Skocz do zawartości
macursus

Czy wałujecie łaki?

Polecane posty

macursus    111

Mam pytanie, czy wałujecie łąki. Ja wałuje bo mam poryte łąki i siane. Po wałowaniu lepiej się kosi łąkę. Jakie wały macie i czym wałujecie?

gryfel    5

Ja wałuje na wiosnę jedynie łąkę torfową, łąk na innych glebach nie wałuje. Wałuje łąkę również po wyoraniu starej i zasianiu młodej trawy. Gdy masz równą łąkę to koszenie dużo szybciej idzie i nożyki się mniej tępią. Mam wał łąkowy gładki o wymiarach 3m x 1m

Wiadomość z agroFakt.pl

macursus    111

Około 3 tony i zalany jest wodą. Ja tak mam nie wiem jak inni

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie posta wyżej

Vektor    8

Ja łąk nie wałuje bo nie ma takiej potrzeby na moich ciężkich glebach.

rozal22    15

u mnie także się nie wałuje. Chodź jest jedna osoba która co rok wałuje na wiosnę.

Każdy ma jakieś sposoby.

To raczej normalna rzecz ze po zasianiu trzeba bo było by "pole minowe- nierówne" a ugniatam dość ciężkim wałem około 4-,5tony

potem tylko na wiosnę bronuję broną z opon.

pynczor    2

U mnie też nikt nie wałuje a łąki sa równe najgorzej to sie kosi odłogi a łaka ktora jest koszona i zbierana jest równa nie ma co narzekac :rolleyes: tylko wkurza mnie to że jak rano kosze trawe dla królików swin itp to co kawałek mrowisko na łące no kurczenie nie da sie kosic bo na 5 metrach 4 mrowiska .....

gryfel    5
Ile waży i czym jest?? Wypełniony w środku?? Jaka masa??

Wał waży około 4t po napełnieniu go wodą w środku.

matursus123    0

Ja wałuje łąki bo lepiej się kosi. A jakie masz łąki-torfowe czy masz je na polu

Edytowano przez andrzej2110
Caps Lock

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!

Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.

Pozdrawiam,

Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

• Przez JEDREK
      Panowie interesuje mnie ile wołacie jak sprzedajecie siano za bala i ile na przykład bierzecie za tonę siana???? tak samo interesuje mnie cena sianokiszonki???? pomóżcie koledzy
    • Przez niudizajn
      Mam problem w postaci łak na torfie. Zrobiłem rok temu renowacje 2,5 ha takich łąk (Roundup + Orka) poczym zasiałem trawę i co sie okazało??? Na trawe było za sucho a na gwiazdnice pospolitą nie. Więc w tym roku na wiosne ponownie Roundup + agregat uprawowy i siew. Trawa urosła tylko tam gdzie torf był "rozcienczony" ze zwykły piaskiem (taki teren u mnie jest) , a gdzie jest sam torf to tawy jest 50/50 z chwastami. Co robić??? Dodam tylko ze odczyn ziemi jest na poziomie 6,5.
    • Przez JanKropka
      Witam wszystkich..

nie wiecie czy i jak wykonać odwodnienie takiego terenu, na niebiesko gdzie jest zalane, zielone linie to gdzie ma byc uprawa, strzałkami zaznaczono wykopy..

da się to zrobić szpadlem na taką głękokość niewielką.. dwóch szpadli żeby woda spływała do rowu, czy od razu kombinować z jakąś koparką, ale czy się opłaca tym bardziej jak wszystko obecnie podmokło a zima tuż tuż..http://www.superwww.home.pl/c126/projekt/garaz.jpg

czy w zwiazku z tymi zaleniami w dwóch miejscach nie lepiej wykpać szpadlem stawek mały jeden głebszy ten na dole i mniejszy na górze i połączyć do tego rowu..

czy zwykłe rury melioracyjne na głębokość dwóch szpadli coś dadzą zwłąszcza pomiedzy tymi stawkami, studzienkami odpływowymi, czy nie załalmią się ciągnik będzie jechał?

W SKROCIE, w tej sytuacji:szpadel czy koparka..

• Przez Luke16
      Witam mam pytanie dlaczego niektóre bele mi zapleśniały(sianokiszonka)????? Są to głównie białe plamy na zewnątrz ale zdarzały się też w środku sporawo tej kiszonki odchodzi.... Czego to jest przyczyna???