janusz14

Ursus C-360, problem z WOM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
seweryn20    825

Tylko że w zetorze (w 60-ce zresztą też) to napęd pompy wspomagania. Ma mniejszy wydatek i pracuje na niższym max. ciśnieniu. Do podnośnika się nie nada.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0209    22

Chyba źle mnie zrozumiałeś @seweryn20, w zetorze dźwignię wałka bierzesz w niższe położenie i wtedy podnośnik normalnie działa a wałek nie pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dobrze zrozumiałem. Piszecie o pompie napędzanej z wałka rozrządu lub wału korbowego Znaczy Radek napisał. W zetorze pompę można włączyć niezależnie od wałka. A co do przeróbki samego przełączania pompy/wałka to gdzieś było o tym. Ale jednoznacznie nie wiadomo czy się da i czy ktoś to zrobił.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

w zetorach podnośnik działa bez wałka ponieważ wałek jest załączany za pompą a nie jak w c360 przed

 

seweryn@ właśnie o tym pisze


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No napisałeś o podłączeniu pompy jak w ostrówku(dwa sposoby) Marioboss z tego co pisze chciał by tak mieć od podnośnika. Tak wnioskuję z postu. Sprostowałem że oryginalnie jest to tylko hydraulika wspomagania. Grunt że wiemy o co chodzi.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0209    22

No właśnie się nie zrozumieliśmy bo ja mam pompę hydrauliczną tak jak c 360 zamontowaną. Zgodzę się że były modele z zamontowaną przy silniku ale ja mam jak w c 360 w tylnej części skrzyni biegów i można włączyć pracującą niezależnie od WOM. Zetory 7211 miały tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marioboss    39

No,mi właśnie chodziło o zamontowanie pompy hydraulicznej od podnośnika z przodu silnika.Po prostu żeby ją zabrać spod spodu,z pokrywy pod mostem i zamontować przy silniku,na wierzchu.Wtedy prowadzimy tylko gruby wąż zasilający z mostu przez filtr i z pompy do podnośnika wąż ciśnieniowy lub rurę.Wtedy od razu po uruchomieniu silnika pompa by pracowała normalnie bez konieczności włączania wałka.Poza tym dostęp do niej był by lepszy i można by się tez pokusić o zrobienie osobnego zbiornika na olej do pompy,oczywiście po odpowiednim zmodyfikowaniu powrotu oleju z podnośnika,który jak wiemy wraca do mostu.Trudne by to było,ale wykonalne.Mielibyśmy przynajmniej czysty olej,bez opiłków ze skrzyni biegów i mostu.Wszyscy wiemy jak gówniane jest rozwiązanie w 60-ce,ze mamy wspólny olej w moście,skrzyni i podnośniku,a to nie jest za dobre.

Teraz jak by ktoś mi mógł wyjaśnić czytelnie,czy napęd pompy może być na pasek klinowy,jak pompa wspomagania np. w samochodach,czy tez ze względu na obciążenie przy pracy napęd musi być realizowany poprzez koła zębate,czy też np. taki wałek napędzany z koła pasowego,jak przy tych wspomaganiach z allegro.W zetorach są inne dekle,to fakt,maja wyjście na pompę wspomagania z przodu silnika,a na dole pod sprężarka są bodajże właśnie pompy od podnośnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zetory mniejszej serii maja pompę podnośnika tak samo jak 60-ka w tylnym moście na talerzu. Pod sprężarka jest pompa wspomagania. Nie wiem czy napęd pompy podnośnika z wału się sprawdzi. jest tam taki mały biedny klinek a sama ścianka koła pasowego w tym miejscu też nie poraża solidnością. Może za nakrętkę... Trudno powiedzieć czy by to uciągło.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

na pasek jest nie za bardzo ponieważ przy większym obciążeniu będzie się po prostu ślizgał, w samochodach tak chodzi bo taka pompa nie wytwarza takiego ciśnienia a poza tym najczęściej jest stosowany pasek wielo klinowy, sam wiesz że jak ciągnik chodzi na niskich obrotach a hydraulika ma ciężko to słychać że silnik to odczuwa więc taka pompa potrzebuje znacznej siły której jeden pasek klinowy nie przeniesie

 

seweryn@ poszukaj to znajdziesz że niektórzy tak montują pompy i im chodzi a poza tym z wałkiem musisz kupić koło pasowe które jest wzmocnione i posiada mocowania do przykręcenia tego właśnie wałka


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Na pewno są w nim otwory do przykręcenia flanszy z kardanem ale czy ono jest wzmocnione? Klin na pewno nie jest większy bo musiał by w wale też być inny, ścianka trudno powiedzieć. W odrzutniku się nie zmieści z grubszą a koło do pokrywki z uszczelniaczem też nie poraża solidnością. Montują tak pompy ale do wspomagania a tam na bank wystarczy bo ciśnienie mniejsze ale podnośnik to bym się obawia.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marioboss    39

Czyli d*pa?Patent jak w ostrówku odpada chyba raczej,bo chyba pompa nie mogła by być tak wysoko?

http://www.sklepdlarolnika.pl/pokrywa-przednia-rozrzadu-wspomaganie-c-360-ostrowek/1028/produkt.htm

Najsensowniejszy by był napęd z koła na tym wałku.Pomyśli się może kiedyś coś.A może ktoś coś takiego ma,lub w tym stylu?Pochwalcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0209    22

W bizonie pompa jest zasilana na paski klinowe a wydajność nie jest wcale taka mała bo pewnie ok 40 l ale są to szerokie paski i takiego koła pasowego na pewno nie zmieścisz w C360. Ja przy swojej mniładowarce którą sam buduję zrobiłem napęd na łańcuszek. silnik jest tam od Avii, z podwójnego koła pasowego które napędza pompę wodną i wentylator jeden rowek splanowałem na tokarce, z koła zębatego wyciąłem środek też na tokarce a zewnętrzny wieniec zębaty na wcisk wbiłem na koło i przyspawałem, potem połączyłem napęd łańcuszkiem do koła zębatego osadzonego niżej na ułożyskowanym wałeczku i z wałka napęd na pompę. Do wymiany paska trzeba będzie zdejmować łańcuszek tylko. W fazie testów ok a na dłuższą metę się okaże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

poszukaj sobie na forum bo widziałem kiedyś kilka fotek z zamontowaną pompą właśnie z napędem z koła pasowego i wtedy zapytaj się tych użytkowników jak to działa i czy wytrzymuje


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No właśnie. Trzeba by poszukać czy ktoś coś takiego robi. Na chwilę obecną według mnie ciężko ale może.....


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

czemu nie jest zalecane włączanie wałka na 5. biegu na zależnym od biegów ? Pytam bo w tym roku tak kopaliśmy buraki szło pięknie, a nie chciałbym niczego uszkodzić. Dodam że praca była na niedużych obrotach rzędy 1200-1400.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie wałka tylko pompy oleju. Na piątym biegu pracuje na niebezpiecznych dla siebie obrotach.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marioboss    39

Dzisiaj przyglądałem się jak to jest w zetorze u kolegi,on ma tego 3-cylindrowego z napędem, 5340 chyba czy tam jaki.No i jak mówiłem,tam z przodu na deklu jest pompa wspomagania,jak w ostrówkach,a pod sprężarka od strony silnika jest pompa hydrauliczna,tylko ze ona jest inna niż w 60-ce,bo wygląda raczej jak ta od cyklopa.gadałem z nim chwile i stwierdził,że napęd na pasku może by i zdał egzamin,ale musiało by być dobre przełożenie,znaczy koło napędzające mniejsze niż to napędzane,albo po prostu 2 duże,żeby obroty się wyrównywały.

Widać nawet na tej fotce,tylko ten jest nowszy,z okrągłą maską

http://zdjecia.autogielda.pl/Z13/268/216/Z13268216060711.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A główna pompa w ostrówku nie jest czasem z tyłu na womie?

Bardzo fajny patent w zetorze. 5340 ma cztery cylindry tak za pamięci. Wygląda jak by przednia pokrywa była tak zrobiona że jest dodatkowe miejsce na pompę.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Nie jest z przodu prosto przed wałem silnika podpięta wałkiem przegubowym

Moim zdaniem było by to bardzo dobre rozwiązanie dla tych co dużo używają tura

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To dziwne bo kilka ostrówków widziałem i miały pompę z tylu taką d*pną. Ciekawe. Może jest kilka wersji.

jest faktycznie z przodu. Ale tam koło pasowe jest mocowane na wale na wieloklinie a nie na jednym biednym klinku. Jest o wiele solidniejsze.

http://sklep.techrol.com/catalog/product/id/6423

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez Legend115
      Witam wszystkich . Czy ktos ma wiedze jak zalaczany jest wom ,sprzeglo womu w landini legend 115 96r mam zamiar nabyc taki ciagnik ale brak mi wiedzy na jego temat . Moze ktos ma instrukcje od tego ciagnika i muglby sie nia podzielic
    • Przez agrof
      Witam.
      W c330 "zniknęło" ładowanie, ponadto:
      - bardzo niepokojące jest grzanie się regulatora (element który się bardzo mocno grzeje zaznaczony na fotce)
      - grzeje się również kabel, który idzie do stacyjki (osłona kabla aż się przy topiła).
      - kontrolka od ładowania gaśnie jak zwiększy się obroty

      Podstawowe pytanie:
      - jak sprawdzić prądnice czy jest sprawna,
      - gdzie najlepiej zmierzyć napięcie i jakie wartości powinny być (na akumulatorze brak ładowania, a na wyjściach z regulatora jakieś dziwne wartości pokazuje)
      - co może być powodem, że się grzeje regulator (chyba że tak ma być?)

      Bardzo proszę o pomoc.

      -
      (zdjęcie poglądowe z internetu)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj