losio96

W co inwestować na rolnictwie

Polecane posty

wojtek53    0

żeby utrzymać sie z hodowli kur też trzeba sporo zainwestować,chyba że bedzie to jakaś hodowla rzędu ok 400-500 sztuk i bedziemy to traktować jako dodatkowe zródło dochodu i podejmiemy jakieś dodatkowe zajęcie,wtedy majac zbyt na jajka i dodatkowa pensję możemy wyjść na swoje, opłacalne mogłoby być też produkowanie ekologicznych jaj, których cen jest dość wysoka + wyższe dopłaty do ekologicznego gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prolnik    1

Właśnie myślalem nad ekologicznym z wybiegiem. Niby ptasia grypa (specjalnie nagłaśniane przez media). Drugim dochodem była by uprawa rzepaku, zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Byki byki kazdy tylko byki :D To tez nie bedzie w końcu opłacalne ze względy na to ze duzo osob obecnie sie na nie nastawia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Chłopaki wspomnieliscie o koniach a co wy na to żeby trzymac konie rozwinąc hodowle powiedzmy do 30 sztuk i załozyc cos takiego żeby dzieci czy cos mogły pojezdzic i takie tam może załatwic kontrakt z poradnia żeby jakieś chore dzieci mialy z nimi kontakt słyszalem ze z tego tez by była kasa tylko nie wiem czy nie za dużo zamieszania by było co o tym myślicie ???


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Killer628    0

konie coz pomysł dobry tylko trzeba sporo kasy na początek, bo od jednego źrebaka nie zaczniesz a i stajnie trzeba jakąś mieć co tez kosztuje niestety :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek53    0

a co do byków :D to moze i jest dochodowe ale trzeba mieć sporo sztuk żeby wyjść na swoje, a i na pierwsze zyski z byków trzeba zaczekać do 2 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
konie coz pomysł dobry tylko trzeba sporo kasy na początek, bo od jednego źrebaka nie zaczniesz a i stajnie trzeba jakąś mieć co tez kosztuje niestety :D

Kolego tak można zawsze powiedzieć. Bo podaj mi hodowle w która kasy nie włożę. Nie ma czegoś takiego. W każda hodowle trzeba nakładu i to nie małego...

@wojtek53 racja.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Ja bym w żadną hodowle na twoim miejscu nie pchał Jak już chcesz w cos inwestować to inwestuj w hektary. Hodowla zajmuje kupe czasu wiem z doświadcznia. Np jak są żniwa wracasz do domu koło 22 zmęczony i musisz jeszcze isc do stajni to jest masakra nieźle można sie wku**ić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Tak oczywiście wiadomo,ze najlepsze jest gospodarstwo rolne bo rolno hodowlane to dużo roboty ale człowieku pomyśl jak by mu zależało na tym, żeby się nie narobić to by poszedł do biura.

Oczywiście można się przestawić tylko na produkcję rolną ale trzeba dobrze pomyśleć bo jeśli chcemy żyć z samej produkcji rolnej to będzie ciężko a jak się trzyma jakąś zwierzynę to zawsze jak będzie mniejszy plon to ze zwierzyny nadrobimy i ogółem coś się uzbiera.

Wracają jeszcze do produkcji rolnej to oczywiście można nieźle zarobić ale trzeba pomyśleć żeby nie stracić, aby dobrze na tym wyjść trzeba siać coś co zapewni nam dochód i coś nowego czego sieje lub sadzi się w Polsce mało i na tym będzie albo duży zarobek albo strata gdy nic nie urośnie.

Wiem z doświadczenia, że najwięcej można zarobić gdy się ryzykuje a mieć zapewniony zarobić gdy się trzeźwo myśli nie narażając swoich funduszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

a co myślicie o czosnku jest go duzo z hektara i jest opłacalny u nas taki jeden sadził czosnek to mówil ze z hektara na czysto miał 2500zł .... no chyba mnei nie okłamał:D


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

no ale żeby ten czosnek sadzić i zbierać trzeba nakupić troche maszyn i 2,500tys za hektar to nie tak dużo. Jak ja hektar pszenicy wyjdziesz na czysto 1500zł i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

mówisz ... no to chyba że tak może i racja bo przy pszenicy sie mniej orobisz no to ja już nie wiem :D


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prolnik    1

Macius, a skąd ty masz to info? :D

Jeżeli wpadnie na jeden ha około 7 ton przy intensywnej uprawie, to zarobisz za to około 600-700 zł czystego zysku po odliczeniu wszystkich kosztów wraz z ciągnikiem i pracą ludzką. Jeżeli będzie plon o wys. 4-5 ton - zarobisz około 250-350 zł czystego zysku, a przy 3 tonach wyjdziesz na minusie lub trochę nad zerem. Już to przerabiałem. Wszystkie podane przeze mnie stawki są z dopłatami o wys. 600 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losio96    0

Dzisiaj byłem na tym gospodarstwie i kombajn przyjedżał 10 km od wsi. 2 bizony ;D Dowiedziałem się że na czysto mam jakieś 5 hektarów.chciałbym 2 hektary przeznaczyć na tytoń 1 hektar łąki i ok.2 hektary zboża.

 

Klasa ziemi : 4 ,5

 

Można założyć hodowlę kur i jajka rozprowadzać albo odrazu zasiać 5ha jakiegoś zboża i sprzedawac na jarmaku jak to mojego kumpla ojciec robi.

Co o tym sądzicie ? i jak na początku się dorobić na traktor i niezbędne masyzyny i dom?

 

Dopłata + wyjazd za granicę + praca dorywcza co o tym sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Trochę zagmatwałeś ale zrozumiałem chociaż to,ze 5 ha w końcu masz a nie 2 więc na 5 to już jakiś start ale tez mało.

Hmm jeśli chcesz jedź za granicę zarób i wróć sam się zastanawiam czy jeśli miałbym przejmować gospodarstwo to tak nie zrobić ale jednak znam dużo osób cop pojechały do Anglii i ledwo 20 tysi prze z rok odłożyli, no niektórzy więcej niektórzy mniej ale coś koło tego.

Jesli nastawił byś się na coś dochodowego co przyniesie ci pewny zysk to bierz kredyt na sprzęt.

Dokładnie proponował bym tak: jeśli już chcesz gospodarzyć to przejmij tą ziemię i gospodarkę, idź do jakiejś roboty, dobrej roboty, w której nie będziesz tyrał po 12 godzin na dobę tylko jakieś 8-10 tak abyś miał czas wieczorkiem skosić trawkę lub opryskać zboże lub wziąć sobie wolne i zając się sianem. Gdy będziesz zarabiał i miał pewny dochód i umowę na czas określony to wtedy bierz kredyt oczywiście rozsądnie tak aby go spłacić i na dobrych warunkach i kupuj maszyny.

A i opisz coś dokładniej czy tam jest tylko ziemia? czy jeszcze jakieś budynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

@vvojtas1 to jest najbardziej dochodowa hodowla :D haha

ALe znam kilka przypadków że właśnie ci emeryci utrzymywali gospodarstwo :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

500-600zł to ja nie wiem jaki ty nakład dajesz że ci tak mało na czysto wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losio96    0
Trochę zagmatwałeś ale zrozumiałem chociaż to,ze 5 ha w końcu masz a nie 2 więc na 5 to już jakiś start ale tez mało.

Hmm jeśli chcesz jedź za granicę zarób i wróć sam się zastanawiam czy jeśli miałbym przejmować gospodarstwo to tak nie zrobić ale jednak znam dużo osób cop pojechały do Anglii i ledwo 20 tysi prze z rok odłożyli, no niektórzy więcej niektórzy mniej ale coś koło tego.

Jesli nastawił byś się na coś dochodowego co przyniesie ci pewny zysk to bierz kredyt na sprzęt.

Dokładnie proponował bym tak: jeśli już chcesz gospodarzyć to przejmij tą ziemię i gospodarkę, idź do jakiejś roboty, dobrej roboty, w której nie będziesz tyrał po 12 godzin na dobę tylko jakieś 8-10 tak abyś miał czas wieczorkiem skosić trawkę lub opryskać zboże lub wziąć sobie wolne i zając się sianem. Gdy będziesz zarabiał i miał pewny dochód i umowę na czas określony to wtedy bierz kredyt oczywiście rozsądnie tak aby go spłacić i na dobrych warunkach i kupuj maszyny.

A i opisz coś dokładniej czy tam jest tylko ziemia? czy jeszcze jakieś budynki?

 

 

 

Dokładnie to : ta ziemia , dom taki co za komuny były , Obore i takjakby kurnik z oboro i podwórko kilka kur i tyle i maliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prolnik    1
500-600zł to ja nie wiem jaki ty nakład dajesz że ci tak mało na czysto wychodzi

 

Nie oszukujmy się. Na pewno 1500 nie zarobisz z ha... Chyba, że wybuchnie Ci 13 ton. Takie są realia i nie ma co się łudzić. Kokosów nie zbijesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

A jak obora? Duża mała? Stanowisk raczej nie ma więc może chociaż jakieś kołki w ścianach na krowy czy coś czy coś w tej oborze kiedyś było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losio96    0
A jak obora? Duża mała? Stanowisk raczej nie ma więc może chociaż jakieś kołki w ścianach na krowy czy coś czy coś w tej oborze kiedyś było?

 

 

Jakby przedzielic to by wyszła na 8 krow może :D Ja miałbym w planach jakby kasa była najpierw dom potem inwestycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

No może nie te 1500 ale tak na luzie o 1000zł Niech z hektara sypnie 6 ton 6 ton x 500zł =3000zł + dopłata a nakładmoże wyjdzie 2000zł max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj