janusz14

Ursus C-360, problem z WOM

Polecane posty

zbych1232    0

witam mam nadal problem z podnosnikei. wymieniłem przy pompie zawór bezpieczeństaw,wyczyściłem filtr, wimieniłem pierszy wałek wom i tuleje napędu pompy, a cały plecak dwa miesiące temu i nadal wolno podnosi ale jest troche lepiej niż wcześniej.Dodam jeszce że gdy odpale ciągnik to dwa,trzy razy dobrze podnosi a potem powolo. gdzy go zgase i znowu odpale to tak samo kilka razy dobrze podnosi a pózniej znowu polwoli.Peosze o szybką pomoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endriu123    0

Witam mam problem z WOMem po załączeniu wałka jest hurgot, wymieniłem tarcze drugiego stopnia wałek i duży tryb od WOMu i nadal jest to samo jak przed wymianą tego wszystkiego może mi ktoś doradzi co może być nie tak.

Edytowano przez milanreal1
caps lock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar56cin    8

A gdzie Dokladnie wydobywa sie dziwiek?:) Jezeli tam masz dobrze zlozone, to zostaje zdjecie podnosnika, i zobacz czy widelki sa cale czy sa dobrze przykrecone. i ogolnie ta cala tuleje napedu pompy:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

I do przepisania post bez użycia dużych liter(caps lopck-a).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Mogło zjeść wielokliny na wałku i tarczy sprzęgłowej.

W sumie co by nie było to i tak czeka cię rozpoławianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Mam pytanie co prawda ostatnio miałem wyjęty wałek napędu pompy hydraulicznej jak robiłem mechanizm różnicowy ale miałem gowyjęty. Teraz moje pytanie czy da się wyjąć tuleję napędu pompy bez odjeżdżania tylnym mostem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Tak, tylko musisz wyciągnąć wałek krótki i zdjąć dekiel z pompą.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodRamQ    3

siema, mam problem bo przy koszeniu jak to wiadomo przed zalozeniem walka wylancza sie walek i kiedy zalozylem walek i chialem uruchomic to dzwignia mi cieszko chodzila i nie chciala wbic walka po probach potem juz nie stawiała zadnego oporu czy to sprzeglo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Nie ,albo zerwał sie sworzeń ten na dzwigni albo coś z wybierakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zarielo520    2

Kolego miałem podobny problem tylko w 4011 (ta sama skrzynia prawie) i problem polegal na tym ze od dżwigienki tej w pokrywie od załaczania wom zerwal sie wałek i nie bylo zadnego oporu tak samo jak u ciebie tylko ja odrazu za to sie zabralem i to na cale szczescie bo pol walka z tym wybierakiem w skrzyni nic dobrego nie wróży a chodzi mi o waleczek od raczki wom do tego wybieraka on w polowie jest zablokowany tym wkretem 4mm co go widac z gory u mnie jest na klucz 7mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papaj360    0

Tak, tylko musisz wyciągnąć wałek krótki i zdjąć dekiel z pompą.

Zdemontowałem wałek, plecak, pompę z deklem a tuleja napędu pompy dalej nie ma miejsca aby ją wyjąć-coś pominąłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

a widełki od przesuwu?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papaj360    0

O.K. czytałem bez zrozumienia :) należy wysunąć wałek WOM 1 po odbezpieczeniu w komorze sprzęgła do tyłu poprzez tuleję napędu pompy- dopiero wówczas ona wychodzi bez problemu.

Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DK94    192

Witajcie, mam problem ponieważ nie działa mi wom niezależny, mamy hipotezę, że winą jest docisk drugiego stopnia ale czy mogą być inne przyczyny? Czy w takim przypadku dla prasy by dokończyć prasowanie wystarczy na drogim biegu z zależnych i luz na reduktorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Witam

Po wymianie pompy w podnośniku za cholerę nie mogę tą dzwignią od womu włączyć ani wyłączyć podnośnika ;/ Poprstu muszę albo młotkiem walnąc albo męczyć się rekoma póki drgnie, przed wymianą czegoś takiego nie było, może to być winą że ten 1 zatrzask którą reguluje sie biegi jest zakręcony na maxa ?


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

@DK94 może skończyła się tarcza sprzęgłowa 2 stopnia. Obcięło nity wieloklinu tarczy. A pompa-układ hydrauliczny na niezależnym działa?

Jak tak ustawisz skrzynię to będziesz mógł prasować ale na postoju. Czy o to Ci chodziło? Reduktor ustawiony na luz to ciągnik stoi nawet z wybranym biegiem.

Dźwignię ustaw na wałek zależny, włóż odpowiedni bieg i prasuj. Tylko prasa przestaje być napędzana w momencie wciśnięcia sprzęgła na pierwszy stopień, a nie jak na wałku niezależnym przy drugim. Więc przy wiekszym łanie dobieraj taki bieg by prasa dała radę i ciągnika nie zdusiło.

 

@TheMeriko12 co jeszcze zmieniałeś, robiłem przy nim? Zmieniałeś dokręcałeś zatrzaski?

A dźwignią wyboru wałka możesz wybrać wałek i pompę zależną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

A jak załączsz wom to są zgrzyty tak jak to powinno być ,czy wchodzi gładko ?A co do prasowania przez skrzynie to bym nie ryzykował bo coś możesz uszkodzić ,twierdze że to za duże obciążenia dla skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Tylko pompa była zmieniana więcej nic nie ruszano noi olej wymieniono i teraz mam z tym problem ;/


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Najprawdopodobniej na tulejkę od napędu pompy dostały się opiłki i teraz ciężko jest włączyć i wyłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez Legend115
      Witam wszystkich . Czy ktos ma wiedze jak zalaczany jest wom ,sprzeglo womu w landini legend 115 96r mam zamiar nabyc taki ciagnik ale brak mi wiedzy na jego temat . Moze ktos ma instrukcje od tego ciagnika i muglby sie nia podzielic
    • Przez agrof
      Witam.
      W c330 "zniknęło" ładowanie, ponadto:
      - bardzo niepokojące jest grzanie się regulatora (element który się bardzo mocno grzeje zaznaczony na fotce)
      - grzeje się również kabel, który idzie do stacyjki (osłona kabla aż się przy topiła).
      - kontrolka od ładowania gaśnie jak zwiększy się obroty

      Podstawowe pytanie:
      - jak sprawdzić prądnice czy jest sprawna,
      - gdzie najlepiej zmierzyć napięcie i jakie wartości powinny być (na akumulatorze brak ładowania, a na wyjściach z regulatora jakieś dziwne wartości pokazuje)
      - co może być powodem, że się grzeje regulator (chyba że tak ma być?)

      Bardzo proszę o pomoc.

      -
      (zdjęcie poglądowe z internetu)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj