losio96

W co inwestować na rolnictwie

Polecane posty

losio96    0

Witam.Chciałbym zostać rolnikiem lecz jak wiadomo na początku trudno jest się utrzymać.I tu moje pytanie.W co inwestować na początku gdy się nie ma nic poza 2ha ziemi oraz podwórkiem. Czy odrazu kupywac jakiś dobry traktor.i czy po ukończeniu 18 lat odrazu sie przeprowadzać na wies ? Odrazu dodam że u na wsi gdzie mam takie "małe gospdarstwo" Najczęściej ludzie sadzą Tytoń , różne zborza oraz maliny. Sady są żadko spotykane. Czy dobry pomysł jest zakupem jakiegoś Kombajnu i kosić ludziom na żniwach za pieniądze ? Co o tym sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

2 ha to mało zeby zaczynac ;) Zależy jakie masz tam gleby i ile kasy na start <_< co do kombajnu to muszisz miec pojęcie o koszeniu i o mechanice zeby go sobie ewetualnie naprawić :P Zalezy tez ile jest tam we wsi kombajnow <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W wieku 13 lat nie mozesz kosic bo nie masz uprawnien na kombajn oraz prawojazdy, zreszta nikt by pewnie nie wzial do koszenia dzieciaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalekpum    0

na tych paru hektarach to najlepszy zysk przyniesie ci kolego ekologiczny ziemniak tylko trzeba znalezc odbiorce oborniku nie trzeba walniesz tylko zyto w miesznce z wyka ozima ktore poniej walniesz w koiszonke i sprzedasz po ok 65 zł a ziemniaki ekologiczne to zysk ok 1zł z kilo plus doplaty ekologiczne to ok 15oozł z hektara jak zbierzesz ok 20 ton z hektara minus koszta to wychodzi o 12000zł na czysto z doplatami plus ok 15 sztuk beli to bedzie 1000zł wiec nie jest zle przynajmniej tak to mozna ujac wez od razu na roznicowanie jakas koparke i rob uslugi wyjdziesz duzo do przodu pozdrowka


witam jesli komus trzeba niech da znać mogę sprzedać produkty ekologiczne lub nawiązać wspołprace na dluzsza i krotsza mete z tym towarem
kupie zaś pola w cenie do 5,500 zł/ha nawet i ugory
szukam inwestora do wykupienia dzialki i zalozenia cpn bar wulkanizacja oplaci sie na tym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losio96    0
W wieku 13 lat nie mozesz kosic bo nie masz uprawnien na kombajn oraz prawojazdy, zreszta nikt by pewnie nie wzial do koszenia dzieciaka

 

Ostatnie cyfry nie odnosza się do mojego wieku. Mam 16 lat. A zapytanie tyczy się gdy dorosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Jesli masz 2ha to mialbym to gdzies w dzierżawe albo zalesic i spokuj i jak lupisz role to dorabiac gdzies u gospodarza akiegos na duza skale. Kupic ziemie Ci sie nie oplaci bo przy dzisiejszych cenach beda ja splacaly twoje dzieci i moze nawet wnuki. Jak mialbys wiecej pola to moglbys bawic sie w dzierżawę bo mialby jakies zabezpieczenie gryu umowa sie skonczy. Jestem w Twoim wieku i wiem jak myslisz sam mam 12-13ha i prawie drugie tyle dzierzaw prawie nowy traktor (6 lat) i wlasnie kupilismy kombajn dosc duzy ale glownie na uslugi. Nie chce Cie zniechcecac ale taka jest smutna prawda oczywiscie masz szanse na rozowj ale ja bym sie bal pakowac w kredyty bo bez nich nie dasz rady. Jest na forum gosc ktory tez zaczal praktycznie od zera i ma tyle ziemi co ja i hoduje krowy (nie pisze kto to bo moze sobie nie zyczy sorry) jemu akurat sie udalo ale zrobisz co uznasz za stosowne porozmawqiaj jeszcze z rodzicami co Ci doradza... Pozdrawiam


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalekpum    0

tylko rolnictwo ekologiczne plus jakas dzilalnosc


witam jesli komus trzeba niech da znać mogę sprzedać produkty ekologiczne lub nawiązać wspołprace na dluzsza i krotsza mete z tym towarem
kupie zaś pola w cenie do 5,500 zł/ha nawet i ugory
szukam inwestora do wykupienia dzialki i zalozenia cpn bar wulkanizacja oplaci sie na tym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

wiesz kolego ja radzilbym Tobie abys po osiagnieciu pelnoletnosci raczej odlozyl swoje plany zakladania gospodarstwa lepiej abys zdobyl wyksztalcenie wyzsze nikomu to jeszcze nie zaszkodzilo (oczywiscie poza nielicznymi przypadkami lecz te osoby i tak byly juz wczesniej patologicznymi pyszalkami) bedziesz mial czas aby przemyslec co chcesz w zyciu robic mozesz studiowac zaocznie i jednoczesnie pracowac ja tak robie i jest ok

 

pozatym nie obraz sie ale z 2 hektarow to raczej nie ma szans wyzyc nawet przy uprawach ekologicznych my mamy 37 ha plus dzierzawy i 80 sztuk bydla i ja raczej swojej przyszlosci nie widze w rolnictwie lepiej zajac sie dzialalnoscia gospodarcza bo z rolnictwa biorac pod uwage posiadany kapital zyski sa naprawde groszowe albo wcale ich nie ma

 

najprosciej mowiac najlepsza kasa jest na obrocie towarami pozniej sa uslugi (najlepszym dzialem jest roznego rodzaju doradztwo ,uslugi informatyczne ,uslugi prawne ,transport ,uslugi maszynowe itp) a rolnictwo no coz jest na szarym koncu zyskownosci nie mowiac juz o zwrocie poniesionych inwestycji

 

takie jest moje skromne zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

zgadzam się z kolegą wyżej - taka prawda. Dobry jest handel - kupujesz sprzedajesz i zawsze masz jakąś marże, a w rolnictwie są takie lata że do hektara zboża czy żywca trzeba dołożyć. Poza tym jakby podobne pieniądze co my w sprzęt i ziemię zainwestować w jakąś inną działalność np transport czy coś to szybciej by się osiągnęło zysk i większy w porównaniu do poniesionych nakładów. Dwie wioski dalej facet ma gospodarke i trzech synów - jeden przejął część gospodarstwa a drugi ma sklep z narzędziami, śrubami, łopatami itp to całkiem dobrze gość żyje z tego sklepu. Gościu u nas ma dwa sklepy - jeden w wiosce obok i całkiem nieźle z tego żyje, ma kilka do nawet 10000 miesięcznie na czysto, żyć nie umierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co wy gadacie?? rolnictwo na szarym koncu?? Puknij sie w glowe chlopie...Nadmienie ze srednio rolnicy zarabiaja ponad srednia krajowa!! tu macie cytat ,,

czytaj dalej...

REKLAMA

 

Badania portalu money.pl szacują przeciętny miesięczny zarobek rolnika na poziomie 3,5 tysięcy złotych - o 500 złotych więcej niż wynosi średnia krajowa. "Koniec mitu o <biednej wsi> to efekt wysokich cen żywności i unijnych dopłat" - mówią eksperci. '' zle maja male gospodarstwa 1-15 Ha ktore uprawiaja tradycyjnie ,,troche zytka,ziemiakow itd'' i do tego nie chca sprzedac ziemi wiekszym gospodarstwom albo nawet ludziom ktorzy widza sie w rolnictwie i wlasnie kupuja ziemie. Normalnie prosperujace gospodarstwa majace juz nawet od 30Ha w gore zarabiaja na siebie. W obecnym czasie najlepiej miec produkcje roslinna + zwierzeca. A najlepszym rozwiazaniem jest miec cykl zamkniety, produkcja roslinna+chlewnia z maciorami+tuczarnia... Prawda ze trzeba troche zainwestowac ale zwroci sie to w zawrotnym tepie przy obecnych cenach zywca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

tak tylko ze w tych pierdolach podano dochod rozporzadzalny w miescie a na wsi podano przychod ktory trzeba jeszcze podzielic na srodki produkcji itp

a dochod jest to bardzo czesto okragla sumka czyli 0 slownie zero hehe

a takie dywagacje o srednim dochodzie a raczej przychodzie na wsi maja na celu przekonanie opinii publicznej ze bamber ma kupe kasy (a raczej kupe gnoju ) i stac go na placenie skladki ZUS a nie Krus

pzatym w tym szajskim portalu ameryki nie odkryli ponewaz sa to wyliczenie BCC z tamtego roku lub ze stycznia biezacego ktore to mialy przyspieszyc reforme KRUS ktore miala byc chwalebna rewolucja przeprowadzona na nadzwyczaj bogatej wsi

radzilbym tez zapoznac sie z odezwem jaki wystosowalo ministerstwo rolnictwa na te wyliczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

Na te 2 ha ja bym ci radzil jakies warzywa posiac no i nie nbedziesz musial w jakies maszyny drogie inwestowac :rolleyes: :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Wiesz ten pomysł z tym kombajnem nie jest zły jak nikt nie ma w okolicy ja bym był za może akurat by się opłaciło :rolleyes:


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

A ja Ci polecem uprawiać sex i siać propagandę to się naprawdę opłaci a jak będziesz dobry to zostaniesz politykiem. Daj sobie spokój korzystaj z wakacji a jak się zacznie szkoła to ucz sie pilnie i wieś omijaj szerokim łukiem chyba że lubisz agroturystykę to wpadaj czasem by poleżeć pod gruszą i wyściskać wiejskie dziewuchy gdy chłopy są w polu. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losio96    0
A ja Ci polecem uprawiać sex i siać propagandę to się naprawdę opłaci a jak będziesz dobry to zostaniesz politykiem. Daj sobie spokój korzystaj z wakacji a jak się zacznie szkoła to ucz sie pilnie i wieś omijaj szerokim łukiem chyba że lubisz agroturystykę to wpadaj czasem by poleżeć pod gruszą i wyściskać wiejskie dziewuchy gdy chłopy są w polu. :rolleyes:

 

 

Jeżeli tak nie lubisz wsi to po co na tym forum sie rejestrowałeś ??PS:

 

co wniosłeś do tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian9871    1

napisał prawdę po co każecie młodemu bawić się w rolnika na takim areale. dostanie garba zanim spłaci kredyty które by musiał zaciągnąć na rozwój gospodary. chłopie skończ szkołe zostań prawnikiem lekarzem a jak nie chcesz się uczyć za dużo informatykiem albo jakąś samochodówkę i masz robotę po szkole a nie widły i przewalanie ton w te i spowrotem dla 10zł zysku. hektar ziemi 40tys a za 240tys( 6ha to tyle co nic na produkcję roślinną) kupiujesz koparkę i masz 80zł na godz na budowie a nie zysku z 3000zł na rok z 6 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

no kolego HubertOjdana zaskoczyles mnie przenikliwoscia swojego umyslu i gornolotnoscia mysli

-

Ty naprawde wierzysz w to co tam pisza jak tak to masz ty w tej glowce ze ho ho :rolleyes:(nie wiem ile masz lat ale nie wiecej jak 14 a jesli masz wiecej i wierzysz w takie bzdety to zal mi ciebie)

 

BCC wlasnie opublikowalo takie same wyniki i to przynajmniej 6 miesiecy wczesniej i podane tam sumy sa sromotnym klamstwem wez dobrze przeczytaj ten artykul i zastanow sie w jakim swietle przedstawiono tam rolnikow jako ludzi ktorzy maja milionowe obroty a ciagle nazekaja to czysta propaganda (tak dla scislosci BBC to stacja radiowa a BCC to Busines Center Club czyli organizacja najwiekszych szych ze swiata biznesu)

 

przejedz sie po wsiach i zobacz jak tam zyja ludzie jak wygladaja ich maszyny obejscia i domy i gdzie niby sa te wysokie zarobki na wsi?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

timasz - 37 ha + dzierżawy i 80 sztuk bydła i piszesz że nie ma zysku lub jest minimalny ?? sory za stwierdzenie ale albo źle gospodarujecie albo masz zbyt wygórowane wymagania co do dochodów z gospodarstwa bo z takiego areału i inwentarza można już czerpać przyzwoite dochody - wiem bo dysponuje podobnym areałem tylko o ponad połowę mniej ogonów posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Zapewniam cie ze gospodarujemy dobrze dochody sa ale jak studiujesz remontujesz robisz male inwestycje to kasy nie ma za bardzo sprzedam sie byki i kasa idzie na paliwo nawozy opryski czesci do maszyn i duperele nie mowie oczywiscie ze chodze glodny i boso bo mam dobre gospodarstwo

ale jesli wezmiesz pod uwage skale inwestycji i sumy jakie nalezy na nie wykladac to zwrot jest strasznie powolnyi kiedy ci sie zwroci zakup maszyn lub uzadzen to juz musisz kupowac nowe wiec nie widze w rolnictwie wielkiego interesu jakies grosiczki zostaja ale niewiele (biorac jeszcze pod uwage ze zostane za jakis czas na gospodarstwie sam i bede musial zatrudnic pracownika itd to wole skonczyc studia zrobic aplikacje inie musze sie juz z tym uzerac)

chyba ze ktos prowadzi produkcje przemyslowa w rolnictwie produkujac kilka lub kilkanascie tysiecy sztuk trzody chlewnej bydla lub dzialajac w dzialach specjalnych takich jak produkcja drobiu sadownictwo warzywnictwo itp tam czesto jest duzy obrot i nawet jesli masz 5% zystku to zawsze jest to juz znaczna suma

 

wiec nie wiem gdzie jest te 3,5 tysia zysku w kazdym gospodarstwie jesli bysmy wzieli tylko dzialy specjalne pod uwage o ktorych byla mowa w tym artykule ktory zamiescil kolega Hubert to napewno by bylo3,5 tysia sredno a w skali calego rolnictwa ????????

tu jest ciekawy artylul moi drodzy http://mieszkac-na-wsi.netbird.pl/a/10663,1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

więc nie mów że dochód jest mizerny lub wręcz zerowy bo tak nie jest skoro inwestujesz, remontujesz ... Aby otrzymać ten dochód trzeba sprzedawać, aby sprzedawać trzeba uprawiać-hodować, aby uprawiać i hodować trzeba inwestować i remontować i koło się zamyka. Jeden rok jest lepszy drugi gorszy. Jedni mogą powiedzieć że takie inwestycje to topienie pieniędzy ale inwestujemy w swój warsztat pracy bo tak chyba należy postrzegać gospodarstwo. Piszesz o wykształceniu się - super sprawa i tak powinieneś zrobić. Grunt to wykształcenie ale co potem ?? Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że to nie wszystko. Skończyłem uczelnię wyższą (informatykę) i jako informatyk pracuję i do tego prowadzę gospodarstwo. Niby ciepła posadka i się człowiek nie narobi ale wyglądając za okno nie mogę przestać myśleć co się dzieje teraz w gospodarstwie a znaczną część mojej wypłaty muszę przeznaczyć na wynajęcie pracowników i uwierz mi że praca w gospodarstwie daje mi dużo większą satysfakcję. Aj co ja się tu rozpisuję - do rolnictwa albo się ma dryg albo nie i nawet z 5 ha można rozkręcić niezły biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

widzisz ja tez lubie prace na roli dryg do pracy tez mam i satysfakcja tez jest tylko powiem Ci ze wszystko ladnie pieknie jak sie nie ma rodziny lub ma sie male dziecko bo patrzac w przyszlosc jesli mialbym z 3 dzieci zona zarabiala by dosc kiepsko albo i sredni iwyslac te dzieci na studia itp to juz wtedy nie jest tak rozowo a nie mowie juz o inwestcjach w gospodarstwo bo za bardzo nie bylo by z czego niestety taka jest prawda nic na o nie poradzimy rolnictwo jest satysfakcjonujacym i ubogacajacym zajeciem ale niestety jest wiecej miusow niz plusow a zarobki sa raczej minusem

 

co do rozkrecenia interesu na 2 czy 5 ha to mozna tylko trzeba sie zajac dzialem specjalnym rolnictwa a to najczesciej wiaze sie z duzymi iwestycjami ktorych zwrot moze nastapic dosc szybko lub moze nastapic plajta czego nikomu nie zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj