janusz14

Ursus C-360, problem z WOM

Polecane posty

marian150    0

Witam mam pytanie odnośnie dżwigni WOM w ursusie C360 mianowicie gdy wczoraj po zakończeniu koszenia łąki wyłączyłem WOM, dzisiaj chciałem go włączyć ale okazało sie że nie moge poniewż dziwignia od WOM sie zablokowała i tu mam pytanie co mogło to spowodować i co mogę zrobić by usunąć tą usterke.Prosze o pomoc

Edytowano przez marian150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TTjarek    1

mam taki sam problem jak @Turbo1014x. Też prasowałem nagle wałek stanął i straszny zgrzyt wcisnołem sprzegło i pusiciłem ujechałem z 10m i dalej to samo. Zdjąłem pokrywe i wszystko było na swoim miejscu tryby wszystkie. Co może być przyczyną, wymieniłem tarcze sprzęgłową 2 stopnia ale nic nie pomogło.

Wymieniłem zatrzask wodzików i dźwignie wom, ale nic nie dało dalej zgrzyta.

Edytowano przez TTjarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
englander    0

Polska z Google Translate:

 

Hi,

 

Patrzę na zakup 1974 Ursus C-355 w Anglii. Ale WOM został wygięty (!) I tak również olej wycieka z uszczelki.

 

Kupiłem kilka części do mojego C-335 polskiej firmy "Tramat" i był bardzo zadowolony. Ale oni nie pokazują nowy WOM.

 

Czy ktoś wie innych części dostawców, którzy mogą mi pomóc? Ja też muszą nową pompę wody do niego. Ponadto szacunkowy koszt tego proszę?

 

Czy jest to powszechny problem w C-355? Nigdy nie widziałem innego ciągnika z wygiętą WOM w moim życiu!

 

Próbowałem szukać na forum, ale nie znaleziono żadnych innych odniesień do tego. Dziękuję bardzo za pomoc.

 

Chris

 

 

 

In original English:

 

Hi,

 

I am looking at buying a 1974 Ursus C-355 here in England. But the PTO shaft has been bent(!) and so it also leaks oil from the seal.

 

I bought some parts for my C-335 from the Polish company 'Tramat' and was very pleased. But they do not show a new PTO shaft.

 

Does anyone know any other parts suppliers who could help me? I will also need a new water pump for it. Also an estimate of the cost of this please?

 

Is this a common problem on the C-355? I have never seen another tractor with a bent PTO in my life!

 

I have tried to search the forum but not found any other references to this. Thank you very much for your help.

 

Chris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

This problem happens quite often in these tractors. Both of those produced in Polandand the countries demokratychne (Communism in Eastern Europe was at that time).Ursus c355 and C360 have the same pto and water pump.Here I have given what they are looking for: http://allegro.pl/li...view=Poka%C5%BC

http://allegro.pl/li...view=Poka%C5%BC

You're welcome. These phrases have typed in the search for allegro need to type in google, if you can not purchase from allegro. Then copy it from there and paste inbrowser then press enter and you will find what you need.

Edytowano przez look19

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
englander    0

Thank you very much for your help look19 and pawel81 :) I have now agreed to buy the tractor, so I'm now the proud owner of a C-355 to go with my C-335, T-25A and MTZ-82 :D I will email the parts companies and make sure they can send the parts to England, othewise I will be having a holiday to Poland :lol:

 

Thank you again for your help.

 

Chris

 

 

 

Dziękuję bardzo za pomoc look19 i pawel81 :) Mam teraz zgodził się kupić ciągnik, więc jestem teraz dumnym właścicielem C-355, aby przejść z mojego C-335, T-25A i MTZ-82 :D I będzie email części firmy i upewnić się, że mogą wysyłać części do Anglii, othewise będę o urlop do Polska :lol:

 

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

 

Chris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

moze cos jest nie teges na połaczeniu wałkow w tylnym moście , sprawdzałeś ??


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

ja w tym roku miałem bardzo fajną usterkę jak zwykle podczas największych prac...nagle przestał działać wom i podnośnik pierwsza diagnoza sprzęgło 2 stopnia po rozpołowieniu okazało się ze z mechanikiem na daremne rozpołowiliśmy 60tkie... bo śrubka się odkręciła i z wodzika widełki spadły i nie łączyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na 6 stronie pisze takie coś:

normalne obroty wom wunoszą 540 a zależne czyli przez biegi na:

bieg obr/min

1 250,44

2 372,66

3 519,32

4 797,19

5 1331,58

wsteczny 326,89

-------------------------

To są obroty womu ?

I czy taka prędkość jest też na biegach terenowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak, to są obroty zależne wom-u i to niezależnie od ustawienia dźwigni reduktora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem wałkiem WOM w c 360 gdy wcisne sprzegło kręci się i nie idzie wyłączyć, a właczam przy zgaszonym ciągniku, skrzynia działa prawidłowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzięki @KRISTOFORn, a jeździ ktoś na tym np przy rotacyjnej na 4 biegu na obrotach zależnych. Mi by to pasowało bo musze gaz w podłoge żeby rotacyjna dobrze cieła i by była oszczędność paliwa. Tylko czy to nie zaszkodzi traktorowi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek83    15

Kosiłem rotacyjną na 4 i 1600obr/min, rozsiewanie nawozu też szczególnie siejąc saletrę.

Mam trochę kiepski rozsiewacz więc obroty WOM-u muszą być porządne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja próbowałem i kosiarka chodziła coraz wolniej a z tłumika walił czarnym dymem, po prostu nie dal rady.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naspin    0

Jak wymienić końcowke wom w c 360 3p z 89r. Można to zrobić od tylu czy trzeba go całego rozkręcać?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Można rozkręcić z tyłu ;) Tylko 4011 miało taka wadę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jak wymienić końcowke wom w c 360 3p z 89r. Można to zrobić od tylu czy trzeba go całego rozkręcać?

 

Kolego rozkręca się od tyłu tylko pamiętaj olej ze skrzyni biegów spuścić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Można rozkręcić z tyłu ;) Tylko 4011 miało taka wadę.

Witam, czemu 4011 miało wadę? też wyciągało się wałek od tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Mam problem wałkiem WOM w c 360 gdy wcisne sprzegło kręci się i nie idzie wyłączyć, a właczam przy zgaszonym ciągniku, skrzynia działa prawidłowo?

 

Musisz sprzęgło wy regulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Witam, czemu 4011 miało wadę? też wyciągało się wałek od tyłu.

Sorry trochę źle napisałem, pomyliło mi się. W 4011 był wałek łączony.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W 4011 był wałek łączony.

Jak ktoś przerobił, ale oryginał był długi i też wyciągało się go z tyłu, tylko przy wkładaniu trzeba było od spodu odkręcić jedną pokrywę ażeby włożyć jedno koło zębate na niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez Legend115
      Witam wszystkich . Czy ktos ma wiedze jak zalaczany jest wom ,sprzeglo womu w landini legend 115 96r mam zamiar nabyc taki ciagnik ale brak mi wiedzy na jego temat . Moze ktos ma instrukcje od tego ciagnika i muglby sie nia podzielic
    • Przez agrof
      Witam.
      W c330 "zniknęło" ładowanie, ponadto:
      - bardzo niepokojące jest grzanie się regulatora (element który się bardzo mocno grzeje zaznaczony na fotce)
      - grzeje się również kabel, który idzie do stacyjki (osłona kabla aż się przy topiła).
      - kontrolka od ładowania gaśnie jak zwiększy się obroty

      Podstawowe pytanie:
      - jak sprawdzić prądnice czy jest sprawna,
      - gdzie najlepiej zmierzyć napięcie i jakie wartości powinny być (na akumulatorze brak ładowania, a na wyjściach z regulatora jakieś dziwne wartości pokazuje)
      - co może być powodem, że się grzeje regulator (chyba że tak ma być?)

      Bardzo proszę o pomoc.

      -
      (zdjęcie poglądowe z internetu)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj