janusz14

Ursus C-360, problem z WOM

Polecane posty

seweryn20    825

Co ty tam widzisz? Reduktorem grzebie i tyle. 60-ka jak każda inna.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Bartek co tam niby zobaczyłeś? Szukałeś w ogóle w fachowej literaturze? Jak jesteś uparty to zdejmij pokrywę skrzyni i wykombinuj miejsce na dodatkową parę trybów, jeśli się tobie uda.... Na razie opowiadanie bajek zakończ w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

jaco512 a zebys wiedział ze zrobie.

 

Życze wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A do czego potrzebne Ci 1000 obrotów ja mam w Zetorze ale nie korzystam?? pzdr

Edytowano przez Gość
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Pewnie do jakiejś sieczkarni albo do czegoś podobnego.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

kiedyś na alerogo widziałem skrzynie z zetora z wałkiem 540/1000 i w opisie było że podejdzie do c-360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych1232    0

witam wszyskim. Jestem nowy na agrofoto i mam do was pytanie. W ursusie c 360 gdy chce podnieść podnosnik to słychać zgrzyt (tur i podnośnik zawsze zgrzyta przy podnoszeniu) i podnosi bardzo powoli albo wcale jak jest obciązony. zaglądałem do pompy podnosnika wszysko jest w pożadku(łożysko igiełkowe)tylko w filtrze( sitku) jest dużo opiłków nie wiem z kąd. Tuleja przesówna też jest na swoim miejscu pomiedzy wałkami.Widać też ze na obudowie przy pompie podnosnika co są te dwie zebatki widać ze jest wytarty rowek przez zebatke od napendu wom. nie wiem co mogło sie stać a stało sie to w na postoju (podpiołem ramie tura i chciałem go ponieść słabo podnosił). Za to od napedu kół wszysko ładnie chodzi nic nie zgrzyta i dobrze podnosi. prosz o szybką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

rozdzielacz się zapchał albo się sypie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych1232    0

to nie możliwe bo 2 miesiące temu był wymieniany cały podnośnik(plecak) po regeneracji bo stara płyta mi pękła wiec wymieniłem cały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

A wyciągałeś wałek z tyłu może on jest już na zębach wydarty i zgrzyta i tuleją też jak będzie wydarta też będzie zgrzytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Witam

@zbych1232 Zobacz czy wpust nie jest czasem ścięty na tej ośce co napędza pompę. Jak to jest dobre to podejrzewam że zużył się wielowypust na którymś z wałków od WOM u. Przeczytaj mój post stronę wcześniej napisałem co u mnie było przyczyną. Sprawdź też czy czasem widełki nie są luźne lub skrzywione i może nie przesuwają jak potrzeba. Ogólnie bez rozebrania wiele nie stwierdzisz trzeba rozebrać po kolei i sprawdzać gdzie tkwi przyczyna.


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych1232    0

dzieki za odpowiedzi wałek tylny już wyjołem i pokrywe od pompy też(na dole) i wychodzi że wsztsko jest w pożadku. widełki wymieniałem 2 miesace temu jak zmieniałem cały podnośnik bo był dostem. mam zamiar dziś wyjąć cały wałek wom i go sprawdzić. a czy da się go wyjąć bez zdejmowania pokrywy górnej (plecaka) aby zdjąćwidełki prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych1232    0

no tak aby zdjac widelki musze zdjac plecak ale czy bez wyjmowania widelek da sie wyjac caly walek wom (wszystkie trzy czesci)

prosze o odpowiedz oraz cz bez rozkrecania go na pol tez sie da go wyjac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Aby wymontować cały napęd WOM trzeba odkręcić dekiel pompy ,skrzyni podnośnik i rozpołowić na sprzęgle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych1232    0

dzieki za odpowiedz bo dzis odrecilem pompe, zdiolem podnosnik, i wyjolem lawek ztylu oraz odrecilem te dekle na dole ciagnika i wysuwaja mi sie tw walki o jakies 1,5 do 2mm i dalej nie chca isc zobaczylem w katalogu ze jest mam pierscien sprezynowy ktory to zabezpiecz wiec w poniedzialek go rozpolowie. dzieki za odpowiedz mysle ze jak wymienie walki problem zniknie . dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

nie parę lat temu przy prasie ścięło frez na kocu wałka , wymieniłem wszystko od sprzęgła do tylnego wałka do tej pory mam spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

@zbych1232,jakbyś czytał uważnie co napisałem na poprzedniej stronie to wiedział byś ,że wymiana tych wałków jest możliwa bez rozpoławiania ciągnika. Chyba ,że nie robi Ci to różnicy lub przy okazji sprzęgło zrobisz to rozpoławiaj. Wyjmij jeszcze widełki z tyłu. Jak masz to wszystko porozkręcane to przyjrzyj się w pierwszą klapkę od spodu ,jest tam duży tryb który odsuwasz na maksa w tył i widzisz pokrywę przednią i łożysko . Wyjmujesz pierścień segera i przesuwasz ten tryb z powrotem do przodu. Za trybem zakładasz na ten wałek opaskę zaciskową (taką jak do węży) i skręcasz ją do oporu. Bierzesz mocny śrubokręt,łyżkę do opon lub cokolwiek co tam wejdzie i wkładasz od przodu tryba i zapierając o obudowę skrzyni wypychasz do tyłu. Wyjdzie wałek z łożyskiem.odkręcasz te opaskę Zdejmujesz seger z wałka i wypychasz łyżką wałek z łożyska podkładasz odpowiednio jakieś dystanse klocki drewniane itp. abyś mógł wypchnąć łożysko. Wałek wychodzi do tyłu. Montaż w odwrotnej kolejności (nie zapomnij włożyć wszystkich segerów przy montażu). Dla ułatwienia zobacz sobie kilka zdjęć jak to wygląda. http://www.fmix.pl/slideshow/33684/100620/wymiana-walkow-wom-u-ursus-c360.html


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych1232    0

dzieki ci za fatyge Radekk jutro wszyko powinno pójść już bez problemu jak by coś to bede jeszcze piszał

 

dzieki ci za fatyge Radekk jutro wszyko powinno pójść już bez problemu jak by coś to bede jeszcze piszał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A tuleje napędu pompy to można wymienić bez rozpoławiania?Bo mi jeden mówił że nie...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

a co muszę rozebrać w tylnym moście??


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

@locke Aby wymienić tuleję napędu pompy trzeba wyjąć wałek od tyłu, odkręcić dekiel z pompą oleju,zdjąć plecak ,odkręcić widełki i przesunąć do tyłu całą tuleję ,powinna wyjść i wyciągasz ją od dołu.


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A to dzięki za odpowiedź :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez Legend115
      Witam wszystkich . Czy ktos ma wiedze jak zalaczany jest wom ,sprzeglo womu w landini legend 115 96r mam zamiar nabyc taki ciagnik ale brak mi wiedzy na jego temat . Moze ktos ma instrukcje od tego ciagnika i muglby sie nia podzielic
    • Przez agrof
      Witam.
      W c330 "zniknęło" ładowanie, ponadto:
      - bardzo niepokojące jest grzanie się regulatora (element który się bardzo mocno grzeje zaznaczony na fotce)
      - grzeje się również kabel, który idzie do stacyjki (osłona kabla aż się przy topiła).
      - kontrolka od ładowania gaśnie jak zwiększy się obroty

      Podstawowe pytanie:
      - jak sprawdzić prądnice czy jest sprawna,
      - gdzie najlepiej zmierzyć napięcie i jakie wartości powinny być (na akumulatorze brak ładowania, a na wyjściach z regulatora jakieś dziwne wartości pokazuje)
      - co może być powodem, że się grzeje regulator (chyba że tak ma być?)

      Bardzo proszę o pomoc.

      -
      (zdjęcie poglądowe z internetu)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj