Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
piental

John Deere 6220 SE Proszę o opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
john
piental    0
do czego ma byc używany ten ciągnik???może lepiej 5720???moc podobna ale zawsze gabaryty mniejsze...

głownie prace polowe wiec gabaryty sa oki

ale cena robi óżnice medzy tymi traktorami

lukas120    4

ja niewidziałem zadnego rozerwanego ciągnika fakt widziałem pęknięty zbiornik z valtry która gdzieś w lesie się zawiesiła i słyszałem zegościowi parę wiosek odemnie rozerwali nowego JD!!! jk go na polu wyciągali

robertbara    57

I co rama pękła na pół :wacko: czy co się stało że go rozerwali, w którym miejscu coś puściło no bo przecież musiało coś ustąpić :P

Tak mocniejszy tylko że jak ci się kawałek odlewu urwie to trzeba dokupić całą część a gdy go nie ma to bierzesz nową śrubę i po kłopocie (śruby też mają różną wytrzymałość) pozdro

Zanim weźmiesz nową śrubę to będziesz musiał skręcić cały ciągnik, bo jeśli w JD pęknie rama to nie chcę myśleć co byłoby z innym ciągnikiem :P

Wiadomość z agroFakt.pl

lukas120    4

ja tylko sklyszalem komentaze ludz i nieznam szczegółów a rama nie jest widocznie lekiem na wszelkie zło

jaro    163
ja tylko sklyszalem komentaze ludz i nieznam szczegółów a rama nie jest widocznie lekiem na wszelkie zło

Może i nie jest żadnym remedium na zło wszelkie-ale-jedno pytanie-w ciężarówkach gdzie do głosu dochodzą naprawdę duże siły stosuje się konstrukcję ramową czy samonośną ?

mav    1

jaro mozesz sobie darować :wacko:

To jest jak rozmowa z ślepym o kolorach.

Już uzytkownik lukas120 udzielił wyczerpującej odpowiedzi co to jest rama :PTutaj

jaro    163

Faktycznie -mav-wszystko już było :wacko:.Ja ze swojej strony mogę tylko podpowiedzieć,że istnieje jeszcze coś takiego jak konstrukcja skorupowa-ale wtedy ciągnik musi mieć w nazwie T-34 :P-no ale przy tym i rama w JD wymięka :P

mateusz15    0

Ja do tematu. JD to przede wszystkim niezawodnosc. Moj wujek ma 6220SE, maszynka sprawuje sie bardzo dobrze pracuje w 4-ce obrotowej overuma. Plusami jest duza zwrotnosc co przydaje sie w siewie czy opryskach na malym polu. Mam 6420 gabarytami podobny dobrze radzi sobie w ladowaczu czolowym tylko tyl troche lekki.

JarekWLKP    1

Są dostępne jeszcze te promocyjne 6220 SE? Na stronie internetowej jest jeszcze ta promocja, ale czy sprzęt jeszcze jest?

kubi    0
Są dostępne jeszcze te promocyjne 6220 SE? Na stronie internetowej jest jeszcze ta promocja, ale czy sprzęt jeszcze jest?

Agro Efekt Syców ma jeszcze 6220 za 144 444 PLN netto.I wydaje mi się że jak nie opchną tego modelu przed wyjściem serii 5030 to cena może jeszcze troszkę spaść...

majranjd    8
jaro mozesz sobie darować :)

To jest jak rozmowa z ślepym o kolorach.

Już uzytkownik lukas120 udzielił wyczerpującej odpowiedzi co to jest rama :)Tutaj

widze ze znalazłem nową walke z wiatrakami :) zrobiliscie co było w Waszej mocy :)

nordyk    0
Może i nie jest żadnym remedium na zło wszelkie-ale-jedno pytanie-w ciężarówkach gdzie do głosu dochodzą naprawdę duże siły stosuje się konstrukcję ramową czy samonośną ?

W ciągnikach siodłowych jest rama skłądająca się z 2 równoległych "szyn". Rama naczepy wygląda tak samo, lecz np niektóre cysterny mają ramy samonośne czyli cysterna nie ma ramy jej ramą jest okrągła wzmocniona skorupa - beczka. W usa szeroko stosowane są naczepy samonośne, występuje w nich tylko krótki odcinek ramy na której są zawieszone osie poprzez miechy powietrzne lub resory.

Lipa12    0

Wracając do tematu ja jestem posiadaczem JD 6220 SE i poza małym problemem o którym już wcześniej pisałem http://www.agrofoto.pl/forum/topic/27697-john-deere-6220-wysiadl-komputer/ to nie mogę na niego narzekac. Spisuje się bardzo dobrze, swojego czasu obrabiał sam 54 hektary, teraz dostał tura, i poszedł bardziej na prace komunalne w gminie, ale opryski i w agregacie 4,2 metra sobie śmiga. Przepracował już 4012 Mth i nie słychac żadnego stukania i pukania. Jeżeli masz możliwośc wyrwania go za małe pieniądze to polecam

tomekxwz    0

witam panowie chciałbym wziąć john deere z turem 6220 lub 6230 na dotacje unijne które będą w początku stycznia 2011. traktor ten najlepiej używany do 5 lat (wiadomo cena jest o wiele niższa).posiadam hospodarstwo rolne o pow 19 ha swojej ziemi oraz 22 ha dzierżaw. moje pytania są takie:

-czy mogę wzionąć ten traktor używany na dotacji

-czy zostanie mi przyznany tylu konny traktor na swój areał(22ha dzierżawy nie są zrobione umownie, czyli tak jakby ich nie było)

-czy firmy zajmujące się handlem pomagają w wypełnianiu wniosków

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Maniek11001
      Koledzy w Johnie przestal dzialac predkosciomierz elektryczny i wskazowkowy. Obroty i motogodziny dzialaja. Co moze byc przyczyna ?
      Temat przeniesiony do odpowiedniego działu
    • Przez marcin80wlkp
      Witam. 
      Mam zamiar kupić JD 6420 premium
      Trochę nim dziś pracowałem i mam pytanie dotyczące działania przedniego napędu.
      Po włączeniu przedniego napędu i pracy z turem zauważyłem, że jak nabieram pełną łyżkę piasku to tylne koła się kręcą, ale przednie stoją w miejscu i słychać jakby lekkie jęczenie pompy. Czy to przez obciążenie tura? Czy gdybym jechał do przodu i np ciągnął pług to przedni napęd działałby prawidłowo? Gdy załączam przedni napęd w starym MF-ie to działa non stop i mógłbym zadusić ciągnik a i tak wszystkie koła będą się kręcić. Jak jest w JD? Trochę mnie to niepokoi. Proszę o sugestie
    • Przez grzesik65
      Witam od niedawna jestem posiadaczem ciągnika John deere 6220 skrzynia 4 polbiegi przełączanie dźwignią plus 4 zakresy a.b.c.d rewers obok kierownicy hydrauliczny mechaniczny na ewno nie elektro hydrauliczny. Ciągnik z 2006 roku. Otóż mam taki problem ruszając do przodu że sprzęgła czy też z samego rewers bez użycia sprzęgła ciągnik rusza pięknie wręcz książkowo bez żadnych szarpniec sprzęgło bierze i puszcza w połowie długości tak jak powinno być natomiast gdy chcemy jechać do tyłu i tu zaczyna się problem ciągnik jak by nie miał sprzęgła padał do samej podłogi i puszczając nawet delikatnie on już jedzie wręcz zrywa i na rewersie jest tak samo jak rewersem się wrzuci do tyłu to też zrywa wręcz od razu jedzie bardzo mnie to denerwuje wiem że tak nie powinno być raczej kalibracja tu nie pomoże bo tu nie ma żadnej elektryki czyżby to coś w skrzyni ?
    • Przez dexterek
      witam! mam problem z grzejacym sie olejem hydraulicznym, tak przynajmniej informuje komputer. orzemy naszym 6920S wyposażonym w skrzynie AutoPowr z 5-korpusowym obracanym rabe-werkiem, po 2-3 godzinach pracy wyswietla sie komunikat, iz olej jest za goracy i nalezy sie bezwzglednie zatrzymac, sprawdzic poziom oleju oraz filtr. filtry wymienilismy, olej rowniez. problem pozostal. jednak mnie zastanawie jedna rzecz: z tylu nad tuzem znajduje rozdzielacz, oto link: http://patrz.pl/zdjecia/id/1079804 . nie moge go zlokalizowac w instrukcji obslugi, wiec nie jestem pewien jego dzialania. wie ktos moze co to za rozdzielacz? jakie sa jego funkcje? na jakich ustawieniach nalezy pracowac z tylnym TUZem? jesli te ustawienia sa bledne moze to powodowac rozne obciazenia pompy hydraulicznej i grzanie sie oleju. oczywiscie moglbym zmienic te ustawienia ale koles z serwisu, ktorego wezwalem w innej sprawie jakis czas temu powiedzial ze "jest chyba dobrze i zeby lepiej nie grzebac".
    • Przez marcin80wlkp
      Witam.
      Mam pytanie odnośnie kodu 301143 31BIF. Po przekręceniu kluczyka wyświetla mi się taki kod. Wiem, ze oznacza pre-heating Time remaining, czyli pozostały czas wstępnego podgrzewania. Co to jednak oznacza gdy ten kod się wyświetla? Że ciągnik nie podgrzewa? To motor z common rail i faktycznie czasami musi kilka razy okręcić zanim zapali. Czy zamiast tego powinny wyświetlać się jakieś sekundy? Proszę o pomoc