Gość Profil usunięty

Ursus c330 Zmiana silnika na Perkins 3p

Polecane posty

gz330    1

ja mam numer do tego gościa od obudowy jak chcesz to ci podam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Jak możesz to podaj tu na forum, przy okazji zrobisz mu reklamę ;) W ogóle to nikt chyba nie robi tej obudowy na sprzedaż, chyba że na jakieś specjalne zamówienie.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

w tych linkach co dał @grzegorz508 ,to był ten gość z tą obudową-a obudowa była odlewem oryginalnym-że tak powiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Nie wiem czy filtr od c-330 ma mniejszą przepustowość, skoro w tych nowych typach są takie wkłady jak w MF. Co do suchego filtra, ja jakoś czuł bym się bardziej komfortowo mając filtr mokry, z kąpielą olejową. Ale to tylko moja subiektywna opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

teraz ciągniki mają suche filtry i zdaje to egzamin-wkład co jakiś czas się przedmuchuje z kurzu i jest ok-właściwie nawet prostsza obsługa.

od ciapka filtr starczy-taki miałem w żuku-a tam obroty ta prawie zawsze max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarson007    4

nr do gościa od obudowy (przystawki) : 698068701

 

@Junkers to są dwie takie metalowe płytki z dziurami... jedne dziury są do silnika 3p , drugie do przodka URSUS co łączy wszystko w całość po skręceniu :) nie wiem jak to wytłumaczyć prościej :D

 

 

 

 

ja osobiście wole filtr mokry podobnie jak kolega grzegorz508 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusowski    0

U mnie jest w okolicy gosciu co ma silnik w ciapku 47km i mowi ze nie jest za silny to w koncu jaki silnik bedzie lepszy?? bo o innych zeczach wiemy jusz wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Silnik tylko i wyłącznie ten z zamuloną pompą i wtryskami ten 38kM, te 47kM to porozrywa skrzynię i zwolnice w c330, trzydziestka jest małym traktorem pomocniczym, dodatkowy cylinder czyli wyższy moment obrotowy i wyższa prędkość obrotowa silnika to już robi ogromną różnice, nie wiem na cholerę wam prawie 50km w takiej kalapicie? do opryskiwacza? rozsiewacza czy wózka z zielonką? c330 to nie traktor do ciężkiej roboty, 3 skiby w średniej orce to katowanie tej kalapity.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ja tam specjalnie nie widzę sensu 330 modernizować w ten sposób-lepszym rozwiązaniem by było odchudzenie 3p-a głównym powodem takiego mojego myślenia jest skrzynia w ciapku (miałem ten wynalazek)-powalająca ilość biegów i ich zestopniowanie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

A czemu nie, ja też mam c330 i jedyne co mnie denerwuje w niej to silnik 2 gary, słabiutki moment i słaba hydraulika itd. poza tym traktor bardzo zwinny, lekki, idealny do pomocy. W ciężkich ursusach też było 6 biegów do przodu o ile wzmacniacz jest zepsuty i ludzie nie narzekają :D , silnik c330 ma niby maks obroty 2100 a od 1200 coś ciągnie(bo 2 cylindry) w przypadku zamontowanego silnika 3p naprawdę można jeździć od 1000 do 2600obr/min, i np. taki brak biegu między 4 a 5 nie jest widoczny, naprawdę silnik 3p powinien być w c330 nie w c360.

Poza tym my jesteśmy zbyt grymaśni, człowiek nauczył jeździć się dużym wygodnym traktorem, w jednym przejeździe uprawić i zasiać, a przecież kiedyś takie c325,c328 czy c4011 tłukły dnie i noce setki ha pól i ludzie nie narzekali, także wg. mnie c330 to dobry traktor, tylko my nauczyliśmy się wygody ;)


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

bobytempelton-wygoda to podstawa :)

 

mnie tak 330 zbrzydła,a nie była stara-92,kolumna na jeden drążek-że jak tylko pojawiły się kioti to zmieniłem-teraz to jest robota.wydajna i wygodna-wielkość ta sama,46km,12 biegów,i 3 wom,no i przód.

 

jeszcze trochę i będę miał już go z powrotem-to co dostałem za 330+oszczędności w paliwie i czasie,no i coś zawsze w 330 trzeba było pogrzebać-jakieś duperele.

 

u mnie główny to skrzat takiej wielkości jak 330,a duży to pomocniczy-a liczę to ile w którym godzin przesiaduję-odwrotnie jak przeciętnie.

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0    3

fajna sprawa 3p w c-330 i na pewno zwiększy się jego zastosowanie ale ja i tak muszę zmienić 30-ke na 2812 bo przeróbka mnie nie urządza (ze względu na podnośnik, liczbę biegów oraz obroty wom) ale oczywiście popieram przeróbkę bo c330 jest trochę za słaba i przydało by się pare koni więcej, no i ten efekt zaskoczenia jak z za zakrętu słychać perkinsa a tu c330 BEZCENNE :D

Edytowano przez Karol0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jeżeli nie masz co z kasą zrobić, a chcesz mieć satysfakcję że masz taką c330 to by się opłacało. A jak nie to patrz wcześniejsze posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Lepiej kupić większy ciągnik niż inwestować w taką przeróbkę. Chyba że chcemy to zrobić na pokaz i przejechać się po wsi taką tuningowaną 330. Przecież prawie 50 KM w ciapku uszkodzi wszystkie przełożenia. To nie ciągnik który ma 280 KM i 20 KM w tą czy w tą nie ma większej różnicy dla podzespołów i nie musimy się obawiać że coś się uszkodzi.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Lepiej nie lepiej... to zależy.

Ja miałem okazję bo i tak musiałem kupować silnik to mogłem sobie sprawić 3p ale czas gonił i nie mogłem sobie pozwolić, na pewno mniej by spalił bo by sobie aby pykał, gdzie s312c ma nie lekko.

I nie ma co tragizować że porwie zwolnice, skrzynie, most- jak się będzie miało głowę na karku to nic się nie stanie, wiadomo że jak będziecie używali maszyn większych jak do ciapa, to dobrze to nie będzie.

A ten słabszy 3P już na pewno nic nie uszkodzi, tam jest aby o osiem KM więcej.

Ciapki zwykłe i tak mają skrzynie na wyrost, bo który ciągnik nie miał zaglądane do skrzyni od nowości przez 40 lat tak jak np. mój i jest to (na razie) jedyny ciągnik w gospodarstwie

Przeróbka jak najbardziej opłacalna i dająca satysfakcję ogromną jeśli mamy silnik nadający się do kapitalki.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarson007    4

no u mnie akurat silnik nadaje sie na złom... silnik 3p już stoi w garażu tylko brak gotówki na realizacje projektu :) ale przeróbka być musi :) większość części już zakupione. mysle ze u mnie nie bedzie problemu ze coś nie wytrzyma. u mnie c-330 3p będzie latała w pracach "pielęgnacyjnych" więc bedzie miala lekko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Nie ten dział, zapytaj w dziale o c 360 bo się śmietnik robi, bogdan213 też się to tyczy.

Znajomy chce sprzedać za 15tys i każdy mówi że za drogo i jest w lepszym stanie od tej z linku, jak nie zobaczysz to się nie dowiesz.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
255    95
Napisano (edytowany)

Ok. 1,5 km. ode mnie jest 330 z silnikiem Perkins AD3.152 38 km. ponoć sprawuję się dobrze, nawet go wczoraj widziałem jak jechał z sadzarką do kartofli.

Edytowano przez 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzbond    0

Bardzo interesuje mnie ten model Ursusa-sam chciałbym takiego złożyć i w związku z tym interesuje mnie parę rzeczy, które może wyjaśnią mi osoby, które taki ciągnik posiadają lub taki same złożyły.

1) o jaką długość c330 3p jest dłuższy niż zwykła c-330?-promień skrętu napewno się zmniejszył niestety.

2) jak krok po kroku złożyć taki ciągnik(zakładając, że posiada się obudowe koła zamachowego, tył c-330 , silnik 3p i przodek c360-chodzi mi szczególnie o to czy trzeba jakieś wałki sprzęgłowe dawać od c360, przenitowywać tarcze itp-Jestem laikiem w tych sprawach,ale przynajmniej chce wiedzieć co trzeba mieć na "starcie" by wołać mechanika do pomocy:)

3)jak to jest z tym silnikiem 3p czym się różnią AD 152 od AD 152 UR-budowa silnika taka sama i pompa też sądząc z aukcji internetowych, a więc ustawienie dawki paliwa tylko decyduje o mocy ciągnika-nie chce mi się w to wierzyć-sądzę, że raczej budowa systemu wtrysku ma tu wiele do rzeczy(wtryskiwacze???-ich budowa inna)???

4)Dlaczego jeśli ten ciągnik według jego użytkowników jest dobry i nie ma z nim większych problemów(awarie) przy lekkiej pracy nikt nie wrzuca filmów z pracy tym ciągnikiem???--są raptem może 5 lub 6 filmików na YT,a zdjęć na necie jak na lekarstwo???Przecież to tak jak by mieć w domu prototyp Ursusa-to zaszczyt, a tymś takim NALEŻY się chwalić!!!!!!!!

 

Pozdrawiam wszystkich fanów c-330 i c-3303p!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Ja miałem robić coś takiego ale dałem sobie z tym spokój niestety bo ciągnik był potrzebny i czasu nie było. Musiał bym sprzedawać jeszcze kupiony silnik z RAKa i kupować 3P.

Poczytaj sobie posty wstecz, jest tam wszystko opisane, dopiero później zadawaj pytania ;)


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz2006
      Witam, mam pytanie mianowicie posiadam rozsiewacz amazone ZA-V 2200 z 2018 r. Do tego pory rozsiewacz chodził z nowej generacji ciągnikiem z systemem isobus, a teraz mam potrzebę zapięcia go do zetora 12245, ale z rozsiewacza wychodzi tylko kabel z wtyką do isobusa i nie wiem jak to zespolić z zetorem, dodam że oprócz komputera do isobusa, posiadam też komputer do rozsiewacza amatron 3. Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez wisnia83
      Cześć forum. Właśnie dołożyłem sprężarkę powietrza do swojego masseya 675. Działa elegancko i jeżeli kogoś interesuje to zapraszam do filmiku na yt tam jest opisane jak i z czym. 
       
    • Przez adam098
      Witam jak podłączyć tura bezpośrednio do rozdzielacza pod siedzeniem a gdzie dać wolny spływ ?

    • Przez farmerzpowołania
      Witam,
      Czy ktoś z Państwa robił zawracacz kołowy do swojego ciągnika?
      Ja chciałbym taki zrobić, poterzebuję inspiracji i trochę podpowiedzi jak taki zawracacz wykonać.
    • Przez szymonkombajnmassey
      witam, zasialem na probe 10ar kukurydzy, zeby nie męczyć kombajnu zebralem same kolby na przyczepke, posiadam kombajn massey ferguson 86, i czy musze zakladac jakies blachy na cepy i zmieniac klepisko? (ziarna spokojnie przechodza przez klepisko)(mam sita dolne do kukurydzy)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj