snopek4

Wasze metody na wysokie plony

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BOGDAN    3

Oczywiście, wapno węglanowe możemy stosować razem z UGmax. Proszę rozsiać wapno i UGmax zastosować przed uprawą gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Ja nie jestem zadowolony z UGMax gdyż z tego co zauważyłem bardzo zakwasza ziemię , tak wnioskuję po badaniu ziemi , a robię je co 2 lata , pozatym w tamtym roku pokropiłem ściętą słomę UGMaxem i i teraz na wiosnę spod agregatu się jeszcze wyciagała .

Więc dla mnie to nic specjalnego.Poprostu szkoda kasy na taki wynalazek.

Osobiście daję mocznik 50kg na 450 l wody , i według mnie jest o wiele lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOGDAN    3

Ja nie jestem zadowolony z UGMax gdyż z tego co zauważyłem bardzo zakwasza ziemię , tak wnioskuję po badaniu ziemi , a robię je co 2 lata , pozatym w tamtym roku pokropiłem ściętą słomę UGMaxem i i teraz na wiosnę spod agregatu się jeszcze wyciagała .

Więc dla mnie to nic specjalnego.Poprostu szkoda kasy na taki wynalazek.

Osobiście daję mocznik 50kg na 450 l wody , i według mnie jest o wiele lepiej.

 

Panie POL1.

Słoma powinna ulec pełnemu rozłożeniu do kolejnych zbiorów, więc wczesną wiosną może być jeszcze widoczna w warstwie uprawnej gleby.

Działanie UGmax poprawia stan gleby i utrzymuje ją na stabilnym, dobrym poziomie łącznie z jej odczynem, chociaż do poprawy odczynu

zalecamy użycie wapna.

 

Tabela. Wpływ stosowania UGmax na
pH gleby - t
rzyletnie wyniki
badań. Katedra Gleboznawstwa i Ochrony Gleb UTP Bydgoszcz

Tabela_POLI1.JPG

Niepokoi mnie jednak spadek pH w Pana glebie. Powinien Pan przeanalizować ilości i jakość używanych środków, które to faktycznie powodują spadek

pH i ograniczyć ich stosowanie lub się z nich wycofać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Panie Bogdanie wiem że chce Pan zachęcić do kupna UG Max ale niestety nie tędy droga.

Osobiście są dużo lepsze srodki jak UG Max.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOGDAN    3

Panie POL1.

Nam przede wszystkim zależy na zahamowaniu ubytku i odbudowie próchnicy w glebach. Jeżeli zna Pan inny równie skuteczny i tani sposób, to gratulujemy.

 

Panie danielhaker.

UGmax stosujemy od 0,6 l/ha na gleby w dobrej kulturze do 0,9 l/ha na gleby w średnim stanie.

Obecnie, w warunkach promocyjnych cena zakupu porcji hektarowej wynosi od 70,8 do 107 zł brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelooo125    0

Mógłby mi ktos podpowiedzieć jak zmodyfikować całkowitą dawkę azotu na jęczmień jary ?

Otóż w tym roku na polu również był zasiany jęczmień jary (plon 6,5 t/ha), po zbiorze został zasiany poplon z gorczycy. Dawka azotu w wysianego pod poplon wynosiła 30 kg na ha (czysty składnik). Ph w normie, zawartość P- średnia, K-średnia. Gorczyca wyrosłą naprawdę wysoka, miała minimum te 150 cm wysokości i była gęsta. Czy na wiosnę zwiększyć czy zmiejszyć dawkę azotu pod jęczmień jary ? Wiem, że poplon równiez jest źródłem azotu ale przecież wcześniej został on pobrany z gleby. Co Wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Robię podobnie tylko nie sieję jęczmienia po jęczmieniu, tylko z powodu suszy od dwóch lat gorczyca słabo rośnie. Od dawki azotu którą mam dać pod jęczmień odejmuję tyle ile dałem pod gorczycę. Poplon pobierze z gleby pewnie więcej azotu i innych składników niż dałem ale przede wszystkim zapobiegnie wymyciu azotu przez zimę, ale też nie odda wszystkiego przez okres wegetacji jęczmienia, trochę zostanie na przyszły sezon.

Może to błędne założenia. Już od pewnego czasu tak robię i na plony nie narzekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelooo125    0

Gwozd siałeś kiedyś pszenice jarą ? Bo sie zastanawiam czy nie lepiej by bylo posiac pszenice, chociazby dlatego, ze cena jest dobra, a rozmawialem z wytwornia pasz i powiedzieli, ze placa wiecej niz za zimowa. Okoliczni rolnicy mowia, ze przy sprzyjajacych warunkach plon jaki mozna usyskac to max 5,5 - 6 ton. To prawda?. Ja bym to zasial na klasie 3 gleby, ktora wszystkie parametry (zawartosc skladnikow, ph) ma bardzo dobre, po poplonie z gorczycy. Czy jednak lepiej znowu jęczmień ?

 

Gwozd siałeś kiedyś pszenice jarą ? Bo sie zastanawiam czy nie lepiej by bylo posiac pszenice, chociazby dlatego, ze cena jest dobra, a rozmawialem z wytwornia pasz i powiedzieli, ze placa wiecej niz za zimowa. Okoliczni rolnicy mowia, ze przy sprzyjajacych warunkach plon jaki mozna usyskac to max 5,5 - 6 ton. To prawda?. Ja bym to zasial na klasie 3 gleby, ktora wszystkie parametry (zawartosc skladnikow, ph) ma bardzo dobre, po poplonie z gorczycy. Czy jednak lepiej znowu jęczmień ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz93    6

W 2011r miałem zasiany jęczmień jary plon 5,5t/ha. Słoma została zebrana, UGmax i gruber. Kolejną rośliną miała być pszenica ozima. Pod korzeń dostała obornik ok.20t/ha i 200 kg polifoski 6. Niestety wymarzła i zdecydowałem się znowu zasiać jęczmień jary plon 5t/ha (okres posuchy w maju). Po zebraniu słomy zasiałem poplon - gryka + facelia - urósł bardzo duży i gęsty. Po zaoraniu poplonu zasiałem rzepak ozimy na poplon - pakiet rolnośrodowiskowy. Rzepak zasiałem dość późno by nie wyrósł zbyt duży bo na wiosnę nie zamierzam wykonywać orki. W związku z tym mam dylemat co posiać na wiosnę owies czy po raz 3 jęczmień. Wolał bym jęczmień ( hodowla trzody chlewnej) ale boję się dużego spadku plonu. Co mi radzicie biorąc pod uwagę duży udział poplonów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Przez ostatnie 3 lata mialem podobnie. Pszenzyto wyleciało. Wyszło tak, że przez 3 lata z rzędu był jęczmień, Plon za 3 razem nawet większy niż za drugim. Wiec spokojnie można siać. U mnie też poplony były siane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

cukier do czego? :) ja np. słodzę, zwłaszcza dziewczynie, niezależnie od pory roku


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

W top agar jest artykuł o pszenicy ozimej i pisze że Niemieccy agrotechnicy stosowali w ostatnim zabiegu dolistnym 40 kg/ha cukru . Celem tego miało być dostarczenie roślinom energii w prostej postaci, potrzebnej do odkładania białka w ziarnie, jednakże bardzo niekorzystnie odbiło się to na masie hektolitra i liczbie opadania ziarna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

40 kg cukru to jakieś 150 zł., w tej cenie mozna kupić niezły zestaw mikroelementów które wg. mnie więcej zdziałają niz cukier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Cześć.Jaki zastosować nawóz pod mieszankę owies+jęczmień,klasa ziemi III i IV,chce aby nie był zbyt drogi ale plony w porządku,w ubiegłym roku podałem mocznik w ilości 200kg/ha troche za dużo,sporo mieszanki wyległo,przez co były straty ale byłem zadowolony z ilości jaką zebrałem 3,5t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

O jaki nawóz chodzi NPK? czy mikroelementy typu Cu Mn Zn Mo B Fe. Wyleglo bo dałeś duzo azotu ale bez P i K i regulatora wzrostu, bez obrazy 3,5 tony mieszanki na 90kg N to wg. mnie średni wynik. z nawozów NPK wg moich wyliczeń najtaniej wychodzi polidap i sól potasowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Niestety za dobrze nie znam się na nawozach,mój zawód był inny a jakoś wyszło że wybrałem wieś,wiem że najlepsza byłaby polifoska ale jest droga,mógłbyś napisać jaką dawkę podać na ha?.Sporo wyległo,także był ubity w ziemię i nie udało się dobrze wykośić,a z wiosny myślałem że to będzie coś fajnego,rósł idealnie i gęsto,przyszły ulewy i położyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Ja ma świetny pomysł na wysokie plony przy niewielkich nakładach. Sieję kukurydze przy drodze krajowej niedaleko przystanku. Ludzie mają się gdzie zatrzymać i nawożą mi kukurydze prawie bez przerwy. kukurydza rośnie jak las.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

@Alamo

nie lepiej posiać owies osobno i jęczmień osobno. Inne potrzeba nawożenia pod owies a inne pod jęczmień. Owies nie wymaga tyle nawozu co jęczmień i stąd może wynikać Twój problem ze zbiorem. Po za tym jęczmień sam ochronisz z pewnością przed głuchym owsem a w mieszance na pewno tego nie zrobisz.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj