.

volvo    23

Ktoś kiedyś napisał że w rolnictwie gumy nigdy za dużo... im większa i szersza opona tym mniej się zapada

akmaly    185

Ja z taką teorią się nie zgodzę. Prawa fizyki obowiązują również i w tym przypadku. Opona w ciągniku powinna być na tyle szeroka aby ciągnik się nie zapadał i na tyle wąska aby miał odpowiedni nacisk.

Wg. mnie ważniejszą sprawą jest technologia wykonania opony oraz jej kształt i skład mieszanki - m.in. stąd teoria że zetor ma lepszy uciąg od C360 ( załóż do niej opony radialne Klebera, dodaj takie same obciążniki plus ciężka kabina i porównaj z zetorem).

No jeszcze kwestia mieszczenia się w bruzdy, ścieżki itp.

volvo    23

Oczywista oczywistość że są granice wszystkiego, do ciągnika wielkości C360 16.9 to optymalna wielkość opony. Klebera? To już lepiej Trelleborg lub Michelin...

volvo    23

Lepsza czeska staroć niż turecko-chińska nowość

Adi96    865
Napisano (edytowany)

Nie wiadomo ile one maja lat.Opony zakłada się do 10 lat od daty produkcji jest również ryzyko że popękają.Ja miałem nauczkę założyłem na przód stare(nowe prawie).Po nie spełna kilka miesiącach wewnątrz się pojawił kawałek drutu i opona do wyrzucenia wkurzyłem się kupiłem nowe i narazie w porządku

Edytowano przez Adi96

volvo    23

Jak nie wiadomo? Na każdej oponie masz datę produkcji

solek01    30

Wolałbym nowe bo zawsze jest jakaś gwarancja, pewnie rzadko uznawana ale jednak.

Adi96    865

A na ogłoszeniu masz podane? Nie więc trzeba się pytać jednak Odradzam takich zakupów bo to nie małe kwoty gwarancji nie masz a ryzyko jest spore

akmaly    185
Napisano (edytowany)

"Nowa opona" to pojęcie względne ponieważ regulamin większości hurtowni dopuszcza do tego określenia opony kilkuletnie ( oczywiście nigdy nie zakładane ).

Co do jakości to zgodzę się z kolegą @volvo że lepiej starsze a jakościowe niż nowsze a nijakie. 

Do czego te opony mają być?

Jeśli do pracy w polu to żadne z wyżej wymienionych nie są dobre, po porostu są ale nie można napisać że są dobre. 

Dobre opony do pracy na roli to tylko i wyłącznie opony radialne, szczególnie do takich ślizgaczy jak 60-tka.

Kolego @volvo - Kleber to światowy lider w produkcji opon rolniczych, na równi z takimi koncernami jak Trelleborg czy Michelin oraz cała masa innych. Zresztą o ile się nie mylę to Kleber wchodzi w skład grupy Michelin.

Dobre jakościowo są również czeskie Mitasy lub tańsza wersja z tego koncernu czyli Cultor.

Jak masz trochę więcej zaskórniaków i chcesz mieć dobre opony w przystępnej cenie to poszukaj sobie np:

OPONA 320/85R32 (12.4R32) CULTOR RD-01 142B TL - za lekko ponad 1300 zł/szt. znajdziesz. 

Edytowano przez akmaly

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam ! Jaki najszerszy rozmiar opon w valtrze a 92 można było by wziąć aby mieścił się bez problemu w bruździe przy orce ? Jest dużo podmokłych łąk więc szerokie opony były by najlepsze . Mamy zamiar kupić ten traktor więc prosiłbym o szybką odpowiedź .
      Sorki jeśli podobny temat już był ale nie mam czasu szukać .
    • Przez test
      jaka cena ursusa?
    • Przez pawells1994
      Witam, 
      Czy posiada ktoś instrukcję obsługi do Ursusa c 362 ?
      Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem tego rzadkiego egzemplarza i poszukuję paru rzeczy odnośnie budowy tego ciągnika. Gdyby ktoś posiadał  tą instrukcję bardzo proszę o wysłanie na e-mail za co z góry bardzo dziękuję/   dabkos1994@wp.pl
      Pozdrawiam