Lukasz16

Samojezdne wozy paszowe.

Polecane posty

Lukasz16    0

Witam!!!

Chciałbym się dowiedzieć czy z zarejestrowanych na Agrofoto jest rolnik, który posiada samojezdny wóz paszowy. Piszcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

chyba raczej nik nie bedzie posiadał takiego wozu...jak osobicie nie kupił bym takej maszyny, w tej cenie moze miec dobry ciągniki woz, a to jest bardzej praktyczne rozwiazanie


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz16    0

Też tak uważam, ale chciałem sprawdzić czy ktoś z AF ma taki "sprzęt". Moim zdaniem jest to rozwiązanie dla większych i wyspecjalizowanych Hodowli. :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

co nazywasz większa i wespecjalizodana hodowle?? Nie chce zby mnie ludzie postrzegali jako kogos nie skromnego ale mysle ze jak na nasze warunki mam spora hodowle, ale i tak bym nie kupił takiego wozu


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz16    0

Witek mniałem na myśli hodowle prowadzone przez "gospodarstwa", które są już raczej przedsiębiorstwami o wysoko wyspecjalizowanej produkcji, np tylko na trzodę chlewną. :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

znam duzo takich gospodarst i firm ale i tak wszyscy wybieraja ciagnik plus woz


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz16    0

Ciągnik jest bardziej wszechstronny. Oprócz wozu paszowego można podpiąć inne maszyny, a do wozu paszowego nie:) Może to jest powód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

tak zaraz wszyscy to nie (chyba ze masz na mysli tych co znasz), bo napewno znajdzie sie kilka przykładów samobierznych wozów paszowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

Wszystkich nie znam ale spor ludzi i takich co maja naprawde sporo bydła i kazdy woli jednak ciagnik i woz


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    249

ja też bym osobiście wolał ciągnik i wóz ale ludzie dla których komfort jest ważniejszy od czegokolwiek pewnie wolą samojezdy.wiadomo, żadnego przepinania czy innej zabawy...a wiecie może ile taka przyjemnośc kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

moim zdaniem najwiekszy plus jest tutaj napełnianie paszy(mysle o wozie z frezem na poziomych wałkach), bo jest ono na widoku (frez jest z przodu maszyny), a z tego co widzialem u mojego znajomego jak ładuje wóz z frezem pracownik stoi na pryzmie i patrzy czy nic sie tam nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest sprzęt dla tych farmerów, którym już się w głowie przewraca od nadmiaru kasy i wtedy sobie takie coś kupują! Taki sprzęt to chyba tylko na zachodzie biorą! Bo tam gospodarz to jest taki "chomik" nieważne czy się przyda, ważne, że sąsiad takiego nie ma, a to się liczy! ;) Jak byłem na praktykach w niemczech u jednego takiego gospodarza to zaobserwowałem właśnie taki tok myślenia!!! Sprzętów całe podwórko i to różnego rodzaju, a jak przyjdzie co do czego to ciągle używa tego samego ciągnika i dwóch czy trzech maszyn! a resztę korozja opier...zjada!! :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

heh taki wóz to raczej na wieksze gospodarstwa, na mniejszych tylko by zagracał podwórko a nic pożytecznego by nie zrobił :lol:

ja tam wolę ciągnik i wóz...


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majoreq    0

samojezdny woz paszowy jest dla tych gospodarstw ktore maja bardzo duze poglowie bydla i tam sie nie miesza jednego wozu tylko kilka i woz pracuje a nie stoi !! i o to wlasnie chodzi witek !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

W oklicy Jarocina (woj. Wielkopolskie) jest facet co kupił samojezdną stację paszową zamontowaną na ciężarówce i gdzieś czytałem ogłoszenie o usługach tym urządzeniem.

Cena 60zł za 1T umieszanej paszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

U mnie w okolicy są 2 samojezdne wozy paszowe jeden Italmix a drugi to dokładnie nawet nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Pewnie że lepiej zainwestować w ciągnik z wozem niż z samojezdnym wozem paszowym, bo to się bardziej opłaca. Nochyba że rolnik ma gigantycznie dużo krów :(


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majoreq    0

no wlasnie kolego !! i woz pracuje na siebie miieszajac kilka razy a nie raz tak jak w mniejszych gosp . !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartosz    0

W gospodarstwie firmy Mróz w Manieczkach (wielkopolskie) pracują 3 samojezdne wozy Faresina 22m3 pojemności z tego co pamiętam, byłem na pokazach. Napęd na 4 koła i tryby skrętu jak w ładowarkach - świetna sprawa - ale cena około 100 tys EURO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver105    10

ja czytałem że gdzieś na podlasiu dwaj kolesie którzy mają razem ok 300 krów mają taki firmy nie pamiętam ale to mógł być jakiś włoski koloru żółtego sora za nie zprecyzowanie ale nie pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Ktos tu twierdzil ze tylko w nimczech kupuja samojezdne... Ja osobiscie z podlaskiego znam 3 ludzi ktorzy maja samojezdne, dwoch juz dawno, a jeden od niedawna, srednio maja 120-150 krow. W niemczech tak naprawde rolnicy ktorzy choduja ok 60-100 krow nie maja tak rozowo jak niektorzy mysla, maja inne ceny sily roboczej i nie tylko. Czesto jest tak ze wlasnie wykonywane sa uslugi wozem paszowym, badz kilku gospodarzy ktorzy blisko mieszkaja kupuja jeden na spolke, co jest dosyc rozsadne. Ogolnie to wygodne rozwiazanie, wziadasz w jedna maszyne jedziesz i sporzdzasz , szczegolnie jesli baza paszowa jest oddalona nieco od budynkow, przy wiekszych gospodarstwach czesto tak jest. Cena jest wysoka, mozna kupic ciagnik ok 100-120 km jakis ciagnik z turem i woz. Ale jesli ktos sobie ceni komfort i wygode to mozliwe ze zdecyduje sie na takie rozwiazanie.

Wada samojezdnego wozu jest to ze podloze musi byc utwardzone, jesli popada deszcz to jest porazka, mielismy pokaz u nas na podworku wozu smojezdnego firmy Sano, albo operator byl troche nie za kumaty, albo silnik mial za slaby w tej maszynie.

Kolejny minus samojezndego to awaryjnosc, jest tam mnostwo lozysk, troche elektroniki, hudraulika i kilka mechanizmow, nie mozna powiedziec ze bedzie to nie awaryjne urzedzenie, ja osobiscie majac tradycyjne rozwiazanie moge powiedziec ze jest to praktycznie bezawaryjne, ewentualnie ciagnik moze nawalic wtedy moza podstawic drogi. Jesli urzadzeni ladujace sie zepsuje, mozna poprosic kogos zeby zaladowal i zawsze jest jakies wyjscie...


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur6180    0

Ja kiedyś czytałem pewien artykuł o 5 rolnikach którzy kupili sobie taki wóz chyba to był kuhn i mieli zatrudnionego jednego człowieka który sporządzał pasze przez cały dzień.

To są super sprzęty ale dla bardzo durzych przedsiębiorstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakup takiego wozu samojezdnego jest dobrym rozwiązaniem ale na większa ilość bydła lub zakup wozu kilku gospodarzy na spółkę to wtedy tak wóz cały czas pracuje i wtedy jest inna sprawa . W mojej okolicy nie pracuje żaden taki wóz , posiadaja tylko wozy podczepiane do ciągnika i to jest dobre rozwiazanie ze wzgledu na cenę , zamiast samojezdnego można kupić ciagnik i wóz podczepiany Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Trochę o tym słyszałem i problem jest przede wszystkim z tym błotem i trakcją tego paszowozu, 2ga sprawa to opłacalność zakupu nawet przy 200 krowach zakup dla jednego rolnika jest mało opłacalny, najlepiej żeby kilka gosp. w niedużej odległości zrzuciło się na taki sprzęt i właśnie z takim założeniem powstały te wozy, po 3cie awaryjność, poza skomplikowaną budową silniki potrafią się przegrzewać, lub bywają problemy z uruchomieniem i co wtedy? a do paszowozu podpina się inny ciągnik i pasza jest na czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj