losio96

W co inwestować na rolnictwie

Polecane posty

Kamillo0    132

6 ton z hektara to bardzo dużo i aby tyle uzyskać trzeba nafaszerować najpierw zboże bo samo nie urośnie takie.

A zależy jak liczysz bo jeśli liczysz na czysto to licz wszystko czyli koszty spalonego paliwa, zasianego zboża, nawozu, opryski, itd i raczej aby naprawdę osiągnąć sporo to raczej nie za 2 tysie tylko więcej i na czysto zostanie jakieś 30% całego dochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

6 ton z hektara to nie jest sporo U mnie sporo to jest z 8 ton Ale w tym roku sporo jak dla mnie to jest 6 ton ;/ Bo słabo sypie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losio96    0

nie chcąc was upominać. Ale ten temat to pytanie a nie dyskusje na dowolne tematy.

 

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Jak nie zauważyłeś to się przyjrzyj,że łatwo nie jest napisać w co inwestować i my tu dyskutujemy w co najłatwiej a to iż piszemy tu jaki jest zbiór zboża z ha i jego cena idealnie pasuje do tego tematu bo dzięki temu można wywnioskować czy dana hodowla się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub992    0

Pszenica jara to nawet dochodowa uprawa na dobre zyski można liczyć przy cenie 500zł za tonę ale mam na myśli że zbierzemy 7 ton z 1ha .Przy wyliczeniu kosztów produkcji na 5ha dzierżawy czysty zysk to 8500zł :( według mnie to opłacalne .Obliczał to użytkownik tego forum który zna się na rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prolnik    1

Za rzepak tyle nie weźmie, a ten z pszenicą 8500 zł. Poproszę tabelkę i wyliczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

No więc weź to hodowle olej a inwestuj w pola na czysto jak by nie patrzyć zostanie Ci z hektara 1500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Czasem to zachowujecie się jak ludzie z miasta tak samo udajecie, że na wsi miliony się zarabia.

Po pierwsze jak olać hodowlę i samo zboże to chyba byś musiał z tego zboża robić mąkę i chleb piec i tylko ten chleb jeść aby przeżyć a po drugie to albo z matmy słaby jesteś albo ci się wydaje, że koszty są niskie nie wiem jakim cudem z 5 ha czyli dajmy na to według ciebie z otrzymania 35 ton zboża i sprzedaniu go po 500 zł za tonę na czysto wyjdzie ci 8500 zł?

Na czysto to ci wyjdzie jakieś 5000 zł czyli całe gówno z 5 ha bo np przy ziemniakach zarobisz więcej bo chodzą tez około 500 zł za tonę do skupu ale to cena maksymalna i zbiór jest jakieś 30 ton z 1 ha czyli ogólnie wychodzi jakieś 15000 zł i z tego na czysto wyjdzie jakieś 4500 zł czyli z 5 ha jakieś 22500 zł tylko,ze to jest niby sporo ale jakby miał przeżyć za to przez cały rok to sobie to podziel na 12 miesięcy i ci wyjdzie,że średnio na miesiąc może wydać 1875 zł w zimę na dwie osoby starczy ale w lato nie da rady bo trzeba kupić opryski, paliwo, nawóz a co byś powiedział jak by za tą kasę miał wyżywić 5-cio osobową rodzinę chyba by z głodu umarł to się nie opłaca a co dopiero samo zboże a hodowla to zawsze jakiś większy pieniądz i co jakiś czas a nie raz na rok i to jeszcze można nieźle wtopić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

zgadzam sie z Kamillo0 piszesz prawde ja tam nie wiem jak to niektorzy licza ze im takie super zyski wychodza ja tez juz pisalem ze jesli ktos jest sam to moze sobie wyzyc i to nawet dobrze ale jak ktos ma rodzine np jak piszesz 5 osob i jeszcze z 1 dziecko a nie daj Bog dwoje na studiach to juz nie ma sie co czarowac bajki nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prolnik    1

Wg moich wyliczeń za 1 tonę rzepaku dobrej jakości dostaniesz 300-400 zł. Jeśli mamy 3t/ha zarobimy od 900-1200zł + 600 zł dopłaty = 1500-1800 zł. To kupe rzepaku trzeba rozsiać. Chyba, że 4t/ha uda się, to te 300-400zł więcej ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

koledzy to ja moze zaczne tak jest nas 6 w domu rodzice i 4 dzieci pracujemy na 100 hektarach i niema zadnej hodowli co najwyżej to dwa psy i chyba 5 kotów. I dajemy rade . No ale niemówcie że z jednego hektara pszenicy nie wyciągniecie 1000zł + dopłata bo nie uwierze. No chyba że w tym roku bo plony nie zaciekawe i cena słaba to sie zgodze ale jak dotychczas to nie jest tak źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Dobra to teraz mi Macius powiedz ile macie ha i co czym obsiewacie co sprzedajecie co zostaje gdzie sprzedajecie, czy do skupu czy gdzie itd.

A i jeszcze jedno szacując zyski nie podawałeś,ze bierzesz pod uwagę dopłaty więc się teraz nie wykręcaj.

I jeszcze tak sprawa czy ktoś z tej 6-tki pracuje? Nie chodzi mi o pracę w gospodarstwie tylko inną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

pisałem że 1000zł + dopłata a jeszcze przedtem pisałem że 1500 czyli była wliczona dopłata. No że ktoś jeszcze pracuje to raczej nie bo jeden brat ma 5 lat drugi 12 siostra 15 a ja 17. Sprzedajemy zborze różnie zależności gdzie jaka cena. Żyjemy tylko z pola rocznie siejemy około 70 ha zboża z 5 buraków reszta to rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

No ale pomyśl człowieku masz ponad 75 ha i żyjesz a ludziom proponujesz na 2 ha żyć ze zboża nie da rady, żyć z z samego zboża to może i się da ale trzeba siać ponad 50 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

No ale ja pisałem zamiast inwestować w hodowle to inwestować w pole tzn zamiast np kupować bydło kupować pole To jak ma dwa hektary dokupi 20 i samemu jakoś mu będzie szło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Jakoś tylko, że bydło jest tańsze niż hektar ziemi myśl logicznie jak dajesz rady to je przemyśl nie podług siebie tylko pod odbiorcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

to chyba logiczne że na małym areale bardziej opłaca się hodowla mam około 40 ha może mniej i z hodowli żyje się na jakimś poziomie a z uprawy to byśmy głodem przymierali 5 os rodzina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacooo    0
to chyba logiczne że na małym areale bardziej opłaca się hodowla mam około 40 ha może mniej i z hodowli żyje się na jakimś poziomie a z uprawy to byśmy głodem przymierali 5 os rodzina

 

w zupełności się z tobą zgadzam bo ja mam 20 h i z tego wyżyć niedarady gdyby nie inna praca to byśmy splajtowali i brak chodowli i jeszcze z innej pracy dokładmy do rolnictwa bo inaczej to by niebyło za co zasiać .



Klub Posiadaczy Kumurunów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40
No ale ja pisałem zamiast inwestować w hodowle to inwestować w pole tzn zamiast np kupować bydło kupować pole To jak ma dwa hektary dokupi 20 i samemu jakoś mu będzie szło

Pomyśl, tak jak obliczył @KamilO możesz wydać miesięcznie 1875zł, starczy na przeżycie a teraz dokup te 20ha... ciekawe za co? Jak hektar kosztuje 10tyś (taki najtańszy przykład) to musisz wydać 200tyś i skąd ma to człowiek zabrać? To już założyć tą hodowlę i będzie bardziej opłacalne niż dokupywać teraz ha.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj