Polecane posty

kamil927    230

Jak Fergusony 255 i Ursusy 3512 dają na nich rade ciągac przyczepy i w polu robic to 60tka tym bardziej wg mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

ale ciekawi mnie tez jak to bedzie wygladalo czy nie beda te kola mniejsze na srednice np? bo wiadomo wezsza opona to troche profil nizszy i zeby 60tka kalecznie nie wygladala;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Do MF255 i 3512 trochę lżejsze narzędzia się podpina jak pod C-360.

Z taką wąską oponą przy ciężkim ciągniku w opryskach i transporcie nie będzie pewnie problemu,gorzej z agregatem w świeżej orce.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

12,4R32 maja wysokość 1345 i szerokość 302.

14,9R28 wysokość 1345 i szerokość 390.

Reszta należy do ciebie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tandam    4

Witam!

jarekvip99 mam takie opony przy jednej ze swoich 60-tek i jest ok. Podobnie jak Ty nie chciałem tych zupełnie wąskich, ze względu na to że musiałbym też często je przekładać zwłaszcza jak miałem jeden ciągnik i dlatego wybrałem coś pośredniego czyli 12,4R32. Obecnie ciągnik z tymi kołami pracuje przy opryskiwaczu i rozsiewaczu nawozów, choć w żniwa również ciągał przyczepy z ziarnem, nawet parę hektarów nim talerzowałem i jakoś dawał radę, choć bieżnika za dużo nie ma już na tych oponach. Co do prac w świeżo oranym to kiedyś jedynie siałem nawóz i wtedy spore koleiny zostały, a i jeszcze jak w siewniku pracował to również trochę kolein było. Co do agregatu w świeżej orce to może być różnie tak jak pisał kolega asharot, ale to wszystklo zależy też od tego jaki ten agregat tzn czy typowy do 60-tki czy też dużo ponad jej możliwości, kolejna sprawa jaka gleba, piach albo jakaś glina itd.

Co do wysokości to pokrywają się, tak jak pisał kolega seweryn20, a nawet miałem złudzenie, że te węższe były troszeczkę wyższe jak stały obok siebie, także o wysokość możesz być spokojny.

Sorki, że tak się rozpisałem. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

dwoch kolegow powyzej opisalo to co mi potrzebne;) czyli wysokosc ok taka sama a wezsze 9 cm wiec ladnie by sie miescil. agregat mam do niego 2,5 metra ziemie od ciezkich I, II klasa ale takze lzejsze IIIa kawalkami IV. teraz ma juz co robic w takim agregacie po swiezej orce na trzecim biegu. przed agregatem uprawowo siewnym tez bym rozsiewal nawozy wiec pewnie koleiny by byly. myslalem o zamianie kol z jakims handlarzem tylko wtedy by mi tylko te wezsze i bylby problem jak ciagnik by nie dawal rady przy agregacie albo za duze koleiny by zostawial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morys    0

Tematy połączone

 

Witam

 

Stoje przed zakupem opony do tyłu 14.9\13 28. Obecnie posiadam w ciągniku Stomil Olsztyn 80% bieżnika i bieżnikowany Stomil Olsztyn ok 70% bieżnika i właśnie bieżnikowana posiada z boku dziurę. Od 10 lat jeżdzę z podłożoną gumą w tym miejscu ale po zakupie cięższego agregatu uprawowego zaczyna mi tą gumę wypychać i szczypać co na jesień doprowadziło do przecięcia dętki.

Chcę wymienić tylko 1 oponę ponieważ druga jest w bdb stanie a oprócz tego wiadome że kasa, szczególnie że ciągnik obrabia 2 ha. U lokalnego sprzedawcy mają opony BKT w okolicy 1100zł/szt. oprócz tego na necie jest masa ofert wszelakich producentów, przeglądnąłem masę forum w tym po angielsku i np w USA ci co znają wogóle tą markę to chwałą w Polsce mało o BKT opini i rozbieżne. Dużo o Petlas i Mitas ale też cena różna to i wymagania stawiane oponie i każdy ma inną opinie o nich. Wielu chwali Kormoran, Barum ale czy naprawde trzeba wyłożyć 1600zł by mieć przyzwoitą oponę?

 

Co mogli byście polecić? Zaznaczam że potrzebuje oponę głównie do pola, ciągnik widzi asfalt sporadycznie więc nie boje się że wytrę klocki tylko że mi pęknie albo się rozwarstwi. Zresztą obecne opony mają po 20 kilka lat jak nie 30. Do tego by była diagonalka 14.9 /13 28 bo nie wymieniam pary tylko 1 sztukę i zmiana rozmiaru nie wchodzi w grę.

 

Proszę o opinię jak wam się sprawują opony różnych producentów i w jakich warunkach, bo to głównie wpływa po jakości opony na jej trwałość. Rozmiar przy danym producencie chyba nie ma znaczenia.

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jeśli założysz jedna wiekszą opone a drugą mniejsza to bedą zwolnice siadać ;} a jakom masz opone w tym ciagniku teraz ? i jakom chcesz kupic druga opone chodzi mi o rozmiary ??

 

ja mam opony w 3p firma cultor 8 płocienne i zrobiłem na nich za sezon 300 mtg i nie widac sladu zeby sie przytarły a tak ja tobie na 2 ha to nie trzeba jakich firmowych opon patrz na rozmiar jaki chcesz i byle jakiej firmy tylko zeby miały dużo pr płucien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morys    0

Obecnie posiadam w ciągniku tak jak pisałem Stomil Olsztyn rozmiar obecny to 14.9\13 28 stan bieżnika ok 80%. Chce kupić również 14.9 28, tyle że gdzieś czytałem że te opony z 13 w nazwie były troche szersze ale może gość na forum się pomylił. A co do stopnia zużycia protektora myśle że 20% zdarte w starej oponie nie będzie robiło znacznej różnicy?

 

Co do moich potrzeb wiem że nawet chińskiej opony pewnie nie zdąże zedrzeć ale nie chciał bym za 4-5 lat wymieniać bo spękała a z drugiej strony szkoda wydawać 1600zł na markowego producenta jeśli tańsza opona się sprawdzi. Zresztą kto dzisiaj sra pieniązkami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    230

bkt to podobno są jak ruletka raz trafisz lepszą raz gorszą widzialem raz kolesia na targu i wlasnie na c360 mial komplet bkt to mimo ze nowe to nie wyglądaly ciekawie natomiast tak jak kolega @Rusin moge polecic cultory i mitasy. cultory ma kolega ojca na 60 i kilka sezonow juz robią i sporo po asfalcie śmigają i są niemalze nowe a mitasy ma wujo na 60 i kolo 4 lat jezdzi a one ciagle jak nowe

Edytowano przez kamil927

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

ta 13 dotyczy rozmiaru balonu, czyli wymiar wew.


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morys    0

izydor6280 też mi się wydawało że wymiar felgi ale pewności nie miałem czy te dzisiejsze opony są zgodne rozmiarowo z tymi z przed powiedzmy 20 lat.

Co do BKT chyba odpuszcze ale dalej mam dylemat Cultor (tani i ładne duże klocki) czy Kormoran (drogi i chyba najtrwalszy w tej cenie). Będe raczej przez neta kupował bo w mojej okolicy sklepu z takimi oponami na lekarstwo.

Zastanawia mnie z czego wynika ze różni sprzedawcy dają różny okres gwarancji na kormorana 3-5 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Kiedyś do 60-ki były opony 14,9-28 i 13-28. ta ostatnia nie wiem czy jest jeszcze spotykana bo na pewno jest 13,6-28.

Tak że to na pewno rozmiar balonu.

Stare stomile miały opis na oponie 14,9/13-28.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

I jedne i drugie dobre,ceny też porównywalne,także zagraj w marynarzyka :D bo też znajomych się pytałem jakiś czas temu co mają takie właśnie oponki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Radialne maja też swoje wady

największa to boczne znoszenie na dużych przechyłach , trzeba korygować ciśnienie zależnie od maszyny i obciążenia kół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Albo radialne a jak diagonalne to najtańsze bo dzisiejsze opony 10 lat nie wytrzymają.Ja założyłem bkt z powodu braku kasy na radialne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morys    0

Polecam radialne z własnego doświadczenia.

 

Wiem że lepsze radialne ale

- droższe

- potrzebuje 1 sztuke

- przeczepność diagonalnej mnie osobiście wystarczy

- obrabiam tym ciągnikiem ziemniaki i radialka z racji większego osiadania redliny by mi miażdzyła doszczętnie a tak to jakoś to wygląda po przejeździe

 

 

 

Zobacze co się uda wyrwać Cultora czy Petlasa ale zastanawia mnie że Cultor ma jakieś większe kostki od większości opon albo to tak wygląda na zdjęciach. A jeśli ma to co karkas jest mniejszy po obwodzie bo całkowita średnica opony jest taka sama u Cultor i innych diagonalek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

A ja bym polecił Mitas,są bardziej wytrzymałe od Petalsów.

Wiem to z doświadczenia bo u nas w robocie jest kilka koparek na 16.9/28.

Są też polskie Stomile ale kosztuję 1250zł/szt i nie wiadomo co to warte.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Chytry dwa razy traci... Opony kupuje się na wiele lat więc szkoda kasy na badziewie turecko- chińsko- indyjskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

widac nie kazdemu szkoda, kupuja co najtansze a pozniej placz

czy az tak ciezko dolozyc 200-300 zl i miec radialke ze sredniej polki ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Robota ciągnikiem na radialkach w polu to inny świat, same korzyści. Ale skoro ulubioną oponą jest bkt, to trudno. Polski rolnik ma jedną wielką wadę- jest chytry, przez to woli bkt od kormorana, sprzeda świnie czy bydło handlarzowi który da 10 gr. za kg. więcej.

Co z tego że jest orżnięty na maxa na wadze ale dostał 10 gr. więcej. I to jest najważniejsze. Te 10 gr! Ludzie opamiętajcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj