Gość Profil usunięty

Ursus c330 Zmiana silnika na Perkins 3p

Polecane posty

mani51    373
Kombinujesz chłopie. To przecież nie samochód żeby się rozpędzać na kolejnych biegach. Zazwyczaj jak wykonujesz jakąś pracę na konkretnym biegu to z tego biegu ruszasz. Poza tym moment poza zakresem obrotów optymalnych dla 3p pewnie i tak będzie wyższy niż w silniku C330 więc nie szukaj problemów tam gdzie ich nie ma.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek4    1

Doceniam ,że az tyle osób odpowiedziało na mojego posta. Nie mam nic przeciwko tym abyście wkładali silnik od 3p do c330. Nie chce nikomu wchodzić w drogę. To ,że iles osób to zrobiło i ładnie sie prezentuje w internecie to nie znaczy ,że w moim przypadku zda to egzamin. Ale oczywiście gratuluje sukcesu w zamianie silnika i usprawnieiu sprzetu, dopasowaniu do swoich potrzeb. Moje NIE SĄ ROLNICZE. Mani51 najbardziej wczuł sie w mój problem i go najlepiej zrozumiał. Własnie mi zalezy na tym rozpedzaniu jak samochód. Czy na 3 biegowej skrzyni bedzie to prawidłowo działało? TO jest moje pytanie. Chciałbym sobie "wyrzeżbić" traktor do transportu i zrywki drzewa z małego dawnaego pola które zamieniłem w las a także do wiercenia dołków pod ogrodzenia czy do sadzenia nowych drzewek a raczej przesadzania. . Ale liczy si e ekonomia czyli spalanie tego ciagnika. Dlatego rozpatruje c330. Chciałbym aby miał troche siły ciągnąc przyczepe powiedzmy 3t po asfalcie i nie zdychał pod wiadukt przez trase expresową.

Czy mógłby ktos zaprezentowac zmiane biegów w takim traktorze c330 3p podczas przyspieszania? Nie ukrywam ,że dzwięk silnika podczas przekładania biegów i zblizenie na obrotomierz jest wskazane.

Tak jak napisałem ciągnik chce wykorzystywac w lasku gdzie jest dośc gesto drzew. Dlatego podpasowal mi c 330. Gdyby jednak okazało sie że pomysł zakupu c330 nie wypalił rozważałem kupic c 355 lub c360 i w nich włozyc silnik 3p. Sa to jednak ciagniki fizycznie duzo wieksze. Czy jest szansa aby w c 360 założyc koła tylne od c330 zwęzic do szerokości c330 lub nieco szerzej a przód skrócic tak aby rozstaw OSI był zblizony do c330?

Jak to jest ,że rozstaw osi c360 3p wg danych technicznych pozostaje taki sam jak w c360 a silnik 3p jest krótszy  od s4003 ? Wydaje mi sie ,że o róznice długości miedzy tymi silnikami ciagnik c360 3p powinien by c krótszy. Gdybym wybrał wariant c 360 to chciałbym zwiekszyć zwrotność przyszłego mojego c360 3p bo w oryginale c360 to długi ciagnik i manewry nim w stosunku do c330 są utrudnione a wiec chiałbym go skrócic ile si e da. Mam na mysli przód ciagnika. Zobaczcie jak krótki jest ursus 2812.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Departament    266

Chłopie kup se mocnego quada a nie zawracaj se głowy jakimiś przeróbkami bo pełno tego stoi po olx bo się ludzie przeliczyli jak trza było kolejny tysiąc dołożyć...

Tobie się marzy chyba jakiś ciapek z benzyną v8 bo jak słyszę o pomiarach przyspieszenia to śmiech ogarnia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek4    1

Jak bym mial kase to bym może sobie kupił cos innego . Ale do wiercenia dołków pod ogrodzenie i przywiezienie pare ton piasku nie będe ładowal kasy a quad do tego sie nie nadaje bo nie ma np. WOM-u. Poza tym majsterkowanie to moje hobby czasami cos wyjdzie innym razem nie i  tu powtórze  dlatego nie pakuje w to kasy. W tedy też lżej na psychice bo jak cos wyjdzie i pracuje pare lat to człowiek sie cieszy. Druga sprawa to ,ze nie robie żadnych pomiarów przyspieszenia. Bardzo prosze przyczetyac mój pierwszy post ze zrozumieniem i wszystkiego sie Pan dowie. Ale cenie sobie Pana informacje ,że przerobienie C330 jest mało opłacalne (bo tak rozumiem wypowiedź cytuje" bo się ludzie przeliczyli jak trza było kolejny tysiąc dołożyć... ".)

Prosze jednak zrozumiec to ,że kupno nowego najmniejszego ciagniak to około 50.000 PLN. A ja mam lasek 3ha i jeszcze młode drzewka. Na razie jako hobby inwestuje w to żeby nie było ugorem i dostaje jakies tam dopłaty na cykliczne zalesienie. Wiec i tak dołozyłem 2000pln na zakup sadzonek sosny czarnej, dębu cczerwonego itp. Potrzebuje jakiegos sprzetu do prac na terenie tego obszaru. Gdzies podnieśc teren a wiec przywieżć troche ziemi, nawóz, ogrodzenie i tak pomyslałem o ciagniku bo ludzie sie ich pozbywają a ja troche grzebie w warsztacie. Do czego mi quad do tego????????

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Tylko kombinowanie, przerabianie jak policzysz wszystkie koszty to okaże się to droższe od zamiany na jakiś używany ciągnik taki jaki potrzebujesz. Choćby mtz80 a jak dobrze poszukasz to i 82 znajdziesz. Do transportu dobry kandydat za sprawa szybkiej skrzyni, i nie będziesz musiał kombinować i robić obliczeń rodem z F1. 

 

Edytowano przez Skoczek1994
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1450

Jak często będziesz przejeżdżać przez ten wiadukt nad ekspresówką, że opłacalny robi się swap silnika? Bo do pozostałych robót przez Ciebie wymienionych oryginalny silnik jest wystarczający...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matrej84    0

witam. czy ktoś może wie kto wykonuje płytę pośrednią między silnikiem perkins, a Ursus C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
23 godziny temu, matrej84 napisał:

witam. czy ktoś może wie kto wykonuje płytę pośrednią między silnikiem perkins, a Ursus C-330

jaką płytę między silnikiem ?
obudowy sprzęgła 330 są bez problemu dostępne
tarcza sprzęgła c 330 - Sprzedajemy.pl


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matrej84    0
Dnia 25.01.2022 o 23:04, andrzej78 napisał:

Ta obudowa pozwoli również przerobić 30-tkę na C330-4p😃

czy jest możliwość przerobić 30-tkę na C330-3P

Dnia 25.01.2022 o 19:11, izydor6280 napisał:

jaką płytę między silnikiem ?
obudowy sprzęgła 330 są bez problemu dostępne
tarcza sprzęgła c 330 - Sprzedajemy.pl

chodziło mi o płytę pośrednią między silnikiem perkins, a obudową koła zamachowego C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

To jest ten element .Przy silniku Perkins nie ma odrębnej  obudowy sprzęgła ,identycznie  jak w C360, dlatego montując taki silnik w 30 -tce trzeba o ten element uzupelnić. W MF I 3P  zabudowę sprzęgła i koła zamachowego zapewnia  fragment korpusu skrzyni biegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz2006
      Witam, mam pytanie mianowicie posiadam rozsiewacz amazone ZA-V 2200 z 2018 r. Do tego pory rozsiewacz chodził z nowej generacji ciągnikiem z systemem isobus, a teraz mam potrzebę zapięcia go do zetora 12245, ale z rozsiewacza wychodzi tylko kabel z wtyką do isobusa i nie wiem jak to zespolić z zetorem, dodam że oprócz komputera do isobusa, posiadam też komputer do rozsiewacza amatron 3. Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez wisnia83
      Cześć forum. Właśnie dołożyłem sprężarkę powietrza do swojego masseya 675. Działa elegancko i jeżeli kogoś interesuje to zapraszam do filmiku na yt tam jest opisane jak i z czym. 
       
    • Przez adam098
      Witam jak podłączyć tura bezpośrednio do rozdzielacza pod siedzeniem a gdzie dać wolny spływ ?

    • Przez farmerzpowołania
      Witam,
      Czy ktoś z Państwa robił zawracacz kołowy do swojego ciągnika?
      Ja chciałbym taki zrobić, poterzebuję inspiracji i trochę podpowiedzi jak taki zawracacz wykonać.
    • Przez szymonkombajnmassey
      witam, zasialem na probe 10ar kukurydzy, zeby nie męczyć kombajnu zebralem same kolby na przyczepke, posiadam kombajn massey ferguson 86, i czy musze zakladac jakies blachy na cepy i zmieniac klepisko? (ziarna spokojnie przechodza przez klepisko)(mam sita dolne do kukurydzy)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj