Skocz do zawartości
Leo

Układanie sterty z bel słomy.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Sterty
beata12596    2

My siano układamy pionowo po3 belki jedna na drugiej. Stawia się najpierw dwie, na trzecią wkładamy trochę np. słomy, aby zrobić taki czubek, żeby woda spływała, nakładamu big- baga wcześniej rozciętego, obwiązujemy dookoła ciasno sznurkiem, żeby wiatr go nie zerwał i tak zabezpieczonego stawiamy na tych dwóch. Co ważne, belki muszą stać równo jedna na drugiej, bo jeśli się pochylą to ta pod spodem w tym miejscu trochę zamoknie. Robimy tak już trzy lata i jest ok. Trochę pracochłonne, ale z czasem nabiera się wprawy i idzie jak burza.

crashi4    0

Ja sieję buraki więc byłem zmuszony kilka lat temu kupić dużo włókniny do okrywania pryzmy. Wiadomo ze co roku nie jest potrzebna, więc przykrywam nią stóg słomy 4-3-2-1..przykupoję na dole ziemią. Włóknina "oddycha"...nie puszcza wody, a puszcza powietrze..słoma lepsza niż z poddasza..Najgorsze żeby jakieś mendy nie ukradły albo nie pocięły, ale mi się nie zdarzyło :D Naprawdę polecam..może wy mi doradzicie..mam wysokie poddasze użytkowe..wchodzi około 200 bel ale nie mam ludzi żeby pomogli mi układać bele..macie jakies sposoby poza windami elektrycznymi,,,,tego nie założę ze względów przeciwpożarowych.

Bartek72511    41

My w tym roku układamy baloty 120*150 w stój 11-10-9 i przydało by sie jeszcze 4 warstwa na wysokość ale by było cos trzeba dorobic ale na to czasu nie ma :D

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się