Balzak

Ile pali John Deere??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
icek1    179

ja koszę JD i na ha spala mi około 15 l fakt skrzynia manualna bo na hydrostacie pali że ho?ho!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

u mnie sąsiad to tankuje swego jelonka dwa razy dziennie tylko po ile litrów to nie wiem

 

Tu już czuje ściemę bo jaśki takurat zaopatrzyli w duże zbiorniki.

przemek28_28

to widzisz jaka jest różnica w materiale na samej wadze   paliwa i ładowacz nie licz.

Edytowano przez szaman1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Więcej czyli ile ja mam case mx 110 z silnikiem Cumminsa spalanie zadawalające chyba jeden z najoszczędniejszych silników.

o koło 5 6 l wiecej nagodzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale piękna dyskusja. Zadam tylko jedno pytanie: ilu właścicieli JD kupuje następnego? Jak to wygląda w innych markach?

W 2011 kupiliśmy  JD 7430 premium , no i na wiosnę w 2015 JD 6140R , nawet nie było rozmowy o innych ciągnikach :D Co do spalania , nie wiem jak to ludzie obliczają ale według mnie jest jeden sposób by to sprawdzić , w żadnych wypadku nie sugerowanie się spalaniem na komputerze , to tak zalać zbiornik pod korek , pojechać np. zaorać całe pole powiedzmy 5 ha , i znowu zatankować pod korek ,to co wlane  podzielić przez ha i mamy spalanie , po zakupie pierwszego jelenia tak go w orce przetestowaliśmy  z pługiem 5 skib obracalnym ,szerokość robocza 2,5 m ,głębokość około 23 cm , prędkość 7-11 km/h  , trzymany był na różnych obrotach ,warunki na polach się różniły od dobrych gleb lekkich do ciężkich glin i borowin  , no i tak do zaorania był cały areał , wszystko paliwo co było wlewane do ciągnika spisywane , i na sam koniec po obliczeniach wyszło 18,6 l/ha (łącznie z dojazdami na pola itd , no i rok był troche mokry , nowy ciągnik było trzeba się nauczyć jak tym pracować , myślę że teraz przy ograniczeniu na 1600/1700 obrotów , spalanie mogłoby być nieco mniejsze  ) , czy to dużo ? no ja mogę powiedzieć że jestem zadowolony , ciągnik robi robotę i idzie jak trzeba :D w innych pracach tak dokładnie nie było sprawdzane tylko jeszcze w vaderstadzie cultusie 3,5 m , głębokość około 20 cm , prędkość średnio 8-10 (gdzie lekko to nwt do 12 ) , no i jednego roku poszło coś ponad 12 l/ha a w tym roku gdzie było dosyć mokro to około 14 l/ha tylko dodam że spalanie z cultusem było mierzone już po odłączeniu EGR ,i też ciagnik był ograniczony na 1600 obrotów ,  niedługo prawdopodobnie bd w nim zwiększać moc i jestem ciekaw jak to będzie miało do spalania   :D co do 6140R to ma trochę lżejszą robotę opryskiwacz , rozsiewacz , ale też agregat uprawowo siewny też wszystko na 1600 obrotów , i też nie płacze przy tankowaniu ,dużo zależy od operatora bo w JD jak się nie przekracza 1900 obrotów to spalanie jest przyzwoite :D I nie słuchajcie ludzi którzy nawet nie posiadają JD i nie mieli z tą marką styczności , wiele osób się przekonało do JD i nie żałują , no i wiadomo żaden ciągnik nie jeździ na wodę , jak robi robotę to też musi swoje spalić :D

Edytowano przez john_deere7430

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

ja koszę JD i na ha spala mi około 15 l fakt skrzynia manualna bo na hydrostacie pali że ho?ho!

jakiej mocy silnik masz ? w turbie czy nie 

Bo mój golas bez turba 150 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

z turbiną moć chyba 165 km idzie bardzo lekko ale ma już 5500 godz pali na jeden obrót i na 50 godz pracy 0,5 litra oleju turdus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165

Co wy piitolicie. Ja mam Case Mx 150  jak orałem na 1,8 tyś obrotów to spalił mi 14,5 l/h,

a  no obrotach do 2 tyś spalił mi do 14 l/h z pługiem KV Vario 5 skib 5 x 55.

Wiec zawsze pracuje na obrotach  ponad 2 tys.

Kuzyn ma  JD 7730 i pali mu od 30/ l/h Teściu ma JD  8100 i za cholerę nie przyzna sie ile spali, ale stwirerdzil ze Jd bardzo,ale to bardzo przereklamowane. Wujek pracuje na 1200 ha Case MX 270 i jd 300 km i mowi ze jd polega na spalaniu, pali  z 30% wiecej niz Case i jd nie ma sily jak Case.

 

 

Stary no ogarnij trochę, co Ty piszesz człowieku? 

Wogóle co to za ziemia do obróbki że 150km ciągnie prawie 3m szer. pług? 

Pali 30l/h ok, zrobi 3ha/h i jest super. 

 

Uważałem Ciebie za kogoś, ale po tym poście to jesteś zero stary, albo jesteś na totalnej bani. 

 

ps post jak od dzieciaka, może syn ci się dorwał do konta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

pali 30 l na godz i zaora 3 ha to te JD są bardzo oszczędne w porównaniu do innych marek bo one to od 14 litrów na ha palą a JD tylko 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

z turbiną moć chyba 165 km idzie bardzo lekko ale ma już 5500 godz pali na jeden obrót i na 50 godz pracy 0,5 litra oleju turdus

 no kurde to czemu mój tak dużo pali no co prawda ciągam 4.80 m hedra 

no ale pewnie jego taki uro jest 8 l od twojego więcej a to dużo

A kolego jeszcze czy na godzinę czasową ( bo oni tak biją ) czy na 1 ha te 15 l ci pali

Edytowano przez traktor11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

średnio zużycie w 2016 lącznie z przejazdami zatankowane paliwa podzielone przez ilość skoszonych ha wyszło 15 l na ha a sredni plon skoszonych zbóż to 5 ton z ha no ale class 76 u sąsiada 120 KM silnik perkins zużył 12 l na ha

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

mechaniczna to jest ten rozbudowany 955  A 1 wersja skandynawsa z wydłużoną rurą  i dlatego szerszy heder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

to chyba że bez turbiny to tak jak z MTZ tami te z turbinami są bardzo oszczędne o jakieś 35 % w  porownanii z tymi bez turbin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec24    37

Zawsze słyszalem że JD dużo palą. Ale w tym roku mam okazję orać (już prawie 200 ha) JD6920 z akpilem Km180hp 4x48, i powiem tak: od naszego Steyr'a 6125 pali wiecej, ale tragedii nie ma i jestem pozytywnie zaskoczony. Jezdze biegiem C3 na obrotach 1600-1700 ok 9,5 km/h to z dojazdami i orka na rozne głębokości wychodzi 17,5l/ha. Także mieści się w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Stary no ogarnij trochę, co Ty piszesz człowieku? 

Wogóle co to za ziemia do obróbki że 150km ciągnie prawie 3m szer. pług? 

Pali 30l/h ok, zrobi 3ha/h i jest super. 

 

Uważałem Ciebie za kogoś, ale po tym poście to jesteś zero stary, albo jesteś na totalnej bani. 

 

ps post jak od dzieciaka, może syn ci się dorwał do konta. 

Sory, ale masz racje, pisałem go jak byłem piany, rzadko się to zdarza, ale jednak. Ledwo to napisałem i poszedłem spać.A rano nie sprawdziłem.

Kuzyn ma 7830 brał nowego i mówi że na 1 hektar spala mu od 20 do 40 nawet. Ale kupił drugiego około 110 km.

Ja ciągnik spala  w pługu do 20 l/ha to nie jest tragedia, ale norma bo tak u nas palą i to wszystkie marki.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

7820 różnie zależy od kawałka spalanie od 15 do 20l/ha, ale średnio wychodzi ok 17 może nawet ciut mniej, obroty mam na 1450-1500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

6620 spalił przy rozsiewaczu 32l na 38ha, czyli spalanie na poziomie 0.85l/ha.
Podczas siewu Rapidem pąki ok 8-9lha.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nodenode    0

Mam pytanie do użytkowników posiadających ciągniki marki John Deere nie starsze niż 5 lat. Jaka jest prawda o tym dużym spalaniu w JD porównując do innych marek jak Deutz-fahr, New Holland,  czy Massey Ferguson. Nie chodzi mi odpowiedź w stylu "tyle i tyle tirów na hektar lub motogodzine" tylko szacunkowe porównanie że np: JD pali o 5% więcej paliwa niż NH i tak dalej, oczywiście nie chodzi mi o precyzyjne info. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darektrax    0

Dziś orałem nowym 6145 R , spalanie 24-27 l/ h przy 8-10 km/h i 1600-1900 obr. Warunki orki średnie ,pług o szerokości 2m . Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
colcolbol    0

słyszałem że starsze modele JD paliły mniej, te najnowsze palą więcej paradoksalnie ze względu na ekologie i normy emisji spalin, podobno są firmy które tuningują nowe JD tzn. zwiększają moment obrotowy, w takim 8270r zwiększenie momentu obrotowego pozwala na obniżenie spalania o 15%, czy ktoś z was miał do czynienia z takimi zabiegami? 

Edytowano przez colcolbol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez plotek3094
      Witam wszystkich użytkowników,
      W ramach pracy badawczej podjąłem się próby wyliczenia średnich kosztów eksploatacji maszyn. Wśród nich znalazły się kombajny, a konkretniej te marki Claas. Konkretniej chodzi o modele: 
      DO 118 SL MAXI, DO 98 CLASSIC, DO 78 SL CLASSIC, 108 SL MAXI/SL CLASSIC/CLASSIC, 98 SL MAXI/SL CLASSIC, 88 SL MAXI/ MAXI, 78 CLASSIC (modele pogrubioną czcionką są najbardziej poszukiwane, informacje o nich). Jeżeli jesteś posiadaczem któregoś z tych modeli lub masz doświadczenia związane z nimi poświęć chwilę i odpowiedz na poniższe pytania. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.
      Przechodząc do konkretów. Potrzebuję informacji dotyczących (dla zboża) prędkości koszenia, wydajności i zużycia paliwa przez ww. modele kombajnów Claasa. Chciałbym abyście podzielili się doświadczeniami i podali te informacje. Wiem, że na te parametry wpływa bardzo dużo czynników i w różnych regionach/ o różnych porach/ warunkach atm. będą one różne, ale im więcej odpowiedzi tym bardziej uśredniony wynik otrzymam.
      Proponuję, aby w każdej odpowiedzi zawierały się następujące informacje: a) posiadany model claasa, b) średnia prędkość koszenia km/h lub ile hektarów na godzinę było koszone, c) szerokość osprzętu żniwnego/ hedera, d) wydajność - ile ton zboża na jeden ha, e) jakie średnie zużycie paliwa było generowane?
      Za każdą pomoc z góry dziękuję
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj