Zaloguj się, aby obserwować  
Sesk

Claas rollant 46 czy 66?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sesk    2

Mam dylemat jaka prasę wybrać.

46 ma waski podbieracz 1,4 m : / a 66 1.8 m :rolleyes:

I jakia waszym zdaniem jest lepsza.

Prosze nie zamykać tamatu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

przede wszystkim podstawowa różnica to wielkość beli. 46 robi 120x120 a 66 120x160 wiec automatycznie do modelu 66 musisz mieć większy ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fircyk81    18

Tylko i wyłącznie 46.

Po pierwsze mała bela 120/120 - lepsza w transporcie, wygodniej później coś z nią zrobić...

A po drugie w tej chwili ludzie wycofują się z bel 160 cm... i jak będziesz chciał sprzedać tą prasę to JEJ NIE SPRZEDASZ. Kolega już pół roku to sprzedaje i nie może...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

A ja w tym roku kupiłem 66 i jestem zadowolony jak narazie;) używana tylko do słomy będzie :rolleyes: nie robi bel 120*160 tylko 120*150! . a co do podbieracza 1,4 w tym roku to może być lekka męcfzarnia bo słomy jest dużo i będzie trzeba wolniej jeżdzić;/ ja mam 1,8 i jest spoko;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

ja też mam 66 od roku i bezproblemowa a te 46 to wszystkie były pozarzynane teraz bele 120-150 wydają mi się wygodniejsze (mniej belów do wożenia) a nie takie zabawkowe polecam class 66 (tylko zadbaną) bo jest dużo szrotów na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fircyk81    18

mniej bel do wożenia ?ok policzmy , bela 120cm będzie ważyła 130 140 kg , a bela 150 cm będzie ważyła 200 kg , a jak nie bedziesz miał czym ciągnąć jeszcze mniej. na przyczepę 4 t wchodzi 5 sztuk 150cm = 1 tona np słomy , jeśli chodzi o 120 cm to na taką przyczepę ładujesz 10 sztuk bel (6 spód i 3 góra) co daje 1400 kg słomy - MNIEJ WOŻENIA ?

 

dodatkowo jak będziesz miał 46 to możesz zarobić na usługach , u mnie facet ma 66 i ciągle stoi, tylko sobie prasuje , nikt nie chce dużej belki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Kilka dni temu wojowałem z kilkoma 160tkami siana, mf 255 na krótkim kolcu nie radził sobie, dopiero lambo podołało ale kolec tak trzeszczał że myślałem że się złamie, więc jeśli nie masz tura dużego to nawet nie myśl o dużych balach, napewno jest wygoda w załadunku i ukłądaniu sterty bo szybciej idzie, ale taka bela siana to waży chyba z 500kg może więcej i w takiej beli 160 jest raczej ze 2 razy więcej materiału niż w 120stce :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81
mniej bel do wożenia ?ok policzmy , bela 120cm będzie ważyła 130 140 kg , a bela 150 cm będzie ważyła 200 kg , a jak nie bedziesz miał czym ciągnąć jeszcze mniej. na przyczepę 4 t wchodzi 5 sztuk 150cm = 1 tona np słomy , jeśli chodzi o 120 cm to na taką przyczepę ładujesz 10 sztuk bel (6 spód i 3 góra) co daje 1400 kg słomy - MNIEJ WOŻENIA ?

 

dodatkowo jak będziesz miał 46 to możesz zarobić na usługach , u mnie facet ma 66 i ciągle stoi, tylko sobie prasuje , nikt nie chce dużej belki

 

Tak mniej wożenia bo bele 150 czesto ważą wiecej nizeli 200 kg. U mnie na tone wchodzą 4 snopki!

Dodatkowo wydłużyłem przyczepy i na moją przczepę + rorzutnik wchodzi po 10 bel na każdy. kłade 6 na sod i 4 do góry. 120 4 nie wsadze bo nie da sie tak mocno wydłużyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Więcej ułożysz na przyczepę 120x120 niż 120x150 ale małe jak jest więcej szybciej spadną. U mnie jest dużo wożenia i trzeba szybko się obracać i jest odciążenie dla tura ponieważ jak wcześniej wspomniano szybciej ułożysz baloty i nie męczysz sprzęgła i podzespołów. I uważam że 150 są najlepsze. Jakbym miał możliwość to robiłbym same 180. O tura niema co się bać jak udźwig ma ponad tonę chyba że ktoś ma zabawkę na linkę :rolleyes: jeśli brać pod uwagę to tylko większą prasę a o usługach zapomnij. Teraz wszyscy mają prasy, a jeśli nie to będą mieli więc powinno sie maszynę dopasować do swoich potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81
Dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze.

Zakupiliśmy 46 :rolleyes: Starczy nam na nasze wymagania. 150 za duże :/

I mam mały problem nie wiem od czego jest ta wtyczka, nie mam takiego wejscia w traktorze ;/

Oto ona: http://fotoo.pl/zdjecia/files/2009-07/ea561a89.jpg

Licze na pomoc :(

 

Hm... u mnei takiej wtyczki nie ma. u mnie są 2 wtyczki podobne i jedna jest od swiateł a druga od owijania :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

jeżeli chodzi o bele słomy to ważą około 300-350 kg a taka wtyczka to jest u mnie ale w prasie (nie podłancza się jej do ciągnika) idzie na zasilanie chyba podawania sznurka (nie jestem pewien musiał bym sprawdzić) ile masz tam tych wtyczek do podłączenia bo u mnie też są dwie takie jak do świateł w przyczepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sesk    2

Jedna wtyczka od świateł, sterownik i ta co nie wiadomo do czego. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

jedna wtyczka na światła a druga jest na zasilanie podawania sznurka jak ja kupiłem swoją to miałem wtyczkę na światła a drugi kabel był bez wtyczki i do niego założyłem też taką zwykłą wtyczkę (podejżewam że orginalnie była tam właśnie wtyka na trzy bolce )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

ja byłem u swojej zobaczyc i to jest kabel od świateł i on jest podłaczony w prasie a nie idzie do ciagnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj