Skocz do zawartości
janusz14

Ursus C-360, problem z WOM

Polecane posty

WHATEVER

trigo    0

wymiana tuleji zrobione, wałek duży nie wyjmowany, trzeba było w komorze sprzęgła odkręcić dekielek i pchnąć wałek w styłu przez tuleję rurką w kierunku silnika, dopiero wtedy zrobiło się miejsce na wyjęcie tulei.

Wiadomość z agroFakt.pl

oczywiscie ze się da najlepiej jagbys odkręcił na początek 4 sróby(będą to10 na 17 klucz)wyciągnij tą pokrywe (mozesz ewentualnie potem zmienic zimering w tej obudowie) a następnie wyjmnij wałek 2 WOM ten co wychodzi z tyłu on tam powiinien ręką pujsc jezeli go pociągniesz i potem odkręc ten korpus i wymien uszczelke i zabierz się do składania

:)

FaFiK360    0

Witam.

Mam problem z napędem pompy w c360.

Podczas podnoszenia maszyn zaczyna rzęzić napęd pompy podnośnik staje, a wom nadal się kręci.

Rozebrałem z tatą talerz z pompą wymieniłem zębatkę napędu pompy (była starta od strony wewnętrznej), wszedłem pod ciągnik aby wytrzeć olej i odtłuścić miejsce na silikon.

Przypadkiem zauważyłem że wodzik wraz z tuleją rusza się w przód i tył o 1cm, szyna wodzika jest zabezpieczona i nie rusza się.

Złożyłem ciągnik, zalałem olejem.

Podczas podnoszenia kosiarki rotacyjnej, znów to samo.

Czy możliwe jest że wodzik się odkręcił od szyny, i tuleja spada z zębatki napędu pompy?

Edytowano przez FaFiK360

Witam

W ursusie c-360 podczas koszenia trawy kosiarką rotacyjną nagle przestał działać WOM i podnośnik.

Co może być przyczyną tego zdarzenia ?

A przy okazji chce się zapytać czemu pompa po wymianie na nową przy podnoszeniu ma charakterystyczne wycie ?

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Edytowano przez LatajacyBober

Quercus78    5

Witam!!!

Przez głupi przypadek skrzywiłem wałek odbioru mocy (ten który wystaje z ciągnika) w c3603p. Czy da się go jakoś wymienić niewielkim nakładem roboty i czasu? Czy trzeba zdejmować podnośnik itp? Bardzo proszę o radę.

Radekk    154

Musisz kupić nowy wałek, (jego tylną część),uszczelkę papierową pod klapkę wałka i przy okazji nowy simering.

Przed wyjęciem wałka ustawiasz dzwignię włączania WOM na pozycję dzwignia całkiem w górę(ma to zapobiec spadnięciu tulei pompy wewnątrz),spuszczasz olej, odkrecasz dekielek co jest z tyłu  są to 4 śruby, wyjmujesz wałek pociągajac ,zdejmujesz z niego pierscienie zabezpieczające,łożysko i przekładasz do nowego wałka. Dajesz nowy simering uszczelkę i składasz.

• Like 1

CowBoy    0

Witam

potrzbuje w C360 działającej jednoczesnie hydrauliki i WOMu na ustawieniu zalerznym od biegów, macie jakiś pomysł jak można to zrobić ?

Ciągnik pracuje w paszowozie i na normalnej predkości WOM ma za ciężko, wiec przestawiam na WOM zależny- i jest OK.

Ale jak opróżniam paszowóz w oborze, potrzebuje WOMu i hydrauliki do sterowania zasuwami. Ponieważ w trakcie jazdy dozuje ilość paszy poszczególnym sztukom, zasuszonym i jałówkom mniej a tym które dają mleko wiecej.

z góry dziękuję za pomoc

miki1983    0

Witam,

Mam 2 problemy z WOM w C-4011(C360):

1. Nieraz blokuje się dźwignia włączania WOM-u, nie idzie jej włączyć, należy wtedy delikatnie ruszyć do przodu i wtedy włącza się bez problemu.

2. Sprzęgło na I stopniu rozłącza mi także WOM i nie idzie prasować :) 

Czy te 2 awarie mogą być ze sobą powiązane ?

Z góry dziękuję za porady :)

Pozdrawiam

pawel100474    3

to trzeba wyregulować dzwigienki od sprzęgła luz między łożyskiem a dzwigiękami I stopnia  5mm a II stopnia 15mm

Adrian40stka    28

Witam zrobił rębak do gałęzi napędzam go na razie standardowo dźwignia lewa na sam dół radzi sobie świetnie z gałęziami do 10 cm ciągnik pod obciążeniem ( gruba gałąź i obr około 1700  na min )  eksperymentowałem i ciągnik bez żadnego zastanawiania się wchodzi na obr rzędu 2400 bo więcej nie potrzeba chętnie połyka gałęzi i przy tym chętnie wchodzi na obroty lekko ma z nimi po prostu nic sobie z tego nie robi ale obroty są spore po 1700-2000 winą mogą być koła pasowe na WOMie 250mm na wałku z nożami 130mm dwa paski 17 w razie czego ślizgnie paski .

A gdybym realizował napęd przez biegi reduktor polowe szosowe dźwignia na luz środkowe położenie dźwignia lew pompa i wom do samej góry i piąty lub czwarty bieg ile w tym rębaku wytrzyma skrzynia koła zębate rębak raz na miesiąc lub rzadziej będzie pracował i po 5-6 godzin. Skrzynia jak na ten moment jest bajka w ogóle traktor jest w super stanie i nie chciał bym za dwa lata robić skrzyni albo silnika. Tak więc lepiej trzymać silnik na obrotach 2000 czy lepiej 1500 i przez biegi realizować napęd WOMu ?? 

black_shadow    42

jeśli praca rębaka nie powoduje odczuwalnego przeciążania silnika żadne z używanych przełożeń skrzyni nie będzie dla niej szkodliwe

Genius9872    69

bez obawy w c360 na między biegach na 4 biegu masz z 750obr min na 5 1200 o ile się nie mylę:) dlaczego ma się coś stać w skrzyni ?:) od tego jest sprzęgło żeby ustąpiło :) będzie smród i tyle:) o ile wcześniej nie spalą ci się paski:) nie takie obciążenie skrzynia w ursusie zniesie:) sam mam silnik od 72xx i nikt się nie patyczkuje skrzynia nigdy nie naprawiana z 6tys mth teraz nowy silnik zrobione 220mth wszystko w porządku:) heh a nie jeden we wsi mówił że skrzynia padnie :)

kratek69    1

Tylko że instrukcja nie zaleca pracy WOMu na 5 biegu bo można uszkodzić pompe hydrauliczną czy jakoś tak.

Genius9872    69

no i właśnie z tata nie ustawiamy przełożeń na 5bieg tak jak w cyklopie ale sąsiad cały czas tak robi :) ale ciągnik wtedy ma odpowiednio mniejsze obroty ! żeby dalej na wałku było 540obr z tym że nie mam 2,2obr/min silnika tylko chodzi na 1000-1100:) w rębaku 1000obr to może być trochę za mało jak szatkuje się gałęzie o średnicy 10cm:) oj będziesz widział

strd    4

zawsze można wywalić drugie koło z napędu pompy, żeby chodziła tylko na włączonym niezależnym.

black_shadow    42

Tylko że instrukcja nie zaleca pracy WOMu na 5 biegu bo można uszkodzić pompe hydrauliczną

nie zrozumieliśmy się @kratek69...jeśli rębak masz napędzany silnikiem hydraulicznym a nie z WOM to maksymalny bieg jaki powinieneś wykorzystywać przy napędzie przez skrzynie to 4...co do napędu przez 5 to bardziej chodzi o możliwość uszkodzenia napędu pompy niż samej pompy ale na dłuższą metę z dużymi obrotami silnika lepiej nie napędzać tej pompy w ten sposób... :wacko:  chociaż dalej nie wiem co masz na myśli pisząc "lewa dźwignia na dół..."  sprecyzuj jak jest napędzany ten rębak czy przez wałek WOM czy przez hydraulikę ciągnika

Edytowano przez black_shadow

Genius9872    69

yyy trochę kicha jak będziesz coś robił w polu:) bo jak będziesz orał na niezależnych spoko na 2na obrotach podniesiesz pług ale co wtedy jak wrzucisz wsteczny?? i mamy problem:)

romek6340    203

A jaki był by sens w ogóle do podnoszenia pługa przy orce przerzucać na niezależne? Tyle to przy normalnym napędzie pompy bez problemu podniesie.

Genius9872    69

chodziło do postu wyżej o wyjmowanie 1z kół napędu pompy:) ;p i wtedy mamy tylko napęd z niezależnych przełożeń :) 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez zbychu665
      Witam...
      Od niedawna mam ciągnik Wladimirec T25 wersja z poczatku produkcji z 2 lewarkami, mam pytanie. Jak tam sie włącza WOM? Bo ja nie mam pojęcia ;D
    • Przez fendt1992
      Witam. Mam problem ze skrzynia w Traktorze Valtra 8450. mam pytanie czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem i czy coś z tym dało się zrobić?. podczas przełączania pół biegów słuchać wyraźne trzaski w skrzyni.a na pierwszym pół biegu coś wyraźnie puka w skrzyni.najmocniej słuchać to gdy szybko sie przełącza z drugiego na trzeci pół bieg i na odwrót(z trzeciego na drugi i tak w kółko) .Dzieje sie to na postoju nawet gdy skrzynia mechanicznie jest zluzowana. dzieje sie to juz od samego kupna. dodam ze skrzynia była naprawiana na zachodzie.prawdopodobnie kosze był spalone. Skrzynie miałem rozebrana i wszytko wygląda na sprawne. nie ma żadnych wyraźnych luzów.po złożeniu nie ma poprawy dodam ze na jednym z koszów był wyraźny luz po zmienieniu jednej z tarczki luz zniknął. Czekam za jakas podpowiedzia, bo juz brakuje mi siły.Może kostka sterująca albo komputer?? co myślicie. czekam za jakimiś pomysłami. Fendt1992.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o przekładni Direct?