Rafii

Gubienie ziarna w Z056

Polecane posty

Rafii    8

Witam, Panowie jak można uporać się w Bizonie Zo56 z problemem gubienia ziarna . Było już chyba wszystko regulowane. Wiatr, szybkość jazdy, ustawienia sit, a i tak po robocie zostają ślady pokosu. Głównie problem dotyczy jęczmienia jarego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciano    7

dobrze ze został poruszony ten temat, tez mam Zo56 i sporo jarego jęczmienia do skoszenia, przy okazji chciałem się zapytać czy zaślepienie klepiska zmniejszyło by straty i powodowało by lepsze oddzielanie ości od ziarna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafii    8

Dokładnie nie wiem jakie są straty ale po podorywce widać ślady gdzie jechał kombajn(jest ładnie ,zielono). Jak zmniejszymy wiatr to syf leci do zbiornika.Podobnie jest z otwarciem sit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

bizon bardzo rzadko gubi na wytrząsaczach, zwykle na sitach

obejżyj komnajn od spodu, zprawdź fartuch gumowy pod młocarnią na chwytaczu kamieni , nad tą okrągłą skrzynką narzędziową z tyłu jest łączenie blach, tam lubią śruby puścić i robi się przerwa i też może lecieć

 

jak nie jest "dziurawy" to kombinuj z sitami, wiatrami może otwórz trochę bardziej górne sito

 

XXX

 

tu masz porady jak ustawić

 

Nie reklamujemy innych for o tematyce rolniczej!

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Tak jak kolega troche wyzej uwazam ze jak dasz max obrotów na młocarni i zmniejszysz przewiewy na sitach :rolleyes:


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ja tu popieram 'MartineZ' dobrze mówi zrób tak jak napisał to powinno pomóc a jak nie to sito do wymiany idzie bo może to jego wina być.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekZulawy    0

gorne sito otwarte mniej wiecej w polowie, dolne tak aby ziarno sie przecisnelo(w miare swobodnie) a klosy i zgoniny(pszenicy czy jeczmienia) spadly z sita na przenosnik klosowy. jesli wyrzuca ziarno a masz duza wydajnosc to moze wiatru masz za malo i sita sa przeciazone masa, nie zdazy wszystkiego odwiac i ziarno wylatuje na ziemie razem z plewami. pamietaj aby paski od wiatru byly napiete bo inaczej przy duzym plonie beda straty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Mam problem w moim bizonie w okolicach prawego koła dość mocno sypie się ziarno czy to będzie wina dziurawego fartucha podsiewacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

kolego moze masz dziury pod zmijka ktora prowadzi zboze do przenosnika ^^

 

@pasiu66 sprawdz czy z przenosnika nie gubi ^^ a jak nie to podnies prenosnik pochyly do gory i zerknij pod niego (tam pod mocowaniem go do kombajnu) tam jest taki plaszcz i szczury lubia go wygrywac ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

No ja wiem o co chodzi tylko myślałem, że to się nazywa fartuch podsiewacza... Pewnie żeby to wymienić trzeba zdjąć gardziel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Nie trzeba nic robić z gardzielą tylko trzeba to robić we dwoję Ale jakoś idzie to zrobić ,ja to wczoraj robiłem i niezłe nerwy miałem ale jakoś się udało Musisz mieć na pewno kluczyk nasadkę z grzechotką , najlepiej takom małą bo tam jest bardzo wąsko Cofnij podsiewacz na max do tyłu ,wtedy jest większa szczelina. Powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konopek00    0

być może zbyt duże wiatry (musisz ustawiac do skutku) być może zaduża prędkość klepiska a jeszcze sita mogą być za duże


Ursus c-360
Ursus c-330
Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Jakie wiatry mi nie wylatuje z tyłu tylko z przodu :P Już wiem, że mi fartuch myszy pogryzły tylko chciałem się dowiedzieć jak go wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Kolego @kravter jeszcze jeden post nie na temat i robisz wypad, spamujesz w 3/4 swoich wypowiedzi!


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja niekiedy te fartuchy pod gardzielem i podsiewaczem z tyłu wymieniałem co rok, bo te gryzonie zjadły, tam się sypie sporo, da się ich wymienić bez rozkręcania reszty, tylko do tylnego pod podsiewaczem trzeba chyba poluzować obudowe wentylatora, bo niechce wejść, aż same qr*y lecą jak to się robi... :lol: .Pasiu a skąd wiesz że ten zielony pas po kombajnie to zboże? pisałeś jak zmniejszy się wiatry to zielone i syf do zbiornika leci, czyli jak zwiększysz to ten syf nasiona chwastów i owśik może wylatuje z tyłu i od tego jest zielono? patrzyłeś nieraz dużo ziarna leży?


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

No nareszcie rzeczowa wypowiedz. Założyciel tematu pisał o zielonym pasie. Ja jestem pewien, że leci mi koło koła bo w ostatnie żniwa to zauwałyłem... Mówisz, że robota nieprzyjemna to trzeba kogoś przyprowadzić do roboty bo ja się do takiej nie nadaje :lol: Nie, że mi się nie chce tylko cierpliwości nie mam :) Widzę, że na tym forum jest tylko kilka osób które znają się na mechanice reszta tylko by swoje sześćdziesiątki tuningowała. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

jak w temacie mój bizon strasznie gubi mi ziarno na wytrząsaczach, najbardziej właśnie jęczmień, ale ogólnie wszystkie zboża, co mogę zrobić aby tak się nie działo, gdzie szukać przyczyny? Kiedyś kosiłem 12-15 min zbiornik, ha niecałą godzine, a teraz nie wiem co się stało u sąsiada kosiłem jęczmień 7 godzin 5 hektarów, porażka! za kombajnem i tak zielono, proszę o pomoc gdzie mogę szukać przyczyny bo zamiast 2 tyg to grubo ponad miesiąc żniwa trwały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


    • Przez jackowski11
      witam,
       
      jak zabrać sie do wymiany gumowego fartucha na łączeniu obudowy wentylatora z tylnym mostem?
      Poniżej zaznaczone czerwoną strzałką - z katalogu
       

       
      Pytanie nr.2.
      Czy istnieje jakiś patent na smarowanie łożysk wytrząsaczy bez ich demontażu/wymiany?
    • Przez BoNes
      Cześć jestem tu nowy.
      Wujek niedawno kupił Bizona Z056 z rozwalona cala instalacja elektryczna, niema w ogóle świateł i żadne czujniki nie działają,
      szukałem w internecie schematu instalacji elektrycznej ale znalazłem tylko do Bizona Z058 i z stad moje pytanie , czy ten schemat rożni się bardzo od modeli Z056 ? jeśli tak to w jakich miejscach, i czy warto robić nowa instalacje czy kupić gotowa ?
      Pozdrawiam.
      Słyszałem ze można zrobić ja na podstawie ursusa serii C-3xx, próbował ktoś ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj