Zaloguj się, aby obserwować  
radekjohn1640

czy da rade?

Polecane posty

witam. czy ciągnik 2cylindrowy o mocy 25koni da rade pracować z prasą kostkującą 140cm podbierak? prasa lekkiej konstrukcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Kolego popraw sobie słowo rade <_< A to jakiej produkcji jest ta prasa i ciągnik?


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Kiedyś w Farmerze pisali o górskiej prasie zwijającej baloty chyba 100x120 lub coś w tym stylu, może mniejsze nie pamiętam <_< 25KM powinno wystarczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Jak c330 daje radę w Sipmie czy Sokułce to na pewno ciągnik niewiele mniejszy poradzi sobie z małą prasą <_<


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

a skąd wiecie że chodzi o prasę rolującą?? moim zdaniem 25km to za mało dla rolki do kostki wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalekpum    0

no cos ty nie da rady lepiej kup wiekszy ciagnik lub kostki rob


witam jesli komus trzeba niech da znać mogę sprzedać produkty ekologiczne lub nawiązać wspołprace na dluzsza i krotsza mete z tym towarem
kupie zaś pola w cenie do 5,500 zł/ha nawet i ugory
szukam inwestora do wykupienia dzialki i zalozenia cpn bar wulkanizacja oplaci sie na tym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13
Jak c330 daje radę w Sipmie czy Sokułce to na pewno ciągnik niewiele mniejszy poradzi sobie z małą prasą <_<

W prasie Metal Fach to ciągnik 80km ma co robić a mowa o c330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

C-330 to sobie można pozbierać i wywalić na kupę bez wiązania przynajmniej tak ktoś robił w zwijającej 60 się gotuje.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorki za pisownie i brak szczegółów ale pisałem w wielkim pośpiechu. chodzi mi o prase kostkującą john deere 332 ma ona 140cm podbierak i jest gabarytowo mniejsza i konstrukcyjnie lżejsza od naszej kostki sipmy, a ciągnik ma 25koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Jeśli to kostka to oczywiście że da radę, bez problemu :rolleyes:


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    705

Nieraz widziałem T 25 z kostką sipmy powoli ale szło :rolleyes: więc z mniejszą gabarytowo prasą ciągnik o takiej mocy powinien dawać radę


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102
W prasie Metal Fach to ciągnik 80km ma co robić a mowa o c330.

 

U mnie na wiosce jeden gościu ciągał Sokółkę c330 :rolleyes:


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2

I niedługo będzie robił remont jeśli już tego nie zrobił. Trzeba umieć dobierać sprzęty. Co do głównego wątku - można robić jak nie ma nic silniejszego ale o komfortowej, wydajnej pracy można zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Czy ciągnik ma dwustopniowe sprzęgło? jeśli tak to nie ma obaw na pewno poradzi sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło jest chyba jednostopniowe. mam jeszcze john deere 1640 z przodem ale jakby mały dawał rade to wiekszy by miał inne zadania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13
U mnie na wiosce jeden gościu ciągał Sokółkę c330 :(

Ciągał ale czy robił bele? :huh: Nie, no wydaje mi się że ciąganie tej prasy takim ciągnikiem to parodia, ona jest bardzo podobna do mojej RP12 ( sadze że nawet konstrukcyjnie wzorowana na niej) to jak jeszcze c360 nią prasowałem to na przed ostatnim poziomie dobicia silnik stawał i po kilku belkach woda się gotowała :) A mowa c330 :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj