snopek4

Wasze metody na wysokie plony

Polecane posty

Kamis2010    5

Jestem w fazie kupowania nawozu. Pomóżcie jakie siać nawozy na wiosnę aby uzyskać wysokie polony. Dodam że ziemie mam4,5,6, klasy.

1.Jakie nawozy pod zimowe :

-żyto ??

-Pszenżyto??

-Pszenice??

2.Jakie nawozy pod wiosenne;

-owies ?

-mieszankę ?

-jęczmień ?

-gorczyce ?

3.Łąki ??

Dodam że na niektóre pola dałem obornik i na wiosnę też dam na inne ale ogólnie jakie nawozy kupić??

 

Saletrę amon.-magnezową 34%N za 1.420zł

Saletrzak Tarnów-Standard 27%N za 1.260 zł

Saletra Tarnów wapn. 30% N za 1.360zł

Salmag K.K. 27%N za 1.280

 

Pod wiosenne myślę kupić trochę

Polifoska 3 NPK(3;12;18) % za 1480zł

Lubofoska NPK(4;12;12)% za 1200

Unifoska za 1180

 

Proszę o pomoc jakie waszym zdaniem najbardziej się opłaca ??? Dzięki za pomoc z góry :)

 

Podpowie mi ktoś z tymi zakupami nawozów ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jest pełno tematów i tam wszystko jest powiedziane co do stosowania azotu. Co do PK to loteria jak nie wiadomo jaka zasobność gleby.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

1.na takich glebach to wysokich plonow nigdy nie uzyskasz-no na IV klasie to w dobrym roku cos wiecej urosnie i nie wierz w przechwalki co po niektorych, ja mam II-IV wiec wiem jak to w realu wyglada.

co do nawozu sa zalecenia nawozowe pod kazda rosline-nawet na workach - ile dokladnie wysiejesz to juz od ciebie zalezy.

spojrz takze na kalkulator nawozowy[google jeszcze nie gryzie] i tam ci wyjdzie koszt kazdego nawozu w przeliczeniu na skladniki mineralne-generalnie im nawoz tanszy tym drozej wychodzi kazdy kg. czystego skladnika.

wg. badan wiekszosc gleb w polsce jest przenawozona PK. wiec nie ma co szalec z polifoskami-tym bardziej przy obecnych cenach.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

8t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Nawozy naturalne potrafia czynić cuda. Widziałem na piachach pszenice lepszą znacznie od naszej gdzie nasza sypała po 8t. Działka była siedliskową wkoło gospodarstwa gdzie była produkcja krów. Było to na podlasiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszNowak    6

8t

 

Mam pytanie do Ciebie jakie nawożenie stosujesz że osiągasz taki wysoki plon??. Jakie nawozy stosujesz w jakich dawkach i jakie opryski. Masz Bardzo wysoki plon jak na 4 klasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przedplon rzepak. Uprawa po zbiorze talerzówką na głębokośc ok 10cm, przed siewem ponownie talerzówka a przed nią gnojowica świńska 17m3, poźniej siew w mulcz możliwie w jak najwcześneijszym terminie ( w tym roku chyba 5 września) + 100kg polifoski pod korzeń. Oprysk gleanem na miotłę oraz samosiewy rzepaku

Wiosną na start 200kg saletry bądz saletrzaku, oprysk od dwuliściennych+fungicydy. Po ok 3 tygodniach druga dawka tak samo 200kg saletry, oprysk fungicydowy i to wszystko... Czasami udawało się dawać mniej nawozów sztucznych, zależy od roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszNowak    6

Pięknie to wszystko opisałeś Kolego. Mam jeszcze pytanie do ciebie jaką Ty odmianę pszenżyta siejesz ?? bo taki plon również zawdzięczasz odmianie zboża. Z Twojego opisu wynika że prowadzisz uprawę bez orkową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Leontino dało mi 4t :P zła agrotechnika była i przedplon kukurydza, w dodatku pozno siałem...nie bee sie rozpisywał... Te co 8 t dało to z własnych zbiorwó, nazwy pierwotnej juz nie pamietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie daję odżywek, i nie dawałem bo nie wierzę w ich efekt. Mam mnóstwo gnojowicy, która daję przedsiewnie. W jej składzie jest mega dużo mikro i makro elemntów oraz sporo NPK, wapna, siarki itd... w tym roku po raz pierwszy na rzepak stosowałem jesienią dolistne nawozenie, i mam zamiar stosować na wiosnę do końca wegetacji. Póki co jesienia rożnicy nie było widać na polach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik58    0

jakie odżywki proponujecie na pszenice jakie mikroelementy sa wazne i w jakich dawkach i formach najlepsze dla pszenicy

osobiscie myślałem o odżywkach z intermag czy ktoś to już stosował i jaki dało to efekt

z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Troche boru troche miedzi troche manganu choc ten ostatni jeśli jest pH wysokie. Zazwyczaj daje sie je profilaktycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

@HubertOjdana jak plonują u ciebie zboża ozime po kukurydzy, czy lepiej jest poczekać i zasiać jare?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zboza jare zawsze marnie plonowały ze względu na dość poźny siew i małą liczbę dni wegetacyjnych. Raz pszenzyto jare udało się dobić do 8t, a tak pozatym to jeczmień srednio 5t, pszenzyto 3-5t pszenica 4t.... siejąć po qq jeszcze w październiku miałem pszenicy OSTKI STRZELECKIEJ pod 6t, NATULI 5,6t żebym dał większą startową dawkę może udałoby się wiecej zdziałać.

 

W tym roku mam nadzieje na wieksze plony, lepsze wschody jesienia, większa głębokość siewu, lepiej ukorzenione rośliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

@Hubert nie wiem ale to leontino jakieś dziwne jest, ładnie wygląda a licho sypie, u nie w terminie posiane, a nawet do 5t nie dobiło ;/ byłem zawiedziony na maxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie podobnie. Fajnie wyglądało, ale ziarno lekkie plon do d*py

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommot003    0

Zboza jare zawsze marnie plonowały ze względu na dość poźny siew i małą liczbę dni wegetacyjnych. Raz pszenzyto jare udało się dobić do 8t, a tak pozatym to jeczmień srednio 5t, pszenzyto 3-5t pszenica 4t.... siejąć po qq jeszcze w październiku miałem pszenicy OSTKI STRZELECKIEJ pod 6t, NATULI 5,6t żebym dał większą startową dawkę może udałoby się wiecej zdziałać.

 

W tym roku mam nadzieje na wieksze plony, lepsze wschody jesienia, większa głębokość siewu, lepiej ukorzenione rośliny.

jaką masz klase ziemi że masz takie duże plony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

u mnie w zeszłym roku pszenicy było 6,9t z ha . a byłotak:

stanowisko po ziemniakach

1. N 150kg salmagu i 100kg mocznika. w dwóch dawkach.

2 NPK lubofos 3,5-10-20 250kg

3, oczywiście pryskane na chwasty chisel pole czyściutkie

4. oprysk na grzyba i szczypionki i inne, DUET ULTRA 497 sc+ DANADIN zaraz po kłoszeniu,

W tym roku chce zrobić tak:

1 azot 150kg salmagu+ 150kg saletry can(lub na innym kawalku 2 krotny oprysk roztrworem mocznika 10kg N/ha i siarczanu magnezu ) + 150kg P-5 do tego opryskać na grzyba tylko lepszym niż duet i do tego np danadin. to jeszcze zalezy od pogody jak bedzie mokro to 2 razy na grzyba. nie wiem czy by coś jeszcze dodać jak myślicie.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan122412    1
pmichal56-agrotechnikę mamy z większej pułki a plony mieliśmy mniejsze.Najważniejsza jest pogoda Edytowano przez jan122412

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jaką masz klase ziemi że masz takie duże plony?

 

Duże plony?? Wiesz, zdaży się że miejscami sypnie rzeapku pod 4t, ale liczać średnią z całego pola wyjdzie 3t, czsaami 2,5. Tak samo z pszenicą, miejscami pod 9t podejdzie a średnia z całego pola 6-7.

 

Pola głównie 4a 4b/ 3b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

a co powiecie na to http://monolith46.pl/images/raport_z_badan_lipiec_2011.pdf teraz tego się nie kupi przynajmniej w moich okolicach dodam że był ten nawóz monolith46 w ostrowie ale już nie ma i nie wiadomo kiedy będzie a cena to była 187zł za 100kg. na drugi rok chciałbym spróbowac ztym nowym mocznikiem, i dać pogłównie po pszenicy na 1ha: 1 dawka 150kg P-5 lub yara 8-15-30 i do tego 150kg monolith46. 2 dawka yara bela 27N w ilości 150kgna 1ha.to by dało 121kg N 22kg P 45kg K azot 2 dawkach w bardzo wolno rozkładających się nawozach z bardzo małymi stratami, koszt nawożenia 1ha na poziomie 1.5 P-5x200zł+ 1,5 mon46x 190zł+ 1,5yarabelax150zł=300+285+225=810zł. trochę dużo na 1ha.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj