Gość Profil usunięty

Ursus c330 Zmiana silnika na Perkins 3p

Polecane posty

bobytempelton    161

a w tarpanie to była mocniejsza wersja silnika,jak 360-3p,i most szybszy,tego jestem pewien.

Oj raczej nie jesteś pewien, w tarpanach oryginalnie wychodziły wersje mocniejsze 47km i te z zamuloną pompą te 38km, ale każdy przerzucał na te mocniejsze pompy, w wózkach widłowych widziałem pare razy ten silnik z rzędową pompą 3-sekcyjną, ale nie wiem ile miał koni


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

nie spotkałem 38 km silnika w tarpanie,w danych też był tylko 47 km,a sprawdzałem to bo robiłem przekładkę do żuka,kryza oryginalna z Poznania,koło zamachowe też.

może takie silniki ładowali-bo innych nie otrzymali.

pompę rzędową do 3p to możesz jeszcze teraz kupić-zamiennik rotacyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Możliwe , ale widziałem w tarpanach i w silnikach z nich wyjętych owe muły,możliwe że jak piszesz zakładali co było wszyscy wiedzą jak kiedyś robiono i jakie było podejście do produktu, liczyła się produkcja na dziś i liczba egzęplarzy która zjechała z taśmy , zazwyczaj na sztukę, bez kontroli technicznej


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niestety to nie mój ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

a skąd masz materiał filmowy ??? pytanie czy wałki pasowały na dlugo.sć ??

i skąd wziąl kryzę niejest ona od c 360 3p tylko z nawierconymi otworami pod korpus skrzyni c 330 ??


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Znalazłem na YouTube, napisałem do właściciela tego ciągnika ale nie odpisuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

zenek a z jakich konkretnie jestes okolic świętokrzyskiego ?? ja mam do świętokrzyskiego 20 km


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Okolice Kielc

Edytowano przez zenekc330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Przy masce widać że ktoś sam interpretował wygląd :lol: ma nochala jak ciężkie wersje jd, a co do reszty to wychodziły prototypowe wersje 330-3p, jak i również 355-4p , tylko do produkcji nie trafiły niestety


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Coraz więcej widzę tych c330 z 3p na allegro. Ciekawe z skąd biorą te obudowy na koło zamachowe, bo już trzeci c330 ma taką samą obudowę z 3p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Powiem ci że ta wygląda jak oryginał, może warto podzwonić popytać może coś się dowiedzieć skąd takie coś, kiedyś pod sandomierzem w sadzie widziałem 330-3p tylko przerabianą, z robiona kryzą silnik ten zamulona pompa 38km wszystko pracowało idealnie, od tamtej pory jestem chory na przerobienie w ten sposób mojego ciapka tylko nigdy nie mam czasu...choć wszystko mam poukładane co i jak


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

coraz ciekawiej sie to prezentuje , taka obudowę , silnik to juz niue problem i do dzieła


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to niech któryś zadzwoni do gościa co sprzedaje i sie wszystko dowiecie, a tak tylko debatujecie na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

przystawka silnik-skrzynia, przednia podejdzie od 60


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
witam chciałbym założyć do swojej trzydziestki silnik od 3p co tzreba by było dorobić
przystawka silnik-skrzynia

przystawke musisz dorobic we wlasnym zakresie bo nigdzie teg onie dostaniesz


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek03    0

Moim zdaniem to jest głupota.Pchanie pieniędzy w coś co wcale nie okaże się lepszym rozwiązaniem.Tak przeróbka naprawdę jest czasochłonna i pracochłonna.Pewnie i kosztowna ale dla osób,które naprawdę maja o tym pojęcie i wiedzą do czego ma być im potrzebna taka przeróbka okaże się to nawet opłacalne.Ale ja nie widzę sensu w takiej przeróbce.

Modyfikacja taka nie doprowadzi do ogromnej różnicy w sprawności sprzętu bo dziwię się w czym to ma być lepsze.

Oryginalne jest najlepsze ale jeśli ktoś bardzo pragnię takiej zmiany to proszę bardzo...Tylko czym różni się tył c330 od MF 235???Innymi listwami?Zaczepami?Rozstawem kół co można sobie zmienić?To drobnostki a mocno nie poprawią komfortu rolnikowi...Odradzam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusowski    0

Podnosnik w mf 235 jest mocniejszy bo ma udzwig 1070kg i podobno lepsze hamulce.Jak ktos lubi sie bawic to zrobi takie cos.Aco do c330 3p to jaki silnik lepiej zalozyc od mf235 (38)km lub mf 255 (47)km ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz2006
      Witam, mam pytanie mianowicie posiadam rozsiewacz amazone ZA-V 2200 z 2018 r. Do tego pory rozsiewacz chodził z nowej generacji ciągnikiem z systemem isobus, a teraz mam potrzebę zapięcia go do zetora 12245, ale z rozsiewacza wychodzi tylko kabel z wtyką do isobusa i nie wiem jak to zespolić z zetorem, dodam że oprócz komputera do isobusa, posiadam też komputer do rozsiewacza amatron 3. Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez wisnia83
      Cześć forum. Właśnie dołożyłem sprężarkę powietrza do swojego masseya 675. Działa elegancko i jeżeli kogoś interesuje to zapraszam do filmiku na yt tam jest opisane jak i z czym. 
       
    • Przez adam098
      Witam jak podłączyć tura bezpośrednio do rozdzielacza pod siedzeniem a gdzie dać wolny spływ ?

    • Przez farmerzpowołania
      Witam,
      Czy ktoś z Państwa robił zawracacz kołowy do swojego ciągnika?
      Ja chciałbym taki zrobić, poterzebuję inspiracji i trochę podpowiedzi jak taki zawracacz wykonać.
    • Przez szymonkombajnmassey
      witam, zasialem na probe 10ar kukurydzy, zeby nie męczyć kombajnu zebralem same kolby na przyczepke, posiadam kombajn massey ferguson 86, i czy musze zakladac jakies blachy na cepy i zmieniac klepisko? (ziarna spokojnie przechodza przez klepisko)(mam sita dolne do kukurydzy)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj