Polecane posty

dcnt    13

ja w ciapku mam od 2004 opony kormoran zdarły sie może ze 40% a tak to sie z nimi nic nie dzieje

 

A w moim ciapku 5-letnie kormorany sa tak spekane bokami, jakby mial z 15 lat. Poprzednie po ok 10 latach jazdy prawie nie mialy pekniec ale sie bieznik konczyl i trzeba bylo zmienic. Na moje firma tnie koszty i wypuszcza coraz wiekszy badziew.

 

Dla porownania 4-letnie petlasy w MTZ nie maja zadnych pekniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Dawniej guma to była guma. Aczkolwiek kologa ma w 60 Taurusy 2tysie jedna i zrobione na nich z 800-900 mtg ale nie tylko w polu bo ciągnik wielofunkcyjny ma paleciaka z tyłu to i do przewiezienia czegoś cięzszego też się używa rzecz biorąc po 3 latach dopiero się ztarł rozmiar opon na protektorze czyli może ubyło 1mm-1,3mm także bardzo polecam. Zaś jego ojciec ma kormorany ale kupione kilkanaście lat temu ale zrobione dopiero moze z 400mtg przez 8lat i też śladu zdzierania się nie ma. Moim zdaniem lepiej jest dać troche więcej i mieć gumę gumą a nie 2 lata jeździć spoko a potem wlec się bolidem bo bierznika nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Szwagier ma teraz trzeci rok w zetorze 5340 taurusy. Opony fajne do pola cienkie kostki głęboko wbijają się w ziemię, bardzo chwali ich przyczepność. Za to znikają na asfalcie. Ciągnik jeździ dużo po drogach i odśnieża w zimie.. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Przyszedł czas na tylne opony, co polecicie ? Ciągnik bardziej do pola,  ale i drogami się jeździ

 

Zastanawiam się nad Stomilami albo Taursami,  które będą dobre ?


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

No właśnie, stomila juz się chyba nie dostanie?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Stomil Olsztyn został sprzedany w 1994 i od 2005 do teraz to Michelin Polska. Nie wiem jakim cudem mogą produkować opony pod swoją dawną nazwą?

Do dzisiaj opony pod swoją nazwą robi Stomil Poznań ale to nie to samo co Olsztyn i jak się nie mylę to dla rolnictwa robią tylko opony do polskiego rozrzutnika.

Taurus to Węgierski producent opon który podzielił los Olsztyna i jest w tej samej grupie. Możliwe że dla nich robili w Olsztynie ponieważ dzisiaj Olsztyńska fabryka to największy producent opon rolniczych w grupie Michelin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

A opony Kormoran Land Pro były z logiem Stomil Olsztyn, kto był ich producentem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

bezdętkowa, radialna i posiada jeszcze kołnierz ochronny  ^^

jeśli zrobiona z dobrych materiałów to warto kupić


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

bierz Taurusy kolega w 60 ma od 4 lat i przeparcowane nieco ponad tys mtg i bierznika prawie nic nie ubyło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Tylko jak ona jest bez detkowa, to jak przerobić wentyl w feldze ?


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

opona TL ale może być używana z dętką  ^^

chyba że zdjęcia poglądowe

 

lub kupujesz takie coś i składasz bez:

 

14548e7346584927f050a2f007b113f5.jpg

 

zawor-opony-bezdetkowej-tr618a-stomil.jp


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Taka opona może być takiego ciągnika c-360 bezdętkowa? Bo słyszałem że  w tych ciągnikach to nie za bardzo, koła nie za bardzo równo chodzą i ranty też nie są tak idealne równe Jest możliwy poślizg felgi na takiej oponie?

Edytowano przez Adi96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Coś mi się zdaje że felga musi być też bez dętkowa.Od wewnątrz są nity od uchwytów gwiazdy,wątpię że one są szczelne.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Wcale nie taka wiele droższa innych radialek z niższej półki cenowej. Jeżeli masz obawy czy felgi będą trzymały ciśnienie to bez problemu składaj ją z dętką i będzie chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

 

 

Coś mi się zdaje że felga musi być też bez dętkowa.Od wewnątrz są nity od uchwytów gwiazdy,wątpię że one są szczelne.

 

no tak nity, tu może być problem

gdyby uchwyty były spawane i ranty jak nowe można by próbować


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Nity można uszczelnić klejem epoksydowym. Z rantami nie pójdzie tak łatwo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Po co kleić te nity i się bawić? Po 2 na tych nitach fabrycznie dawano taka taśmę gumową  lepiej założyć dętkę i mieć spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusmarek    5

To czy koło jest  bezdętkowe decyduje felga. Felga taka posiada wytłoczony garb kilku milimetrowy, 

W ursusie c-360 takiej felgi jeszcze nie widziałem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Tak na szybko przejrzałem alledrogo i muszę stwierdzić że te Taurusy z linku powyżej to bardzo ciekawa opona.

Kolego TheMariko12 - większość będzie Cię przekonywała do tego co sama wybrała albo podobnego ma. Ja mam w MF255 Cultory diagonalne i jak dla mnie ok tylko jest jedno małe ale - to ciągnik pomocnicy, nie zależy mi na uciągu a nawet węższa opona i nierozkładająca się na boki to plus przy pracy w międzyrzędziach. Jeśli u Ciebie ten ciągnik ma być do wszystkiego a najbardziej zależy Ci aby mniej się ślizgał w orce to szukaj tylko i wyłącznie opon radialnych. Na pewno będziesz zadowolony. 

 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj