janusz14

Ursus C-360, problem z WOM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michal912    194

Witam mam problem z C-360 podczas prasowania słomy prasa kostkujaca sipma nagle przestał działać walek. Podczas prasowania usłyszałem huk i wałek przestal się kręcić. Co to może być? Wałek w ogóle nie działa. Aha jest jeszcze tak że na zgaszonym Nie dam rady zakręcić wałkiem ręką. Pomocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toobek    57

Mojemu wójkowi tak się stało przy kombajnie ziemniaczanym w tamtym roku. okazało się że ukręcił się wałek. Z tego co pamiętam co mówił to on się tam składa z dwóch części i jedna się ukręciła, ale chyba się dało to wszystko od tyłu wymienić bez rozpoławiania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skowera_1998    12

ukręcił się frez na łączeniu 2 wałków w skrzyni, kupuj droższe albo rób na zamówienie z dobrego materiału bo to co sprzedają w sklepach to brukiew i ukręci się po krótkim czasie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

Da radę od tyłu jak uda się wyciągnąć resztki ukręconego tylnego wałka ze środka pośredniego.Zazwyczaj wystarcza magnes na kiju.

Kup nowy wałek, to będziesz widział co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal912    194

Po niedzieli mam zamiar się za to zabrać bo narazie musze sianokosy zakończyć. Będę jeszcze pisał co i jak. Dzięki za podpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

warto też wyjąć pompę od dołu jest dobry dostęp do tulei i wałka  :D


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysq90    0

Witam
Mam problem z włączeniem wom, to znaczny dźwignia która załącza wom i pompę dochodzi do pokrywy skrzyni, ale wodzik nie przesuwa się do końca. Tylko przesunięcie wodzika płaskim śrubokrętem załącza wom. Poprostu dźwignia za mało się wychyla w dół. Co może być tego przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

A na wierzchu kółek w dźwigni jest ok,jak na wierzchu jest wszystko w porządku to raczej trzeba pokrywę ściągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysq90    0

Jutro to dokładnie sprawdzę. Czy jest taka możliwość, aby dźwigienka ta pod pokrywą przeskoczyła lub się zgięła? Bo wygląda to tak jakby   wajcha za dużo się wysunęła do góry. Dodam jeszcze, że cała ta awaria wynikła po tym jak ustawiłem pozycję pompa zależna (sama góra). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel_T-25A    22

Witam
Mam kilka pytań
Czemu nie moge wyłączyć walka, kręci sie pomimo ruszania dzwignią?
Dlaczego siłownik dwustronnego działania działa tylko na podniesionym podnośniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel_T-25A    22

Jest z przodu pług na siłowiku obustronny i działa tylko ma podniesionym podnośniku
I jest podłączony do obydwu wyjść hydraulicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Wałek kręci się też pod obciążeniem? Jak nie to nie strasznego, że się kręci jak wyłączony.

Czyli nie działała ogólnie hydraulika na opuszczony,m podnośniku? Wcześniej pracowałeś z jakimiś maszynami podpinanymi pod gniazda hydrauliki i działało? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolUrsus    3

Witam ma taki problem gdyż włączę wałek to działa normalnie przy prasie ale gdy zapnę do kosiarki lub rozrzutnika z gnojem to się wyłącza i zgrzyta włączę dalej ujedzie kawałek i to samo co to może być? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Wodzik od WOM można pokombinować żeby wyjąć bez rozpoławiania. Plecak zdjąć i tak trzeba żeby widełki od pompy zdjąć to juz wtedy można cos pomyśleć żeby go wyjąć tyłem Według mnie powinien wyjść ale głowy za to nie dam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez Legend115
      Witam wszystkich . Czy ktos ma wiedze jak zalaczany jest wom ,sprzeglo womu w landini legend 115 96r mam zamiar nabyc taki ciagnik ale brak mi wiedzy na jego temat . Moze ktos ma instrukcje od tego ciagnika i muglby sie nia podzielic
    • Przez agrof
      Witam.
      W c330 "zniknęło" ładowanie, ponadto:
      - bardzo niepokojące jest grzanie się regulatora (element który się bardzo mocno grzeje zaznaczony na fotce)
      - grzeje się również kabel, który idzie do stacyjki (osłona kabla aż się przy topiła).
      - kontrolka od ładowania gaśnie jak zwiększy się obroty

      Podstawowe pytanie:
      - jak sprawdzić prądnice czy jest sprawna,
      - gdzie najlepiej zmierzyć napięcie i jakie wartości powinny być (na akumulatorze brak ładowania, a na wyjściach z regulatora jakieś dziwne wartości pokazuje)
      - co może być powodem, że się grzeje regulator (chyba że tak ma być?)

      Bardzo proszę o pomoc.

      -
      (zdjęcie poglądowe z internetu)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj