Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

dcnt    9

ja w ciapku mam od 2004 opony kormoran zdarły sie może ze 40% a tak to sie z nimi nic nie dzieje

A w moim ciapku 5-letnie kormorany sa tak spekane bokami, jakby mial z 15 lat. Poprzednie po ok 10 latach jazdy prawie nie mialy pekniec ale sie bieznik konczyl i trzeba bylo zmienic. Na moje firma tnie koszty i wypuszcza coraz wiekszy badziew.

Dla porownania 4-letnie petlasy w MTZ nie maja zadnych pekniec.

BomV    111

Dawniej guma to była guma. Aczkolwiek kologa ma w 60 Taurusy 2tysie jedna i zrobione na nich z 800-900 mtg ale nie tylko w polu bo ciągnik wielofunkcyjny ma paleciaka z tyłu to i do przewiezienia czegoś cięzszego też się używa rzecz biorąc po 3 latach dopiero się ztarł rozmiar opon na protektorze czyli może ubyło 1mm-1,3mm także bardzo polecam. Zaś jego ojciec ma kormorany ale kupione kilkanaście lat temu ale zrobione dopiero moze z 400mtg przez 8lat i też śladu zdzierania się nie ma. Moim zdaniem lepiej jest dać troche więcej i mieć gumę gumą a nie 2 lata jeździć spoko a potem wlec się bolidem bo bierznika nie ma.

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    582

Szwagier ma teraz trzeci rok w zetorze 5340 taurusy. Opony fajne do pola cienkie kostki głęboko wbijają się w ziemię, bardzo chwali ich przyczepność. Za to znikają na asfalcie. Ciągnik jeździ dużo po drogach i odśnieża w zimie.. 

TheMariko12    409

Przyszedł czas na tylne opony, co polecicie ? Ciągnik bardziej do pola,  ale i drogami się jeździ

Zastanawiam się nad Stomilami albo Taursami,  które będą dobre ?

akmaly    185

Stomil Olsztyn został sprzedany w 1994 i od 2005 do teraz to Michelin Polska. Nie wiem jakim cudem mogą produkować opony pod swoją dawną nazwą?

Do dzisiaj opony pod swoją nazwą robi Stomil Poznań ale to nie to samo co Olsztyn i jak się nie mylę to dla rolnictwa robią tylko opony do polskiego rozrzutnika.

Taurus to Węgierski producent opon który podzielił los Olsztyna i jest w tej samej grupie. Możliwe że dla nich robili w Olsztynie ponieważ dzisiaj Olsztyńska fabryka to największy producent opon rolniczych w grupie Michelin.

Roki212    83

A opony Kormoran Land Pro były z logiem Stomil Olsztyn, kto był ich producentem ?

izydor6280    483

bezdętkowa, radialna i posiada jeszcze kołnierz ochronny  ^^

jeśli zrobiona z dobrych materiałów to warto kupić

BomV    111

bierz Taurusy kolega w 60 ma od 4 lat i przeparcowane nieco ponad tys mtg i bierznika prawie nic nie ubyło :D

izydor6280    483

opona TL ale może być używana z dętką  ^^

chyba że zdjęcia poglądowe

lub kupujesz takie coś i składasz bez:

14548e7346584927f050a2f007b113f5.jpg

zawor-opony-bezdetkowej-tr618a-stomil.jp

Adi96    865

Taka opona może być takiego ciągnika c-360 bezdętkowa? Bo słyszałem że  w tych ciągnikach to nie za bardzo, koła nie za bardzo równo chodzą i ranty też nie są tak idealne równe Jest możliwy poślizg felgi na takiej oponie?

Edytowano przez Adi96

asharot    176

Coś mi się zdaje że felga musi być też bez dętkowa.Od wewnątrz są nity od uchwytów gwiazdy,wątpię że one są szczelne.

romek6340    203

Wcale nie taka wiele droższa innych radialek z niższej półki cenowej. Jeżeli masz obawy czy felgi będą trzymały ciśnienie to bez problemu składaj ją z dętką i będzie chodziło.

izydor6280    483

Coś mi się zdaje że felga musi być też bez dętkowa.Od wewnątrz są nity od uchwytów gwiazdy,wątpię że one są szczelne.

no tak nity, tu może być problem

gdyby uchwyty były spawane i ranty jak nowe można by próbować

Adi96    865

Po co kleić te nity i się bawić? Po 2 na tych nitach fabrycznie dawano taka taśmę gumową  lepiej założyć dętkę i mieć spokój

ursusmarek    0

To czy koło jest  bezdętkowe decyduje felga. Felga taka posiada wytłoczony garb kilku milimetrowy, 

W ursusie c-360 takiej felgi jeszcze nie widziałem.

akmaly    185

Tak na szybko przejrzałem alledrogo i muszę stwierdzić że te Taurusy z linku powyżej to bardzo ciekawa opona.

Kolego TheMariko12 - większość będzie Cię przekonywała do tego co sama wybrała albo podobnego ma. Ja mam w MF255 Cultory diagonalne i jak dla mnie ok tylko jest jedno małe ale - to ciągnik pomocnicy, nie zależy mi na uciągu a nawet węższa opona i nierozkładająca się na boki to plus przy pracy w międzyrzędziach. Jeśli u Ciebie ten ciągnik ma być do wszystkiego a najbardziej zależy Ci aby mniej się ślizgał w orce to szukaj tylko i wyłącznie opon radialnych. Na pewno będziesz zadowolony. 

Edytowano przez akmaly

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam ! Jaki najszerszy rozmiar opon w valtrze a 92 można było by wziąć aby mieścił się bez problemu w bruździe przy orce ? Jest dużo podmokłych łąk więc szerokie opony były by najlepsze . Mamy zamiar kupić ten traktor więc prosiłbym o szybką odpowiedź .
      Sorki jeśli podobny temat już był ale nie mam czasu szukać .
    • Przez test
      jaka cena ursusa?
    • Przez pawells1994
      Witam, 
      Czy posiada ktoś instrukcję obsługi do Ursusa c 362 ?
      Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem tego rzadkiego egzemplarza i poszukuję paru rzeczy odnośnie budowy tego ciągnika. Gdyby ktoś posiadał  tą instrukcję bardzo proszę o wysłanie na e-mail za co z góry bardzo dziękuję/   dabkos1994@wp.pl
      Pozdrawiam