Polecane posty

Adi96    1848

@up Czy czytałeś co tam jest napisane że komplet,  2 opony ? 1700 zł na 2 opony tanio,po 850 za sztukę

 

@Lukejro A Taurusy to co jest? Koncert Michele a produkowane gdzie dawny stomil radialna kosztuje 1400 1500 zł więc nie jest tak drogo a oszczędność  będzie duża jeśli ma ciężkie ziemie,200 motogodzin to dość sporo jaki na taki ciagnik.Żeby nie cena Taursów 1600 tylko 1300 bez wachania bym brał Taurusy ale na Cultory nie narzekam oprócz że nie mam dodatkowej nalewki na rant i jest goły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Wystarczy chcieć szukać i umieć czytać a nie głupoty wypisywać. Na pewno sto razy lepsze od tych tralalala bkt i do tego Nasze, Polskie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

@up Czy czytałeś co tam jest napisane że komplet,  2 opony ? 1700 zł na 2 opony tanio,po 850 za sztukę

 

@Lukejro A Taurusy to co jest? Koncert Michele a produkowane gdzie dawny stomil radialna kosztuje 1400 1500 zł więc nie jest tak drogo a oszczędność  będzie duża jeśli ma ciężkie ziemie,200 motogodzin to dość sporo jaki na taki ciagnik.Żeby nie cena Taursów 1600 tylko 1300 bez wachania bym brał Taurusy ale na Cultory nie narzekam oprócz że nie mam dodatkowej nalewki na rant i jest goły

 

No właśnie koncern Michelin a nie opony firmowe Michelin, tak samo Cultor to nie Mitas a Dacia to nie Renault. No jak masz te Cultory to nawet na ciężkiej ziemi prędzej zadusisz w pługu silnik niż zerwiesz przyczepność, przy agregacie to samo. A jak ktoś używa takiego ciągnika jako pomocniczego to tym bardziej nie potrzebuje Bóg wie jakiej przyczepności, w końcu to tylko 52KM. Sam mam już ze siedem lat Cultory i chociaż po bokach już pękają to nie narzekam. Sześćdziesiątka to ciągnik nisko budżetowy i nie ma sensu wydawać na komplet opon ponad 2tys zł. Cultor, Kabat, BKT jeden czort...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Kupiłem kabaty z olx za 1700 zł z wysyłką za pobraniem. Czekają na założenie.

Edytowano przez piotrp88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Bkt i tralalale to obraza dla opon i dla C360 @lukejro, @piotrp88 brawo Ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Niczym nie ustępują Cultorowi albo Kabatowi.... Kumpel zakładał w swoim ciągniku BKT w czasie kiedy ja zakładałem w swoich Cultora i Kormorany, na dzień dzisiejszy nie widać różnicy pomiędzy tymi producentami.... Nie czarujmy się w tych pieniądzach to wszystkie opony są na podobnym poziomie.

Volvo przeczytaj sobie na gowork.pl opinie pracowników na temat firmy Kabat... Ostatnio kupując opony do przyczepy zastanawiałem się nad ich produktem ale po obejrzeniu w sklepie zdecydowałem się na sprawdzone Mitasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Jak dla mnie ustępuja bo BKT i Petlas to ta sama półka a Mitas Cultor nieco wyższa półka po 2 nie ma co się oszukiwać w Cultorach lepsza guma niz BKT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

@lukejro wiesz lepiej i nie ma sensu więcej pisać. Tylko nie reklamuj przed innymi badziewia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Ja piszę tylko to co widzę i śmieszą mnie takie wywody o tym, że Kabat jest 100 razy lepszy od BKT, Cultor ma lepszą gumę itd. W tej cenie to jest jeden badziew który nadaje się idealnie do takiego ciągnika jak sześćdziesiątka i lepszych opon nie trzeba. Każda z nich wytrzyma te 15 lat a wy tu robicie problem jak by to miały być opony do promu kosmicznego :D 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jeżeli 60-ka po placu się kręci to na pewno nie ma sensu inwestować w nie wiadomo jaką oponę ale jeśli już robi dużo roboty w polu szczególnie ciężkiej dla niego to warto zakup lepszej przemyśleć. Droższa inwestycja szybko wróci się w czasie i spalaniu bo opony z bieżnikiem jak trayal w polu żadnej roboty nie robią niestety. Po prostu się kulają i tyle.

 

Z trwałością też trzeba uważać bo nie jest powiedziane że jeśli nie zedrzesz to 15 lat wytrzyma. Tym bardziej że mitasy z bieżnikiem po pięciu latach użytkowania  popękane widziałem.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Trwałość to żaden interes dla producenta, szczególnie w tej klasie. W samochodzie mam Klebera niecałe 3-letnie, robi się już delikatna pajęczynka między bieżnikiem. Wcześniej 6-letnie Dębica poleciały na pryzmę, wyglądały jak durszlak. Nawet w rowerze wąskie 28 cali jakiej firmy by nie były max całe 2 lata. Interes musi się kręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Już sam kształt bieżnika w tralalalach mówi że są do d..y. A co do kabatów, szału nie ma, bo to diagonalne opony ale przynajmniej made in poland.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Jak BKT i Petlas to ta sama półka to nic tylko kupować te opony. Pisałem wcześniej, mam 10 latki Petlasa na osi w koparko-ładowarce i nie popękały, a bieżnika jeszcze od groma. Robicie jakieś "testy" tych opon czy tak sobie wypisujecie co gdzieś przeczytaliście czy usłyszeliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Patrząc  przynajmniej na petlasy kształt bieżnika na zdrowy rozsądek jest taki że można by mu zaufać. Tutaj filozofem być nie trzeba im bieżnik bardziej otwarty, jego kształt pozwala się mu zagłębić w gruncie to i uciąg będzie lepszy. BKT ciężko powiedzieć klocki szerokie. Z trwałością pojęcia nie mam jedno co wiem BKT do gór kiepskie łatwo targają się na kamieniach zresztą to samo tyczy się treleborgów. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Ja tam nie kupuje opon które są twarde jak skała,już kiedyś mówiłem prosty test można zrobić że ciągniesz za cycka  jeżeli się ciągnie to dosyć dobra guma w stomilach jak się ciągnęły.W przypadku petlas jak taki test robiłem to od razu obrywał  miałem na przodzie też petlasa 30letnia opona stomil była bardziej miększa niż 8 letni Petlas,zresztą co sie dziwić jak sztuczny kauczuk opony plastik.Jedynie co dobre tam to jak powiedział Seweryn dobry bieżnik oraz dobra ilość klocków 20 do tego ciągnika najlepiej bo na każde warunki będa dobre jeśli ktoś ma mieszane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Nie piszę już o bieżniku bo w tym przypadku są różne do różnych zastosować ale badanie składu gumy przez ciągnięcie za odlewy po dyszach jest co najmniej śmieszne. Równie dobrze można próbować wbijać palec w opone i na podstawie ugięcia wyznaczać skład gumy... Opona twarda, miękka ma wady jak i zalety, a posiadanie trwałej opony i jednocześnie miękkiej jest nie realne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Nie realne? Kup sobie radialki. A co do bkt -widziałem kilka praktycznie nowych i rozwarstwionych opon. Mój znajomy prowadzi wulkanizację i odradził mi je mówiąc 

o ich marnej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Wstępnie można określić jaka mieszanka jest.A jak badasz na pierwszy rzut oka? Bierze palec lub ręke i sprawdzasz czy opona miękka jest.Jak nie jest  realne? a Radialne to co?  opona jak pracuje? Ugina się więc jeżeli jest miękka to jest mniejsza szansa że ci w przeciągu 5 lat popęka więc to jest podstawa.Jak wybierałem opony  macałem tego petlasa w ogóle się nie uginał Cultor co innego  też tam się uginał ale bez przesady.Potem to ma się praktyce jak zahaczy o dyszel czy o konar to bieżnik ładnie się ugnie a nie urwie.Podobnie w Aucie jeżeli opona jest twarda nie trzyma się tak na asfalcie dopiero na rozgrzanym miękkość w oponie to podstawa zwłaszcza w Zimówkach.Nie chcę wychodzić na jakiegoś speca ale każdy może sobie sprawdzić miękkość.Twarde opony w ciągniku będa dobre i wyłącznie na asfalt, do pracy w polu opona nie będzie taka spłaszczona tylko bardziej okrągła.Cultory mam 2,5 roku dopiero protektor całkowicie się zrównał a mam warunki  mieszane zobaczymy kolejne 2,5 roku to będe mógł wstępnie powiedzieć jak jest z wytrzymałością na razie jestem w pełni zadowolony jak z taką cenę do tego ciągnika.

Edytowano przez Adi96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

To coś słabo je macałeś. Ja mam Cultory z 2010r, pękają po bokach, kilka klocków z "ubytkami" ale ogólnie bieżnik się trzyma, myślę że prędzej się rozlecą po bokach niż się zetrą.... Ciągnik mało eksploatowany, jakieś 150mth rocznie, tylko w polu i trochu w transporcie....

Jeszcze raz powiem, to jest tylko opona do sześćdziesiątki, opona która kosztuje niecały tysiak za sztukę do ciągnika który jest realnie warty ok 10-12 tys złotych, A wy tu robicie podchody jakbyście mieli z tą oponą wziąć ślub....  A to bieżnik nie ładny, a to nie polka, macacie, ciągniecie za "suty" :D  Rozleci się to kupicie drugą, jaki problem. Jak się patrzę po oponach znajomych to w tych pieniądzach nie ma praktycznie różnicy w eksploatacji i zużyciu pomiędzy niskobudżetowymi firmami....  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Nie realne? Kup sobie radialki. A co do bkt -widziałem kilka praktycznie nowych i rozwarstwionych opon. Mój znajomy prowadzi wulkanizację i odradził mi je mówiąc 

o ich marnej jakości.

Wróć do podstaw bo dość że nie wiesz jak zbudowana jest opona to jeszcze mylisz skład mieszanki z jej budową.

Opona o miękkim składzie mieszanki zawsze się będzie szybciej ścierać, fizyki nie oszukacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

A gdzie ja mylę? Gdzie to wyczytałeś? W oponach bkt czy tralalalach jest tylko sztuczny,twardy kauczuk. Dlatego kupiłem do C360 i T25 kormorany radialki. I jest za***iście. A ty możesz jeździć nawet na felgach. Twój problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Mylisz skład mieszanki z jej budową każąc mi kupować radialki... Wrzuć badania składu gumy w bkt czy tam jakiś innych tanich z tymi droższymi, rozumiem że je posiadasz skoro wiesz jaki skład ma poszczególna opona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

A co to Kormoran taka rewelacja? Mam w trzydziestce, też już popękane, chociaż trochu mniej jak Cultory z tym że trzydziestka to tylko opryskiwacz i siewnik, jedną musiałem kleić bo na czymś się rozcięła....Kumpel w tym samym czasie założył do trzydziestki BKT i tak samo się trzymają jak moje Kormorany, a że ma 70 ha ziemi to ta jego trzydziestka więcej się najeździ po podwórzu i polu od mojej....  

Tak jak ci pisał @bears radialka jest "miękka" ze względu na swoją budowę a nie skład mieszanki.... Na radialkę do takiego małego ciągnika szkody kasy.

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj