Polecane posty

Adi96    1848

Od kiedy to szersze ogumienie skraca żywotność sprzęgła co to za dyrdymały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439

Rozumiem że większy uciąg nie ma wpływu na sprzęgło, jak i cały układ przeniesienia napędu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Pewnie taka zamiana ogumienia że z 8 ton zacznie ciągać 15 ton i okres eksploatacji sprzęgła z kilkunastu lat skróci się do 5...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

I znowu się zacznie że bkt i tralalale są najlepsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    540

Od kiedy to szersze ogumienie skraca żywotność sprzęgła co to za dyrdymały

Odtąd kiedy i większe obciążenie na tylnych kołach psuje łożyska w zwolnicach dlatego też Ursus w przypadku C330 czy C360 odchudził obciążniki (według informacji na tym forum). Także przypominam że nie można nikogo brać "na błotnik" a kierowca najlepiej żeby szedł obok ciągnika co by łożysk nie psuć  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

He... ciekawe rzeczy można się tu dowiedzieć....


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

I wydaj 4 000 zł za komplet opon do C360 na tył... Lepiej radialne 14.9 R28. Zaoszczędzisz na sprzęgle w przyszłości

Tak, i sprzedaj przyczepy zostaw sobie tylko brony.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207
witam mam okazję kupić używane opony 480/70 w dobrym stanie. ale czy to nie za dużo do 60 czy one wejdą wogole na oryginalną felgę i pod błotnikiem czy się będą mieściły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    540

16,9 R28 wchodzą bez problemu na oryginalne felgi i pod błotniki. Jest wiele zdjęć w internetach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825
15 godzin temu, jedrus2020 napisał:

witam mam okazję kupić używane opony 480/70 w dobrym stanie. ale czy to nie za dużo do 60 czy one wejdą wogole na oryginalną felgę i pod błotnikiem czy się będą mieściły?

Możesz mieć problem ta opona jest szeroka i na tych felgach będzie komicznie wyglądał. Nie mówiąc o tym że o orce możesz zapomnieć.

13 minut temu, bears napisał:

16,9 R28 wchodzą bez problemu na oryginalne felgi i pod błotniki. Jest wiele zdjęć w internetach

Opona 480/70 jest szersza o 20 mm od opony 18,4. 16,9 to całkowicie inna szerokość 420.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

wygląd kwestia gustu, jak widać w kanciaste się mieści, więc i z ori nie powinno być problemu

 


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    540
2 godziny temu, seweryn20 napisał:

Opona 480/70 jest szersza o 20 mm od opony 18,4. 16,9 to całkowicie inna szerokość 420.

Racja! Przepraszam za pomyłkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207
czyli z tego co widzę nie powinno być aż tak źle. Dużo wyższa będzie taka opona ? bo szersza sporo 14.9 ma chyba koło koło 33 a ta by miała 48 cm szerokości. Tylko czy jeśli będzie duzo wyższa to będzie trzeba zamiast 3 robić 2 to też może być problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

wysokość nie wpłynie aż tak na prędkość, bo maksymalna zwiększy się o 1-2km/h, na mniejszych biegach tego nie odczujesz

bardziej martwiłbym się o przyczepność, bo z pewnością będzie większa i przez to ciągnik może zdusić


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Różnicy w prędkości nie będzie takiej by na dwójce poruszał się jak na trójce.  Opony 480 na pewno nie pasują na oryginalną felgę która jest za wąska.  Nie będziesz wstanie tym ciągnikiem orać bo opona nie zmieści się w bruździe.  sam uciąg ciągnika może się pogorszyć nie polepszyć. By ciągnik miał odpowiednią przyczepność opona ma być tak dobrana by jego ciężar w polu wbijał bieżnik w glebę. Lekka d*pa 60-ki tego nie zrobi i możesz sporo stracić.  Musisz to dobrze przemyśleć bo do tego ciągnika ta opona jest za szeroka i straci sporo z uniwersalności.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Jak chcesz nowe radialne daj Taurusy 14.9-28 one mają rozmiar 380/85, na te opony nie było narzekań a różnica 300 400 zł na sztuce od kabatow.

Edytowano przez Adi96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Taurusy mogę polecić z czystym sumieniem. Bardzo fajne opony.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Zakładanie dużo szerszych opon niż oryginalne ma sens podczas jazdy w głębokiej wodzie, zaś na polu nie zawsze przynosi zakładane efekty.

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dokładnie. Tak czytając o szerokich oponach... jedni zakładają bo fajnie wygląda, drudzy bo myślą że będzie lepszy uciąg a  tylko niewielu dla tego że  tego potrzebuje i wie jakie to niesie korzyści i wady. A tu niestety szeroki balon ma bardziej ograniczone zastosowanie niż standardowa szerokość i często upośledza ciągnik a nie "ulepsza". 

Kompromisem  są na pewno bliźniaki. 

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A tak w skrócie , od ilu do ilu to kompromis , a od ilu upośledzenie ? Czy bardziej zależne to jest od wykorzystania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Założył bym że takie na jakim ciągnik wyjeżdża fabrycznie czy opony na jakich standardowo poruszają się ciągniki podobnej masy i mocy. Tutaj widać zależność i nie trzeba być magikiem by to  wyłuskać.   Bo zakładanie opon 480 szerokich np. do 60-ki to już popadanie w przesadę.  Chyba że ciągnik będzie jeździł tylko z rotacyjną po mokrej łące.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ale bardzo wiele osób twierdzi , że po założeniu trochę szerszych opom uciąg się poprawia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No właśnie "trochę" i tu zależy  jakie miał wcześniej. Przecholujesz to pogorszysz a nie poprawisz.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj