POLKOP

Maszyny z PGRu

Polecane posty

POLKOP    2

Czy posiadacie jakąś maszynę lub ciągnik z PGRu.I w jakim stanie ona była?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ja mam C-355 z silnikiem c-360. kupiona za 5 mln starych w 93 roku Czyli 500zł :rolleyes: Po kapitalce silnika, na gwarancji. plomby do dziś ale tak: Kabina orzech pokrzywiona szyby potuczone, błotników brak lub pourywane, w stnaie nie jeżdżacym z opon płutno wyłaziło. Miał 10MTH jak kupiony był :huh: dostał u nas nowe życie bo by po kapitalce po prostu poszedł na żyletki. Połowe ceny remontu wyszła Sokólka ale wtedy to była fill wypas kabina ludze zazdrościli a teraz to wiele lepsze robią


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

ja mam bizona ale jak go kupiliśmy był po remoncie i pierwsze lata chodził elegancko jeszcze ursusa 1014 tylko wizualnie kiepski ale stan techniczny zadowalający :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz2    11

Ja mam c-385 z PGR i powiem tak żadnej maszyny z pgr już nigdy nie kupie :rolleyes: :huh: cały czas ponoć chodził w pługu i bronach itp czyli od 75 roku do 1998 my go kupiliśmy w 2001 te 3 lata stał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

My kupiliśmy Ursusa C-355 i jeszcze parę maszynek :rolleyes:


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd3    0

Ja kupiłem kombajn do ziemniakow Anna troche pordzewiały ale go pomalowałem i śmiga jak nalezy :rolleyes:


Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

ja mam rotacje za 400 stówki dołożyłem do niej ok. 600pln i mam jak nową za 1000pln :rolleyes:


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Sipma 276/1 przetarg 18500pln :)14 miesięcy temu, stan bdb. Nie miało co się zepsuć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

Przyzepę D-47A rok nieznany stan fatalny ,opony zero bieżnika, hamuców brak, oświetlenia tak samo, połamana,pokrzywiona , zardzewiała ale jeździ :rolleyes: i cyklop w trochę lepszym stanie. Wszystko za grosze.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Ja mam C-355 z SKRu. Kupione w 85roku? chyba. Rocznik 1974, niebyła na chodzi, części rozkradzione co lepsze, bez kabiny, maski itp, opony też wraki, bez zaczepów itp. Ale kupione za grosze. Więcej włożone niż dane na zakup. Silnik od C-360 założony, skrzynia była podobno dobra, nowy komplet podnośnik, zaczepy oponki, kabinka orzech, pomalowany i jak z fabryki. Opłacało sie. Mało było dbane, bo w 99 chyba była znowu malowana i nowa maska kabina i błotniki. Silnik był robiony chyba z 5lat temu i do dzisiaj żyleta, ale dopiero 2,5 tyś mtg od remontu. Wcześniej też mniej nie robiła. Ale zawsze coś z podnośnikiem sie działo bo zawsze puszczał, ale taki fachowiec robił że zawsze jedną część wymienił i miało być ok, a tu poszedł na jeden dzień w pług i znowu puszczał. Jakiś rok temu zrobił fachwiec dopiero, wszystko wymienione, pompa (wzmocniona), tłok, rozdzielacz i jeszcze coś tak że z robotą wyszło ze 2tysie ale opłacało sie. Maszyne np. kosiarke czeską można na nawet kilka dni w powietrzu postawić i nie opuści, obojętnie z czym to tylko sie podniesie i wałek można wyłączyć bo niema możliwości żeby opuścił chociaż milimetr, a jak sie same ramiona podniesie do góry to wajche sie na opuszczanie weźmi ale nie opuści i trzeba wyjść i z oporem ręcami docisnąc to dopiero opuści, troche jest to uciążliwe przy zaczepianiu maszyn samemu.

Chociaż niewiem co by sie działo, to nigdy nie sprzedam tego ciągnika, chociaż by z sentymentu :rolleyes:


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

JA mam silnik do 60-tki z PGR-U


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

Ja mam sieczkarnię Fortschritt E-281 kupioną z z PGR-u. Pracowała tam tylko 2 sezony w i była w bardzo dobrym stanie. Sieczkarnia była razem z 3 chederami: do zbioru trawy, do koszenia i zbioru trawy lub zbóż, a ostatni do kukurydzy.


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Mam agregat uprawowo-siewny aktywny Maschio, wziąłem go w rozliczeniu to był największy grat w moim handlowaniu ,połowa trybów w środku była pospawana na stałe a reszta tak wymęczona że nawet na części niewiele odzyskałem.Z wierzchu wszystko było popękane ,pospawane ,nawet klucz 17-19 był przyspawany jako wzmocnienie.Nie wiem w jaki sposób można zamęczyć taki mocny agregat.Maszyny jak i PGR-y

są różne ,ale najwięcej zależy od ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domin902    2

Ja mam drobniejsze maszynki z PGR-u mianowicie siedzenie od Ursusa 902 i podwójną kolczatkę do pługa i najlepsze że to wszystko za flaszkę wódki-to były czasy hehe :rolleyes:


Kierownicę ujął w dłoń, Przeżegnał się, beret na skroń, W stacyjce kluczyk raz i dwa, I spalin kłąb i silnik gra. Już na polu za łanem łan, I wykonany za planem plan. A w sercu radość albo gniew. Słoneczko mu gdzieś zza drzew!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

Ja mam Bizona Z056, przyczepę 10 - tonową i prasę Z - 224, ale te maszynki mam z kółka rolniczego :rolleyes:

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

Ja mam Ursusa 1012 z PGR kupionego

A co ciekawe to był 5 wyprodukowany egzemplarz

I kilka przyczep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mój ojciec kupił ursusa c-385 z pgr-u w 1992r :P ,ale zaraz po przywiezieniu do domu robił mu remont :) czyli można się domyślić w jakim był stanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus355    0

Ja mam z SKRu Ursusa C-355 kupiony w roku 1981, przyczepę 6-cio tonową (wywrot na 3 strony)kupiona w 2005, i mam jescze Ursusa C-385 z GSu kupiony w 2007r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

przyczepa d-47, wrak ale po remoncie jest ok

bizon zo56 z SKR kupiony w 1989 ojciec wtedy dał za niego 12mln to było więcej jak za nowy, akurat tego dnia jak go odbieraliśmy to oni przyprowadzili nowego, teraz ma 2090mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

no to tak..

1224 (aktualnie Finn1224dl) kupiona z PGR chyba w 94 (?) z nowym silniem i zamontowanym przednim napedem oryginalnie był to ciągnik 1012(tak jest na tabliczce)

brony cięzkie 10 polowe (te co mam do dzisiaj)

kultywator skałdany(aktualnie do sprzednia)

2 pługi ruskie (którch juz nie ma)

912 z lat 70 , podobno była wrsja eksportową (sprzedana za grosze bo jak sprzedawalismy to ursusy nie były w cenie, ale poszła pod mragowo, czasami nawet ją widze)

seiwenik Mazur została rama;)

opielacz do buraków(do sprzedania)

rozrzutnik tandem warfamowski 6t

pług Atlas 4 (do sprzedania)

kombajn do buraków i ziemniaków(juz dawno sprzedane)

pług podorywkowy 5sibowy z SKR

2 przyczepy pogiete z OZOZ-u w OLsztynie

cysterna po paliwie 4000l kupiona z CPN (gs)

przyczepa z beczkami do pojenia bydła

i o czesciach przywozonych żukiem przez tate, które jeszcze do dziś wykozystuje, ;) nie wspomnę.. i o setkach litrów paliwa również..;)

tak jak patrze pod te podsumowanie to ładny prk maszynowy sie uzbierał w tamtych czasach:)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

cyklop T214

kiedyś była vistula kzb3b

prasa k442,z230

pług 3 skibowy z SKR

ursus c 4011 z SKR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj