janusz14

Ursus C-360, problem z WOM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
balcerek1    92

Musisz wyciągnąć wałek wom od tyłu i sprawdź czy nie ma wydartej powierzchni ślizgowej co pracuję tuleja pompy.Jak wydarta to wałek do wymiany.U mnie to pomogło z 7 lat temu.

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DK94    192

Dobra dzięki za informacje, u mnie prawdopodobnie albo zacisk drugiego stopnia albo oberwało nity bo gdy na włączonym niezależnym pokręci się ręcznie za wałek to coś szumi w sprzęgle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

ja mam znowu taki problem, że nie włącza się wałek wom, w ogóle nie słychać zgrzytu tak jak u @DK94, tylko że na niezależnym działa podnośnik i wałek. Co może być przyczyną? z góry dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel2012    35

Siema, kupiłem rębak mam pytanie czy c-360 mogę go napędzać wom przez biegi tzn 5 lub 4? Czy jest to bezpieczne dla skrzyni?Wałek posiada sprzęgło zrywalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skoro taki napęd zależny WOM-u został fabrycznie przewidziany to nie widzę problemu dla bezpieczeństwa, czy też żywotności skrzyni. Martwił bym się bardziej o bezpieczeństwo obsługującego ten rębak w przypadku, jak mu wyobraźni zabraknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Przez bieg 4 tylko.Bo na 5 to pompe rozwalisz.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Napędy zależne pompy i wałka są w osobnych pozycjach, jemu chodzi tylko o wałek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOjTEk65    0

Witam

 

Mam problem przy wlaczeniu walka wom , walek glosno pracuje . Podczas pracy z rozutnikiem podnoszenia siewnika glosno wyje . Jak walek jest wylaczony to jest cicho. Czego moze byc to wina?

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOjTEk65    0

pompa byla zmieniana 4 lata temu na zetorowska duzo dostaje przy prasie belujacej . podczas podnoszenia klapy mocno wyje moze to i pompa

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Skoro nie wiadomo co dokładnie to włącz wałek na zależne, potem tak samo pompę. Może coś się wyjaśni.

Pisząc, że to może być pompa hydrauliczna miałem na myśli ją jak i jej napęd.

 

A i jeszcze jedno nie cytuj posta poprzedzającego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrap17    1

Witam w moim ursusie 360 podczas prasowania wyłączył sie wałek wom dziwnym zgrzytem po wciśnieciu sprzegła jest ok przez pare chwil i problem znów sie powtarza teraz także bez żadnego sprzętu, zatrzask listwy nowy, tulej z wałkiem także ok i sprzegło oby 2 stopnie tez jest dobrze. aproblem nadal jest, nie mam pojęcia co mam już robić. dieki wszystkim za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

W moim przypadku było tak samo ścięło freza od tyłu na przednim wałku

było gdzieś na forum opisane jak to zrobić bez rozpołowiania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Prawdopodobnie ścięło frez na wałku długim wom.W celu jego wymiany musisz rozpoławiać.Sprawdź Czy zatrzask wodzika nie schował się przypadkiem,bo ja przez taki zatrzask dwa wałki długie załatwiłem....


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrap17    1

kolego

GoRAL1

 

jeżeli był by ścięta końcówka wieloklina to wałek by się wogóle nie załaczał, takie są moje podejrzenia a tu sie załacza i wyskakuje jak omknie ten frez..i zaczyna działać jak wcisne znów sprzegło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

U mnie ieło we żniwa to jeszcze obornik woziłem wbijałem mocno za wajche i zakręcałem zatrzaskiem na sztywno ,aby rozłaczyć to musiałem popuścić zatrzask i tak dwa razy na jeden rozrzutnik potrafiło wyskoczyć wywiozłem tak 15 roz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Moja rada jest taka abyś spróbował pracy na obrotach zależnych

przekonasz sie wtedy czy masz dobry 2 stopień sprzęgła i będziesz wiedział za co się brać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez Legend115
      Witam wszystkich . Czy ktos ma wiedze jak zalaczany jest wom ,sprzeglo womu w landini legend 115 96r mam zamiar nabyc taki ciagnik ale brak mi wiedzy na jego temat . Moze ktos ma instrukcje od tego ciagnika i muglby sie nia podzielic
    • Przez agrof
      Witam.
      W c330 "zniknęło" ładowanie, ponadto:
      - bardzo niepokojące jest grzanie się regulatora (element który się bardzo mocno grzeje zaznaczony na fotce)
      - grzeje się również kabel, który idzie do stacyjki (osłona kabla aż się przy topiła).
      - kontrolka od ładowania gaśnie jak zwiększy się obroty

      Podstawowe pytanie:
      - jak sprawdzić prądnice czy jest sprawna,
      - gdzie najlepiej zmierzyć napięcie i jakie wartości powinny być (na akumulatorze brak ładowania, a na wyjściach z regulatora jakieś dziwne wartości pokazuje)
      - co może być powodem, że się grzeje regulator (chyba że tak ma być?)

      Bardzo proszę o pomoc.

      -
      (zdjęcie poglądowe z internetu)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj