Skocz do zawartości
janusz14

Ursus C-360, problem z WOM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
GoRAL1    63

Sam sie zastanawiam czy tak nie przerobić wydajność podnośnika w 60 to porażka nawet do t 25 nie da się porównać

seweryn20    573

Miałem w planie przerobienie podnośnika w 4011 ale go sprzedałem. Chciałem wywalić wszystkie bebechy z plecaka, Zrobić mocowania na siłowniki wspomagające, zwykły dwusekcyjny rozdzielacz z pozycją pływającom. Na planach sie skończyło, zmieniłem ciągnik.

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    573

Na mtz-ta. Musiałem 4011 już nie szło nic zarobić i wstyd już było takim dziadkiem jeździć. Jego miejsce jest w skansenie niestety.

seweryn20    573

Rozumiem. A nas facet kupił Jumza. Pierwszy raz w życiu widziałem rolniczego jumza. Niezły kozak. 60-tek nikt nie kupuje. Zdzierają te stare, wiele już pojechało nie wiadomo gdzie a na ich miejsce kupili nowsze ursusy, zetory, kilka MF i NH. Kończą się 60-ki w naszych stronach.

seweryn20    573

Dzięki. Tak to ten z awataru. Nie narzekam przesiadka z 4011 na mtz-ta drastycznie poprawiła komfort pracy, ilość i tempo roboty. warto było dla mnie to dobra zamiana.

andrzej612b    86

Prosta konstrukcja , łatwy dostęp do części - tanich części, jedyna wada to że trochę wysoki ale to szczegół ...

seweryn20    573

Specjalnie wysokość nie jest uciążliwa do momentu gdy masz robotę która wymaga ciągłego wsiadania i wysiadania. na drodze nie buja. Szerokie koła z tyłu chyba... chyba to ich zasługa. Prosty, tanie części, sam ciągnik też nie był drogi jak na swoje lat. Może trochę na asfalcie przeszkadza zestopniowanie dwóch ostatnich biegów. Poza tym nie ma nic do zarzucenia.

GoRAL1    63

Miałem w planie przerobienie podnośnika w 4011 ale go sprzedałem. Chciałem wywalić wszystkie bebechy z plecaka, Zrobić mocowania na siłowniki wspomagające, zwykły dwusekcyjny rozdzielacz z pozycją pływającom. Na planach sie skończyło, zmieniłem ciągnik.

Bardzo mnie to zaciekawiło

było by to bardzo proste , można by wykorzystać rozdzielacz 3 sekcyjny od większego iwana

seweryn20    573

No własnie proste, niezawodne i skuteczne. hydraulika działała by od razu po zasterowaniu a nie z opóźnieniem, siłowniki i rozdzielacz w porównaniu z oryginałem 60-ki super szczelne, a sam rozdzielacz można dać zaraz pod ręką. Zagłębiając się bardziej siłowniki dwustronnego działania potrafią uratować tyłek jak się zakopiesz i wbić pług jak twardo. I można zrobić całkowicie osobny układ hydrauliczny z osobnym zbiornikiem oleju. Na pewno wydłużyło by to okres eksploatacji pompy i reszty z racji czystego oleju. No cóż dla mnie to już nieaktualne ale jeśli ktoś by chciał pomysł zaczerpnąć proszę bardzo.

bartek1992    34

Odświeżam temat. Mam pytanie otóż, od jakiego modelu zetora pasuje wałek do C-360 aby zrobić 540/1000 obrotów WOM ?

seweryn20    573

Z żadnego. Nie ma nic wspólnego między tymi ciągnikami. Tego nie zrobisz. jak chcesz w 60-ce szybszy wałek pozostaje ci napęd zależny.

locke    291

W żadnej 360 nie ma wałka 1000 obr/min.Tylko jak tu już kolega @sewryn20 wspomniał pozostaje tylko napęd zależny od skrzyni.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się