Zaloguj się, aby obserwować  
rafalekpum

mlody rolnik dla zony

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafalekpum    0

witam czy moja zona moze wziac premie dla mlodego rolnika na swoje hektary ktore przekaze jej ojciec przechodzac na rente strukturalna

 

minus jest taki ze ja ok5 lat temu wzialem premie na swoje hektary tez mi ojciec przekazal przechodzac na rente strukturalna

i wlasnie czy ona moze wziac bez zadnych komplikacji czy trzeba u notariusza jakas intercyze pisac czy robic oddzielnosc majatkowa

 

 

czy moze zaplacic krus 3 lata wstecz zeby miec spelniony warunek wyksztalcenia

prosze o podpowiedzi


witam jesli komus trzeba niech da znać mogę sprzedać produkty ekologiczne lub nawiązać wspołprace na dluzsza i krotsza mete z tym towarem
kupie zaś pola w cenie do 5,500 zł/ha nawet i ugory
szukam inwestora do wykupienia dzialki i zalozenia cpn bar wulkanizacja oplaci sie na tym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Tak jak napisałeś konieczna będzie intercyza i rozdzielność majątkowa a co za tym idzie 2 oddzielne gospodarstwa a i to nie wiem czy nie będzie jakichś problemów, teoretycznie żona mogła wziąść premię przed ślubem :rolleyes:, bo "swoje" hektary to żona ma tylko na papierze i dla ewentualnych spadkobierców a formalnie to wszystko po ślubie jest "niestety" wspólne :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

z tego co się dowiadywałem to przed ślubem mogliście wziąść oboje a teraz jest rolnikiem jako twoja żona odkąd jesteście po ślubie i żadna intercyza nie ma nic do rzeczy, niby chore ale było to zapisane w przepisach

 

popytaj, może przepisy się zmieniły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalekpum    0

dzieki za odpowiedzi popytam sie jeszce po niedzilei w odr


witam jesli komus trzeba niech da znać mogę sprzedać produkty ekologiczne lub nawiązać wspołprace na dluzsza i krotsza mete z tym towarem
kupie zaś pola w cenie do 5,500 zł/ha nawet i ugory
szukam inwestora do wykupienia dzialki i zalozenia cpn bar wulkanizacja oplaci sie na tym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Powiedz mi w jaki sposób jest ubezpieczona w tym KRUS'ie ??:

a)jako domownik

b)jako współwłaściciel


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

żona musiała by mieć oddzielny nr.gospodarstwa;oddzielny nr.w KRUS-ie;

W 2005r.wzięliśmy z żoną 2 premie MR,będąc po ślubie(8 lat) i nie mając intercyzy,oraz to co wymieniłem wyżej.W akcie notarialnym każdy z nas otrzymał gosp.od swoich rodziców za rentę struk.i wyłącznie dla siebie.Tak że ARiMR musiało dać każdemu po 50tyś.Z tego co mi wiadomo to w naborze2004-06 były tylko 3 takie przypadki a my byliśmy pierwsi w Wlkp.Musiała by mieć inne konto bankowe.

Trudnością będzie załatwić nowy nr.gospodarstwa(agencja zmusza do łączenia gosp.)


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalekpum    0

zona na razie nei jest ubezpieczona ledwie 2 miesiace po slubie jestesmy a przed slubem nie bylo w planach wziecie 75 tyz żł a teraz to sie zechcialo a jak zalatwic numer gospodarstwa dla zony jakim cudem to moze sie udac a jak ja ubezpieczyc skoro nie ma na wlasnosc pola ani nic tekiego


witam jesli komus trzeba niech da znać mogę sprzedać produkty ekologiczne lub nawiązać wspołprace na dluzsza i krotsza mete z tym towarem
kupie zaś pola w cenie do 5,500 zł/ha nawet i ugory
szukam inwestora do wykupienia dzialki i zalozenia cpn bar wulkanizacja oplaci sie na tym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Ubezpieczyć to ją może ojciec jako domownika(o ile nie jest zameldowana u ciebie)o ile się uda,lub przepisać jej teraz 1ha.ziemi a resztę później na powiększenie,a po przepisaniu ziemi zmieni się ubezpieczenie -jako właściciel.Co do numeru to jest większy kłopot,ale niech próbuje .Jak będzie miała konto na siebie i ojciec będzie przekazywał ziemię na "jej wyłączną własność"to wtedy złożyć wniosek o nadanie numeru gosp.lecz we wniosku jest taki punkt gdzie współmałżonek ma wyrazić zgodę na nadanie nr.(czy jakoś tak)i my ze żoną nie parafowaliśmy tego punktu i dlatego nie można było się doczepić do naszych 2 nr.gosp i nadal agencja nie może nas połączyć.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

z tym, że w tym przypadku mamy do czynienia z zatajeniem, które grozi zwrotem premii wraz z odsetkami!! należy mieć to na uwadze, chociaż teoretycznie przy różnych nazwiskach ARiMR obecnie nie jest w stanie tego wyłapać jeśli siedziby gospodarstw się nie pokrywają i nie będzie donosu, BTW wysokość wsparcia wynosi 50 kzł i nic nie wskazuje aby została ona zwiększona zgodnie z zapowiedziami ministra rolnictwa do 75 kzł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalekpum    0

ale co jest zatajeniem to ze si eozenilem czy to jak zalatwimy premie dla zony co w tym przypadku bedzie niezgodne z prawem krus cz y co


witam jesli komus trzeba niech da znać mogę sprzedać produkty ekologiczne lub nawiązać wspołprace na dluzsza i krotsza mete z tym towarem
kupie zaś pola w cenie do 5,500 zł/ha nawet i ugory
szukam inwestora do wykupienia dzialki i zalozenia cpn bar wulkanizacja oplaci sie na tym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

zatajeniem jest ewentualne niewskazanie, iż weszło się w związek małżeński (co uczynił Ferdek1 o ile dobrze zinterpretowałem ten fragment jego wypowiedzi: "we wniosku jest taki punkt gdzie współmałżonek ma wyrazić zgodę na nadanie nr.(czy jakoś tak)i my ze żoną nie parafowaliśmy tego punktu"), we wniosku o przyznanie wsparcia również znajduje się część dotycząca małżonka, stąd uzyskanie premii moim zdaniem wydaje się nie możliwe o ile małżonek/małżonka beneficjenta rozpoczął/ęła prowadzenie działalności rolniczej ponad 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

kissmy@

małżeństwo zawarłem w 97r. a MR otrzymaliśmy w 2005r.Teściowie przekazali swoje gosp.żonie za rętę struk."na wyłączną własność".To samo zrobili moi rodzice, przekazali mi gosp."na wyłączną własność".Dodam że nasze mamy(moja mama i teściowa) mają wcześniejszą rentę z KRUS-bo tak było korzystniej.W agencji nic nie było zatajane bo w momencie składania wniosku o nadanie nr.gospodarstwa ja nie miałem prawa do otrzymanej ziemi przez żonę i nie będąc współwłaścicielem(a jednak mężem)nie mogłem złożyć podpisu(więc agencja sama sobie winna),to samo dotyczy mojej ziemi gdzie żona nie jest współwłaścicielem(chociaż mieszka i jest zameldowana u mnie).Gospodarstwa znajdują się w 2 oddzielnych gminach oddalone o 17 km.Wnioski o MR nie były składane w jednakowym terminie lecz był miesiąc różnicy.ARiMR w Poznaniu wiedziała od początku że żona otrzymała wcześniej premie i mieli pewne obiekcje lecz po sprawdzeniu wszystkich dokumentów(nawet w Centrali w Warszawie) nie stwierdzili przeciwwskazań do przyznania premii dla mnie ,więc w moim przypadku nie ma mowy o jakimkolwiek zatajeniu prawdy.

Żona składała jeszcze wniosek na maszyny z SPO i PROW i oby dwa są już załatwione pozytywnie, a żeby było ciekawiej to gosp.żony jest na VAT,a ja jestem na ryczałcie(i skarbowy też się nie czepia)


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalekpum    0

dzieki za info ciekawe jak tylko zdobedziemy numer dla zony reszta da sie zalatwic


witam jesli komus trzeba niech da znać mogę sprzedać produkty ekologiczne lub nawiązać wspołprace na dluzsza i krotsza mete z tym towarem
kupie zaś pola w cenie do 5,500 zł/ha nawet i ugory
szukam inwestora do wykupienia dzialki i zalozenia cpn bar wulkanizacja oplaci sie na tym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj