Polecane posty

akmaly    703

Tylko koła o jakich piszecie nie mają dobrego trzymania na boki co zresztą wynika z ich przeznaczenia. Cena różna w zależności od producenta a jak coś taniej to  9,00-16 za 400 zł kupi ( 9"= ok 23cm chyba wystarczy?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

co nie zmienia faktu że musi szukać obręczy, a felgi z zetora sobie cenią

 

można kupić prowadzące 10 jak i 11.5 calowe

 

nie kupuj dętki, szukaj opony TL, na nowej feldze siądzie aż miło


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszcz1234    0

Jakie tanie opony w rozmiarze 16.9-28 polecacie?
Farmking?
Cultor?
Trayal?
Alliance?
BKT?
Petlas?

Których opon szukać, a których unikać?
Budżet do 1300zł/szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Unikaj  tych co są pochodzenia indyjskiego lub Tureckiego.Farmking,BKT czy Alliance to indyjski Szajs  a Petlas jeszcze gorszy Turecki co ma sztuczny kauczuk gdzie te opony są twarde jak skała.Bym ci polecił Taurusy ale jak twój budżet taki jest  za 16.9 Rozumiem  Cultor jest w porządku jak za taka jakość w takiej cenie  lub bierz Mitasa.Sam Cultory  14.9 co prawda ale 2 lata żadnego zadarcia praktycznie pasek widać na oponie  i Guma jest naprawdę miękka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszcz1234    0

To chyba Taurusy i Mitasy nie zmieszczą się w budżecie... Więc zostaje Cultor. Szukać: Made in Czech Republic czy Made in Serbia? Czy to bez różnicy?

A Trayal też odpada? To chyba serbska produkcja, gdzieś tu na forum chwalili te opony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Chwalili serbskie Cultory  a nie Trayal spotkałem sie z opinią że Trayal przez bieżnik słabo idzie w Polu.Ja mam z serbii  Cultory i nie narzekam  ale lepiej bierz  made in Czech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie od 6 lat Trayal tylko że 14.9 i po tych latach mogę powiedzieć że jak za tą cenę za jaką je kupiłem ( wtedy dałem 700zł za sztukę)
To sprawują się znakomicie. Zużycie jest praktycznie znikome. Na bokach są jeszcze cycki. Przez cztery lata ursus był głównym koniem pociągowym w gospodarstwie i robił wszystko co najgorsze. Sporo też jeździ po asfalcie bo mam dwa gospodarstwa oddalone o jakieś 3.5km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Ten co na aukcji to wygląda jak do lasu nie w pole. Unikaj tego typy bieżników do pracy w glebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki bieżnik. Co do roboty w polu nie ma problemu. Na twardym prędzej sprzęgło przypali jak obróci kołami. Na łąkach torfowych z belarką dosyć ciężkawą nie ma problemu nawet jak jest mokrawo.
Przy agregacie uprawowym 2.8m na świeżej orce tak samo.
Ostatnio wyciągałem drzewa wyłamane z rowów torfialnych bo była możliwość wjechania to jak przód zaczął się zapadać(nie zdejmowałem tura) to aby blokada i do przodu z olszakiem na podnośniku. I wyjeżdżałem bez problemowo.

Teraz gdy ursus wykonuje lekkie prace typu siewka do nawozu opryskiwacz lekki transport itp. to naprawdę fajnie się sprawuje na tych oponach. Wiosną z nawozem tak łatwo nie tonie jak mokro a przy opryskach nie gniecie tak zboża bo jest wysoki klocek w oponie mimo 600l i 15m belki w opryskiwaczu.

Edytowano przez blondynek2004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Taki bieznik był chyba w starych oponach ze Stomilu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Podobny ale nie ten sam bym trochę chudszy  i większe odstępy pomiędzy protektorami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszcz1234    0

Jeszcze znalazłem inny bieżnik Trayala z 21 klockami (żebrami): http://allegro.pl/opona-16-9-28-d-2010-10pr-tt-trayal-i6278713382.html

Tamten z mojego poprzedniego postu miał 19 klocków.

Ogólnie to chyba jest tak, że im mniejsza liczba klocków tym opona lepiej idzie w polu, dobrze myślę? Czyli ten 19klockowy powinien lepiej iść niż ten 21klockowy, no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

A ty zauważyłeś  że tamta opona to 14.9 a to 16.9  więc  jest różnica.Za mało też nie może być bo nie będzie miał przyczepności najlepsza  ilość to jest 19 20,większą ilość toleruje się na transport na drogi utwardzone.Ja bym kupował  z takim bieżnik że nie będzie miało problemu wejściem w glębe tak jak ma  mitas ale jak chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ile mają klocków to nie wiem nie liczyłem ale co do liczby klocków to na tereny podmokłe lepiej więcej i niższych żeby nie uszkadzały darni a w pole to wiadomo mniej i wyższe. Albo szukać złotego środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

To już wtedy  zależy od kupującego opony  na jakie warunki.Ja miałem diagonalne stomila i nie pamiętam czy było 21 czy 22 i nie ryły łąki ale w polu był większy poślizg choć było jeszcze 35% opony.Cultory  co mam aktualnie założone 14.9 może delikatnie jak się ruszy to ryje ale tak to nie a trochę siana robię ale głównie mam prace polowe  i dobrze się spisują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

jeśli to samo co w zetorze to z pewnością tak, dla pewności niech sprawdzi ktoś lub wstawi zdjęcie z danymi z takiej zetorowskiej obręczy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

To są typowe  felgi do opon 750-16  pasują bez problemu np takie  https://www.olx.pl/oferta/kolo-kompletne-7-50-16-8pr-kabat-ursus-mf-255-i-inne-zetor-CID757-IDhMeew.html#37948c2c8c są także wzmocnione felgi.Jak chcesz zakładać opony 750-16 do c-360 to nie musisz zmieniać felg spokojnie opony  wejdą  na fabryczne  sam mam opony 750-16 dętek również nie trzeba zmieniać

Edytowano przez Adi96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
delta6583    76

Witam, zmieniam opony na przodzie w c360 3p (z ładowaczem czołowym) i planuje założyć jakieś mocniejsze/szersze obecnie mam 6.00/16

Planuje założyć takie żeby były wytrzymalsze i żeby się lekko kręciło.

Myślę nad 6.50/16 upatrzyłem coś takiego http://www.hurtopony.pl/Vredestein-6.50-16-6-MULTI-RILL-id-8714692051890INFR.html

jest to coś warte ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na dniach zmieniłem opony z przodu w c360. Miałem standard czyli 600/16 6 płócienne stary poczciwy Stomil ale puściły płótna na boku. Założyłem teraz kabata 750/16 8 płócienne i spokój. Opona szersza lepiej sprawuje się w ładowaczu. No i z bb nawozu jak dla mnie lżej się kręci niż na starych.
A na felgę pasują idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj