Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
patryk165    0

Jakij firmy polecacie opony do c360 moje są od nowosci, które będą sie dobrze trawy trzymać myślę  nad 16.8/28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam poświęciłem się i cały temat przeczytałem i mam pytanie.

Jakie opony mam w końcu kupić do prac leśnych czyli wyjazdy z wozem drzew zwalonych przez wiatr i uschniętych bo zielonych nie ruszam niech sobie ładnie rosną.

Las mam na dole i do lasu w głąb też się jedzie w dół, za to do domu mam cały czas pod górę w lesie i po trawie przy lesie aż do domu.

Wilgoć cały rok się utrzymuje więc mam obawy o poślizgi/buksowanie/mielenie kołami bo kupiłem Ostrówka i przerobiłem na rolniczy więc swoje waży.

Celuję w 14,9 i 16,9 która z tych opon lepiej się sprawdzi w lesie bo jechać w dół to żaden wyczyn gorzej pod górę nawet na pusto.

Do tego czy 16,9 szybciej skrzynia się zużywa, sprzęgło przypala?

Używam biegi terenowe i szosowe bo stawiam na trakcję nie na oraniu ziemi oponami.

Dlatego się pytam was.

Pozdrawiam Piotrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Jak masz trudne warunki i do lasu to bierz 16,9 Diagonalne bo radialne na takie tereny będą boki za miękkie i może uszkodzić oponę.Ty wierzysz te mity że skrzynia się szybciej zużywa czy przypala sprzęgło a czemu  ma przypalać bo trochę cm więcej? Ludzie niektórzy  jeżdżą 20 lat na 16,9 i nic się nie dzieje jedynie to może silnik poczuć  delikatnie opór większy ale tej różnicy nie zauważysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Jakij firmy polecacie opony do c360 moje są od nowosci, które będą sie dobrze trawy trzymać myślę  nad 16.8/28

 

Teraz najlepszy jest czeski MITAS.Według mnie nie ma teraz lepszej opony w rozsądnej cenie.Mam w rozrzutniku  juz kilka lat i nic się nie dzieje , wujek ma w kombajnie i też OK.

Taurus też ok ale cena odstrasza :(

Z tą chińszczyzną to lepiej nie eksperymentować. Mój wujek kiedyś kupił chińskie opony do c330 i pojechał na sianokosy (ok 5 km w jedną strone). Jak wrócił to opony były już do połowy zużyte i trzeba było nowe zakładać :P

 

Tyś się chyba nie wyspał że takie pierdoły wypisujesz!!!

najgorszy złom to BKT

Petlas to całkiem niezła opona

 

To prawda, BKT i jeszcze chyba takie chinskie czy indyjskie opony to najgorszy badziew coś na Speed...... tak się nazywała.

no dopiero jedna konkretna informacja o kabatach

 

Kabat to nowość więc na razie nie ma co się wypowiadać.Wykonanie solidne , tylko bieżnik niski.

A jak w praktyce to trzeba by trochę poużytkować tą oponę.

Mialem mitasa z serbi 18.4-34 diagonalna po roku pekaly te piekne wysokie klocki .Nie polecam dla mnie to jakias lipa .

 

Dlatego trzeba szukać tylko czeskiego Mitasa.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Petlas to plastik teraz tam daja sztuczny kauczuk już lepsze te BKT.Ja mam cultor produkcja z Serbii już prawie 2 lata od zakupu nic się nie dzieje bardzo miękkie.Na Kabaty nie powinno być reklamacji bo są produkowane tam gdzie Dębica np opony na przód z kabatu mają naprawdę wysoki bieżnik jeśli chodzi na tył to trzeba pojeździć niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Czy jesteś pewny tej informacji: "bo są produkowane tam gdzie Dębica"?

Dębica robiła opony u siebie więc jakim cudem przeniosła się do Wielkopolski?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

To raczej ja po chrzanilem bo słyszałem że te opony kabat tam gdzie Dębica ale sprawdzilem gdzie produkuje kabat to w Budzyniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić opony do 3p myślę nad 16.9 r28 (420/85 r28)opony mają służyć głównie w pracach polowych ale i także w transporcie lecz w mniejszym stopniu,lepiej spiszą się radialki czy diagonki?Jakie firmy polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Jak głównie prace to bez zastonowienia radialki Taurus kupuj lub Mitas bo z lepszych firm cena do około dwóch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To lepiej brać taurusy po 1740zl czy dolozyc kilka stow i kupić firestone performer 85?I czy opony do felg bezdentkowych wejdą na zwykłą felge przystosowaną do dętki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

wejdą, trochę ciężko bo stopka musi lepiej przylegać


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Jeden też chciał założyć taurusy bez dętki ogólnie się da tylko chyba zaworek trzeba zmienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

Jeden też chciał założyć taurusy bez dętki ogólnie się da tylko chyba zaworek trzeba zmienić

 

jak dobrze zrozumiałem to kolega chce składać z dętką, bo zwykłe nitowane obręcze raczej powietrza nie będą trzymać  ;)


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

W 1989 Były  te mocowanie gwiazd spawane  nie nitowane  to może by zdało egzamin,w sumie też ja jestem do tego modelu  za dętką bo te felgi tak sobie wykonane mówiąc szczerze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Co to za różnica w ciągniku opona z dętką czy bez? Ja mam założone opony bezdętkowe i dętki, a pokrzywione, pordzewiałe miejscami felgi nie zrobią psikusa w postaci rozszczelnienia na środku pola lub co gorsza w czasie transportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

jak sie sprawdzaja koła balonowe 10/75-15.3 na przedzie w c360 w polu ? głównie chodzi mi o orke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

w porównaniu ze standardem, na pewno będzie szedł prosto i nie rył w ziemię, czyli mniejszy opór, więc i spalanie spadnie

zwiększy się za to promień skrętu i będzie się ciężej kręcić, do tego wypadałoby częściej konserwować przód


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Masz takie opony? Wydaje mi się że nie  - przynajmniej wynika to z twojego opisu. Będzie szedł prosto na prostej i równym, węższe koła to większy nacisk co w połączeniu z oponą o mocnym trzymaniu bocznym ( nie od przyczepy czy rozrzutnika z bieżnikiem AM21 ) daje lepszy skręt oraz mniejsze poślizgi poprzeczne ( szczególnie widoczne na śliskim podłożu). Spalanie nie spadnie bo C360 ma dość lekki przód i nic tam nie ryje a opory toczenia ( przy niewłaściwym bieżniku ) mogą Ci jedynie zwiększyć spalanie. 

Co do plusów takiego zabiegu to zdecydowanie większe obciążenia wytrzymuje, większa powierzchnia styku z podłożem co równa się mniejszy nacisk, a co do konserwacji osi to takie opony zwiększą jej żywotność. Do tura super ale potrzeba już wspomagania.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

A nie lepiej dać opony 750-16? Nie będzie tak jak na balonówkach ale zawsze to trochę szerzej,600 są za małe na silnik 60-tki ale 750 są wystarczające w niedługim czasie ja i u siebie dam 750

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

koła mi sa potrzebne do tura ale musza sie nadawac tez do orki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

No to w takim wypadku felgi oraz opony zakładaj balonowe i wspomaganie też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

za te pieniadze mozesz miec nowa felge, nowa detke i nową opone, komplet 10/75-15.3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj