Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ochen    65

Bo opony radialne nie mają oznaczeń 16,9 R28, 18,4 R34 czy też przykładowo 20,8 R38 tylko np. 420/75/28 itd. wyjątkiem są jedynie opony rosyjskie, dlatego właśnie to wiem.

 

mylisz sie mam opony Pirelii 18.4-38 16.9-24 Barum 20.8-42 i są radialne. Tak że twoja teoria upadla. To że opona ma rozmiar wyrażony w calach nie znaczy ze jest diagonalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

A co dokładnie jest napisane na tych pirelli? jeśli można wiedzieć. Bo sprzedaje opony cultor, BKT, mitas, petlas i tam twoja teoria się nie sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    222

a radialne ze stomila 14.9 r28 i radialna w ciapku 12.4 r28 i też radialna nie raz jest podany rozmiar taki i taki nie znaczy raczej jak jest podany rozmiar w calach to od razu diagonal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ursus55 opisany rozmiar nie ma tu nic do rzeczy. Forma 18,4R34 itp. tyczy opon o pełnym wymiarze i ma swój odpowiednik w drógej rozmiarówce 460/85R34.

Zależność o której mówisz jest tylko z tego powodu że nie spotyka się opon diagonalnych niepełnowymiarowej. Czyli występują tylko w profilu 85, pełnowymiarowa a nie niskoprofilowa.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Tylko że Stomili już nie ma w tych firmach co podałem jak jest w calach to jest to diagonal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Przy C-360 mam oponę 14.9 R28 i jest ona radialna. Przy T-25 są oznaczenia 11.2-28 i nie są one radialne.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Sam sposób opisania rozmiaru nie świadczy absolutnie o tym w jaki sposób ma ułożone płótna bo to właśnie jest różnicą pomiędzy diagonalną a radialna.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Jak na tych oponach jest napisane 16,9 R28 to już nie jest radialna tylko diagonalna. Ja przy swoim C355 mam 16,9 R28 Mitas TD-02 ma bardzo mocny bieżnik i nie ma wcale ciężko ani w orce ani w agregacie.

 

Bez R jest napisane,czyli chwalisz sobie te oponki,a więcej pali czy różnica jest minimalna,wczoraj je przywiozłem jutro będe zakładał.

Edytowano przez sybiuszek24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

i ja tez bylem przekonany, ze oznaczenie R okresla typ opony, czyli radial

w takim razie @seweryn co oznacza?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja także byłem przekonany o tym, że R przed średnicą felgi to radial.

 

http://www.google.pl....43828540,d.Yms

 

Może kolega chce % za pisanie bzdur? :blink:

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Ja mam taurusa 14.9r28 i jest to radialka, a w drugim mam 12.4-28 i to diagonalny kartoflak. R to radial bez dyskusji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Fakt radialna. Zwracam honor. Co do sposobu oznaczenia rozmiaru nie ma to znaczenia.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

cena myśle max 100 zł za sztukę.używane może i trudno dorwać takie felgi ale w pronarze zrobią ci nawet indywidualne zamówienie na dwa koła bez żadnego problemu choć raczej sądzę ze te koła na 4 śruby to są standardowe a nie jakieś nietypowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Ja też cofam to co pisałem wcześniej rozmawiałem wczoraj z przedstawicielem z Tech-Rolu z działu opon i pytałem o tą R i okazało się jednak że to jednak oznacza Radial. Także zwracam honor mieliście racje. :P

 

Sam sposób opisania rozmiaru nie świadczy absolutnie o tym w jaki sposób ma ułożone płótna bo to właśnie jest różnicą pomiędzy diagonalną a radialna.

Na diagonalnych jest napisane ile ma płócien np.16,9*28 8PR a na radialnych nie ma tej informacji bo opona radialna nie ma płócien tylko jest zbudowana z tzw. siatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O co chodzi? W starej radialnej Stomilce mam napisane "replaces 8PR" czyli ma przekładki.Ty też dobrze popatrz i znajdziesz taki napis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

w wiekszosci nowych opon radialnych nie ma ilosci plocien


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W znaczeniu - nie ma podanej ilości przekładek. Płótna być przecież muszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

@KRISTOFORn dokladnie tak, troche za ogolnie napisalem


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

replaces oznacza zastępuje, to nie znaczy, że opona tyle zawiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanko czy opony od ursusa c355 pasuja na szeroka felge do ursusa 3512 ? Chce zmienic felgi w ursusie 3512 na szerokie i przekładac opony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Tak, w 3512 szerokie opony byly takie same jak w c-360/55


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj