snopek4

Wasze metody na wysokie plony

Polecane posty

snopek4    4

Opisujcie tutaj jak postepujecie w uprawach pszenicy jeczmienia rzepaku by uzyskac wysokie plony przy niskich nakladach

Opiscie jakie dawki nawozu, opryskow dajecie itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

duzo nawozow pszede wszystkim, azotu pod pszenice 200 kg/ha w 3 dawkach,zwalczac choroby grzybowe,zwalczac szkodniki,chwasty i musimy osiagnac wysokie plony kazdego rodzaju rosliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3
duzo nawozow pszede wszystkim, azotu pod pszenice 200 kg/ha w 3 dawkach,zwalczac choroby grzybowe,zwalczac szkodniki,chwasty i musimy osiagnac wysokie plony kazdego rodzaju rosliny

ja jeszcze sypne mączką kostną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja dziś zamówiłem wapno. W poniedziałek ma ją przywieść.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

U nas we wsi też jest jeden co dużo daje nawozu (4-5 razy sypie nawozem) to co roku wszystkie jego pola są wylęgnięte- jak to mu się kalkuluje, nie wiem :P (za nawóz daje ponad 150 tys. zł/150ha= 1000zł na 1h)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15

tiaaaa jasne 500kg saletry na raz :rolleyes: raczej wszystkie by uschły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Nasze okolice są tak nauczone ze sypią dużo nawożów

-Nawóz od wykładania

-Nawóz od Grzyba

-Nawóz od równego dochodzenia

-Obornik

-RSM

-Wapno

-I wiele innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarolek19    0

u nas jest sprawdzona metoda

jak dobrze uprawisz

jak dobrze zaprawisz ziarno

jak dobrze opryskasz

jak dobrze nawozisz

tak dobrze ci zejdzie

i masz z tego ucieche :(:(:):)^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400
u nas jest sprawdzona metoda

jak dobrze uprawisz

jak dobrze zaprawisz ziarno

jak dobrze opryskasz

jak dobrze nawozisz

tak dobrze ci zejdzie

i masz z tego ucieche :D:D:):)^_^

dokładnie tak i ja jeszcze daje 30ton na ha obornika kurzego to bez nawozu rośnie


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

polowa sukcesu to pogoda... uprawa musi byc dobra trzeba dobrze nawiesc i opryskac xD


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Wszyscy tylko o nawożeniu, a co z uprawą?

czy doprawienie ziemi nie ma wpływu na plon?

-Czy stosowanie wałów posiewnych ugniatających ziemie odkłada siejakoś znacząco na plony?

-czy siew agregatem uprawowo siewnym za jednym przejazdem w wilgotną ziemie ma potem jakis wpływ na plony?

Jak sie ma prawidłowa uprawa i doprawienie pola i siew precyzyjny na przyszły plon?

czy jest tak że posiać byle jak ale gęsciej i będzie to samo co precyzyjny siew?

jaki % plonu zależy od dobrego wyprawienia pola?

 

Czy siew tak jak to stosują sąsiedzi jednego dnia orka drugiego brona a za 3 dni siew to chyba największa głupota?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

no to to wogole idiotyzm tzn to zachowanie twoich sasiadow ;/ ziemia musi swoje odlezec


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

U nas spółka w jeden dzień robi wszystko --- wykonują orkę z wałem za pługiem jedzie ciągnik z agregatem +siewnik i tak wszystko sieją i plony bardzo dobre mają!!!

JA bym całe dobre plony zgonił na pogodę bo to ona określa co, gdzie i kiedy zasiejemy nawozimy i opryskamy bo jak są optymalne warunki to z pola

można wyciągnąć rekordowe plony a jak ich nie ma to na czas nie uprawimy , nie zasiejemy , nie nawozimy a choroby i szkodniki zjedzą nam plon !!!

I coś w tym jest prawdziwego bo wszyscy ROLNICY narzekają na POGODĘ :D :D :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

pogoda jak pogoda najgorzej jak w maju lub czerwcu pociągnie susza to na lekkich glebach nie ma co zbierac, a Zuczek115 jak jest orga z wałem i siew z agregatem to spoko, a sąsiedzi orka lekko broną przeleci i sieją że za ciągnikiem zostają koleiny jak by to kartoflisko było :D.

 

Więc co nowoczesne agregaty z wałami croskil lub cambridge zestawy uprawowosiewne to tylko oszczędność czasu i paliwa a nie koniecznie wyższe plony?

 

Bardzo interesują mnie te wały cambridge bo na lekkich glebach bardzo wrażliwe są zboża na nawet lekkie susze czy te wały zabespieczyły by dobrze uprawy przed suszą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33
no to to wogole idiotyzm tzn to zachowanie twoich sasiadow ;/ ziemia musi swoje odlezec

No i tutaj sie mylisz ale tylko troche.Jak siejemy rzepak w sierpniu to zawsze wieczorem orzemy a rano siejemy w świeża orke.A tylko dlatego ze ziemia jeszcze mokra i wschody lepsze.Znajomy tez sie upierał ze ziemia musi odlezec 2 tyg i zostawił.Posial w tak sucha ziemie ze rzepak mu nie urosł i tak 3 lata z rzedu sie upierał...:D.Ale to taki osobny przypadek.Lepiej jak ziemia odlezy chodziaz tydzien czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Ja stosuje wał cambrige ale może troszke są wschody równomierniejsze ale pririorytetem jaet wbijanie kamieni w ziemię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

ale co o sposobach na lepsze plony???? bo narazie coś mało o tym mówicie? Najlepiej jakbyście mówili ile dajecie nawozu w ilu dawkach i na co.

Ja na pszenice daje tak:

pod korzeń 150 soli + 100 polidap

na wiose:

I dawka 150 kg saletry po ruszeniu wegetacji

II dawka 150 kg w fazie 2-4 kolanka

III dawka 100 kg w fazie kłoszenia

+ jeszcze po 25kg mocznika + siarczan magnezu 12kg + ekolist 2l (w opryslu)

wszystkie dawki na ha.

plon średni na ziemiach kl. od 2 do 4 to około 6 t/ha


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

Sposób to:

 

1- uczyć się i stosować wiedzę którą się zdobyło,

2- częściej zaglądać na własne pole,

3- nie wierzyć w cuda,

4- nie bać się testów na własnej skórze,

5- mieć sporo szczęścia.

 

6- niezawodna metoda: 1000 PLN na tacę co tydzień i średnia 8t nie spada.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj