Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
izydor6280    1154

jak masz rdzęna rantach to się nie dziw że na sucho nie wchodzą,

obręcz w farbę i pasta, wtedy gładko wejdą nawet przy małym ciśnieniu, teraz możesz dobić z 1.5 i pojeżdzić, powinny wskoczyć


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel2012    35

WITAM czy dostanę gdzieś na magazynach stare stomil olsztyn? Jeśli nie to jakie kupić radialne czy diagonalne? Ciągnik pracuje tylko na drogach, a myślę by kupić mitasy ale nie wiem jaki typ wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

hehe serwryn zakładać opony dla szpanu no no cię fantazje trzymają. Kolega u którego od czasu do c zasu pracuje na jego 60 ma też Taurusy 16.9 juz 2 rok i jeszcze na protektorze sa napisy 16.9 na tej powierzchni co się styka z podłożem. Rocznie robi koło 400-500mtg. I co jak co ale nie ma nic lepszego jak takie oponki do 60 dużo lepszy uciąg, lepiej radzi sobie na mokrych terenach nie tonie, tylko jeszcze można by teroche dociążyć. Prędkość na ulicy też jest dużo znaczniej większa niż na zwykłych bo opona jest troche wieksza i ma balon większy, wiec te 5-10km/h robi różnice najlepiej odczuć to na 4, jak jade swoim ciągnikiem a jego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

C-360 demonem szybkości to nigdy nie będzie nawet na 16.9.

Na takich oponach przy orce III-bieg po prostu może być za wysoki a orka na II-biegu to wręcz męczarnia i straty paliwa.

Na tak szerokich oponach szkoda niszczyć zboże przy pracy z rozsiewaczem lub opryskiwaczem.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

ta może zaraz 40km/h poleci  :D

ludzie ile można pisać że różnica w prędkości to jakieś 1-2km/h, a o mierzeniu samochodem możecie dzieciom z przedszkola opowiadać, może uwierzą

napisu mogą się nie zcierać, jak są na boku kostki, która nie przylega do podłoża, o ile mowa o diagonalnych

 

nie rozumiem ludzi, którzy wola założyć szersze diagonalne niż ori a radialki  :blink:

 

 

Daniel jeśli Cię stać to tylko Rki

 


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

są to radialki 16.9 powietrze wedle zaleceń i opona dostaje do podłoża całym bierznikiem więc wiem co mówie a prędkość jest odczuwalna i to sporo balon w jednych a drugich jednak jest o wiele wiekszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Bzdury gadasz i tyle. Dla przykładu mtz na oponach o średnicy 1680 jedzie 36,36km/h a na oponach o średnicy 1570 34km/h. 

Opony 14,5 a 16,9 R28 mają średnicę 1352 i 1420. Przy prędkości średniej tego ciągnika 25km/h  różnica może dobije do jednego kilometra. 

Więc gdzie ty masz  tą sporo odczuwalną różnicę? 

 

I dla szpanu zakładają takie walce. Porobiło się młodocianych rolników i "tuningują" ciągniki po dziadku żeby było się czym ładnym na walcach we wsi pokazać.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

tak kurna własnie seweryn robimy to kur** mać dla szpanu chłop nie ma gdzie zboża upchnąć rodzice nie chcą mu gospodarki prze pisać a ty piszesz o szpanie... nie ma co bo to jedyna 60 na oponach 16.9 ale ja po jeździe na takich kołach nic innego nie kupie ja bede zmieniał opony. 60 ze swoim silnikiem może śmiało dać rade z takimi oponami nie mówie tu już o przednim napędzie bo i o takim czymś była mowa ale do tego to już  większy silnik. Ale do czego ale  opony 16.9 i 60 daje spokojne rady i ma o wiele wiele wiekszy uciag co w małych gospogarstwach gaje o wiele wiekszy efekt naszej pracy Jeśli chcemy miec 60 do oprysków i nawozów to dokupujemy 30 albo opony weższe i problem z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ta nie ma gdzie zboża upchnąć.......... Widzę po okolicy kilkuhektarowe gospodarstwa prowadzą jako hobby bo każdy w domu do roboty chodzi, nudzi im się to się bawią z ciągnikami. Guzik za przeproszeniem capy maja do roboty, jako jedyny do pługa i ziemniaków a oni walce wciskają na tył i na przód, silnik ledwo zipie a halogenów nawalone choć w nocy nic nie robią itd, itp.

Nie mam nic przeciwko niech się chłopaki bawią byle na necie potem bzdur nie wypisywali jak to ciągnie, zapiepsza czy jakie maszyny wielgachne zapinają.

 

Nie mówię że wszyscy ale dużo. Co do samych opon to wolał bym kupić porządne opony takie jakie mają być bo 60-ka jako tako problemu z przyczepnością nie ma niż do takiego zdechloka walić gumy na wyrost z nadzieją że może pójdzie jak 100 konny fendt. 

Gwarantuję ci że dużo więcej możesz osiągnąć zakładając na tył porządne obciążniki a nie te ozdóbki. 

Edytowano przez seweryn20
  • Like 1

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Zazdrość czy co? Bez urazy u siebie mam w c360 inna felge 30 18.4 oranie to bajka, w tym roku oralem rzysko, ludzie sie dziwili ze tak gleboko.na 3 normalna glebokosc i nie trzeba sie meczyc.Mam nowe jeden rok tylko uzywane 2- letnie opony zero oznak zużycia BKT.r28 14.9 Ja do swojego ich nie zaloze,jeśli ktoś zainteresowany prosze priv.opony idealne, jutro postaram sie fotke zrobic
Te opony r28 14.9 w c360 to jakas porazka.w 3p sam raz

Edytowano przez karol210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Błotniki zdjete, jest trzeba podniesc okolo 10-15 cm. miałem filmik z orki zbrobic i zrobie zostal kawalek ugoru.jutro fotki wstawie realnie jest 18.4 30 u tokarza dorobiłem przystawke ktora przyspawalem do felgi.Czy to mokra łaka czy gleboka orka idzie smialo, wlaczasz dwójke i pługi na ostatni gwint :D jeśli normalna głębokość orki zimowej to trójką ale gaz w podłodze czesto(orałem rzysko nie talerzowane), silnik ma tylko wałek rozrzadu od 7211
PS: Dział prawie odpowiedni, mazowieckie sprzedam opony do ursusa prawie nowe dogadamy sie napewno, aby nie za połdarmo

Edytowano przez karol210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

A ja nigdy nie mogłem pola zaorać na głeboką orkę zimową i kupiłem nowe opony 14.9 r28 i lepiej szło ale wkurzyłem się bo też się grzebał z podnośnikiem.Założyłem 18.4 i oram jak chce zauważyłem że dużo mniej pali paliwa bo nie grzebie robotę robi.a teraz ustawiam kółko i oram jak chce problem znikł. nie dotykajac podnosnika i nie mówiąc już o łąkach ciagnik lekki wporównaniu do tych opon i bardzo ciężko go zakopać.Ciekawostka przy orce diagonalna 18.4 tez potrafila zamielic na 2 biegu.
I jeśli kupujecie to tylko radialki bo lepiej trzymaja i nie ścierają sie.

PS:Niemówiąc już o komforcie jazdy z takimi oponami bajka poprostu nie ma mowy o rzucaniu na siedzeniu

Dziś a właściwie do południa wstawię fotki, zobacze tez czy na polu zostala bruzda, może się pofatyguję dziś na ugorze jeśli więcej osób nie wierzy ze takie opony to cud w porownaniu do ,,oryginałów" ktore mam nowe i leżą w piwnicy

Połączone

Plusy tych opon:http://olx.pl/i2/oferta/opony-felgi-opona-felga-c360-3p-14-9-r28-uzywane-jeden-sezon-CID757-IDaqC6B.html#:756cbe5269
-Komfort o niebo wiekszy na siedzeniu
-Robi więcej roboty w polu bo nie kopie się tylko idzie
-Nie ma ciężej bo się nie kopie
-Na mokre łąki idealna sprawa cieżko go nawet specjalnie zakopać
-Szybszy( nie wiem ile może ktoś obliczy?)
-Siła uciągu w porównaniu do tych ,,oryginałów" miażdząca
-Mniej paliwa jeśli chodzi ile roboty zrobił
-głęboka orka na 3 biegu
Przy zmianie tych opon polecam założyć wałek rozrządu 7211
Wady:
-Wiadomo skrzynia i zwolnice jeśli będziesz orać tak że pługów nie widać na tylko rama na 2 biegu.(U mnie ludzie tak mówili o UG3 że ,,jak orał to pługów nie widać")

Wielki plus w moim polu: Wreście zaorałem tak jak chciałem głęboko bez męczenia podnośnika,tylko na kólku bo albo miał za ciężko lub za lekko.
Czekam na krytyków
http://olx.pl/i2/oferta/opony-felgi-opona-felga-c360-3p-14-9-r28-uzywane-jeden-sezon-CID757-IDaqC6B.html#:756cbe5269

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.14 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

w swoich postach piszesz o oponach radialnych a w ogłoszeniu widać diagonalne  :lol:

zanim zaczniesz o czymkolwiek pisać naucz się podstaw


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Wiem że są diagonalne dlatego piszę żeby nie robić błędu i kupować radialki, ale takie opony w c360 mogą być ufolodialne
http://olx.pl/i2/oferta/opony-felgi-opona-felga-c360-3p-14-9-r28-uzywane-jeden-sezon-CID757-IDaqC6B.html#:756cbe5269

Naucz się czytać :D co napisałem oddaj honor moj wcześniejszy post ktory podwazasz o radialkach ze mam:
,,Ciekawostka przy orce diagonalna 18.4 tez potrafila zamielic na 2 biegu.
I jeśli kupujecie to tylko radialki bo lepiej trzymaja i nie ścierają sie."

I co? Czytaj dokladnie

 

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

skoro wiesz to po co piszesz wszędzie R przed rozmiarem ???


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

18 cali jest ujdzie, na 16 calowych wygladaloby naprawde kosmicznie ogólnie wyglada dobrze z tymi 18"
Jak się zedrą kupie tez wieksze kola i szersze
http://olx.pl/i2/oferta/opony-felgi-opona-felga-c360-3p-14-9-r28-uzywane-jeden-sezon-CID757-IDaqC6B.html#:756cbe5269

Oferta dla seweryna tak je chwali to może kupi i z połtony obciążenia doczepi tak jak pisał :P

Edytowano przez karol210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eryk94    31

witam panowie ma w 40 nowa kabine z błotnikami mam pytanie czy 16.9 nie będą haczyć o błotnik bo 14.9 są na styk z błotnikiem trzeba zwolnice opuszczać ? proszę o odp pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj