macursus

Czy wałujecie łaki?

Polecane posty

macursus    122

Mam pytanie, czy wałujecie łąki. Ja wałuje bo mam poryte łąki i siane. Po wałowaniu lepiej się kosi łąkę. Jakie wały macie i czym wałujecie?


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

Ja wałuje na wiosnę jedynie łąkę torfową, łąk na innych glebach nie wałuje. Wałuje łąkę również po wyoraniu starej i zasianiu młodej trawy. Gdy masz równą łąkę to koszenie dużo szybciej idzie i nożyki się mniej tępią. Mam wał łąkowy gładki o wymiarach 3m x 1m


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

Około 3 tony i zalany jest wodą. Ja tak mam nie wiem jak inni

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie posta wyżej

Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek94    0

Ja nigdy nie wałuje łąki i jakoś się kosi :rolleyes:


ursus c-330m+tur, massey ferguson 255 siła pociągowa 15 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

Ja łąk nie wałuje bo nie ma takiej potrzeby na moich ciężkich glebach.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja nie wałuje. Nie widzę sensu to robić.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

u mnie także się nie wałuje. Chodź jest jedna osoba która co rok wałuje na wiosnę.

Każdy ma jakieś sposoby.

To raczej normalna rzecz ze po zasianiu trzeba bo było by "pole minowe- nierówne" a ugniatam dość ciężkim wałem około 4-,5tony

potem tylko na wiosnę bronuję broną z opon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

U mnie też nikt nie wałuje a łąki sa równe najgorzej to sie kosi odłogi a łaka ktora jest koszona i zbierana jest równa nie ma co narzekac :rolleyes: tylko wkurza mnie to że jak rano kosze trawe dla królików swin itp to co kawałek mrowisko na łące no kurczenie nie da sie kosic bo na 5 metrach 4 mrowiska .....


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matursus123    0

Ja wałuje łąki bo lepiej się kosi. A jakie masz łąki-torfowe czy masz je na polu

Edytowano przez andrzej2110
Caps Lock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

Ja mam łąki torfowe


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
    • Przez MaciusN95
      Witam, 
      mam problem z sitowiem na łące są to łąki w większości stare ponad 20 letnie jest z nich robione siano i po zimie zauważyłem, że jest dużo sitowia ktoś wie jak to zlikwidować ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj