Balzak

Ile pali John Deere??

Polecane posty

mariaci10    1

zetor forterra 11441 15 l na hektar, jd 6630 25 litrow na hektar, różnica jest spora...

ale niektore serie mniej palą podobno

co ty porównujesz? zaczep skibę więcej do jd i wtedy porównaj spalanie na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

a ja mam fendta i  nigdy mi nie spalił więcej jak 15 l na ha  a ziemie rożne no i go nie oszczędzam daję tyle ile fabryka dała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Co wy piitolicie. Ja mam Case Mx 150  jak orałem na 1,8 tyś obrotów to spalił mi 14,5 l/h,

a  no obrotach do 2 tyś spalił mi do 14 l/h z pługiem KV Vario 5 skib 5 x 55.

Wiec zawsze pracuje na obrotach  ponad 2 tys.

Kuzyn ma  JD 7730 i pali mu od 30/ l/h Teściu ma JD  8100 i za cholerę nie przyzna sie ile spali, ale stwirerdzil ze Jd bardzo,ale to bardzo przereklamowane. Wujek pracuje na 1200 ha Case MX 270 i jd 300 km i mowi ze jd polega na spalaniu, pali  z 30% wiecej niz Case i jd nie ma sily jak Case.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

 U mnie w okolicy jest sporo JD i każdy właściciel twierdzi że mało one nie palą, znajomy 5 lat temu kupił nowego i drugi raz by go nie kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

Tomek 90
piszę o normalnych warunkach orki, nie że glina czy ił jakiś
mariaci10
uwazasz że ten jd by sobie radził z 5 skibami? :D wątpię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

nie no zetor to przecież bije wszystko

szczególnie w spalaniu  ;)

 

żeby nie było to  zęby zjadłem na zetorach i ursusach bo jak by nie było z 20 lat na tym robiłem 

pozdrawiam fanów typu- ''ja mam '' to jest najlepszy

niestety nie ma to nic wspólnego z obiektywną oceną  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

Zetor może nie jest liderem w spalaniu ale musi mieć tak dobrany sprzęt by pracował na 1800 obr., max. 1900, wtedy nie jest tak

źle, bynajmniej tak ma moja proxa. A np. w rodzinie jest renault z silnikiem JD, to jak rozmawiamy na temat spalania wychodzi on 

całkiem nieźle ale sprawa z dobraniem obrotów podobna jak w zetorze, mocno duszony wyraźnie chlipie więcej.

Tylko w renault jest o wiele lepiej bo dużo półbiegów-łatwiej dostosować się do warunków na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

A ile pali Ci ta valtra? Bo mój jd 6100rc w trójce obrotowej agromasz pali od 14-16 na hektar a orze minimum 22, Gruber 3m czy brona 3m pali 8 a w ładowaczu przy ubijaniu naprzyklad kuku pali 4-4,5 na godzine wiec nie wydaje mi sie to jakimś wygórowanym apetytem na paliwo. W mojej okolicy jest kilka firm czy większych gospodarstw które kupiły jd i kupują następne, jeden koleś ma juz 4, ale jakoś nie mogę poszukać gospodarstwa gdzie inna marka sie powtarza. Czym to moze buc spowodowane? Pewnie tym magicznym znaczkiem jelenia i każdy woli wlać kilka litrów więcej i kupuje kolejnego smoka Hahaha. Moim zdaniem trzeba zapiać odpowiednia maszynę a nie wjechać z byle gownem i pozniej płacz ze pali, pali bo lata na pusto praktycznie. U mnie przez miedze koleś ma nh 105 koni Gruber 2,6 ja lata 3m robię głębiej i go zostawiam w tyle a mam tylko 100 koni

Mm 3 jaśki, valtre(101KM)  zetora Co do spalania podobnie  jak twój ok 14 l agregat uprawowy z broną wirniową  3m (5 l/  ha ). Na wodę nic nie chodzi ale ciągnik powinien palić adekwatnie do obciążenia bo samego pługa się nie ciągnie. Jd przy pługu u mnie ok 20 l/ha. 

Jesteś zakochany w tym swoim Jd ale jakbyś miał porównanie z innym to byś nie pisał że to jakiś cud, Jd skończyły się po 2001r(podobnie jak większość marek) a teraz to zabawki  szczególnie te z M z przodu tak z ciekawości ile waży ten twoj Jaśek do porównania dam ci Jd 7600 który ważył blisko  8 ton ma ok 130km twój ma chyba 110 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

traktor jak traktor ale żonę możno wymienić chyba że jest robocza jak JD to nie

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2078

A poza tym jak napisał kiedyś yacenty wyniki spalania u niego, to samo pole ta sama maszyna ten sam operator tylko rok pozniej i warunki na polu inne i różnica w spalaniu była kilkadziesiąt litrów, wiec tym bardziej sadze ze cieżko porównywać spalanie u 2-3 czy 10 rolników gdzie każdy inaczej ciśnie gaz, ma inne maszyny i przedewsYstkim inna ziemie.
Traktor prościej wymienic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19

Więcej czyli ile ja mam case mx 110 z silnikiem Cumminsa spalanie zadawalające chyba jeden z najoszczędniejszych silników.

to ile ten case Ci spali konkretnie , w jakim sprzęcie i na jakich obrotach go trzymasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12045

matka szwagra córki widziała jak sąsiada brat tankował to mówił że jego jd tylko wącha paliwko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Czytam Panowie te wasze sprzeczki co ile komu pali ; powiem tak ile się wleje tyle spali mam JD zbożowy 150 KM i powiem tak maszyna dobra prosta w obsłudze a smok jak pierun 23 l na 1 h czasową z sieczkarnią(  czas koszeni przy wwydajności ok. 8 T to 0,45 h ) , bez sieczkarni zamknie się w 20 l .

No ale coś za coś trzeba to nakarmić .

Popieram te wypowiedzi co piszą koledzy ( to zależy od warunków  na polu )

Edytowano przez traktor11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

u mnie sąsiad to tankuje swego jelonka dwa razy dziennie tylko po ile litrów to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1653

Ale piękna dyskusja. Zadam tylko jedno pytanie: ilu właścicieli JD kupuje następnego? Jak to wygląda w innych markach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

ja tankuje tak 180/ 190 l dziennie 

Tak powiem szczerze idzie jeszcze wtrzymać przez okres żniw i bym nie mieniał na inny jest to prost zwykły wydajny kombajn a że smok to inna para kaloszy 

no coś za coś 

Mam zetora 16145 powiem też niby smok ale robote robi w obrotowcy pługach 4 skibowym 11 l  na ha w tamtym roku a w tym te same pługi to samo pole a wyszło 15 l ha .

Nie cyganie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2078

No u mnie kolego jest kilku gospodarzy co maja 2-3 jd oraz firma usługowa ma 4 a myśli o 5 coś z serii 7, a innych marek maja po 1 a kolejnego z innej. Jest tylko 1 koleś co 7 fendt ale 2 nowe a reszta to 275 i 308 oraz 309 lata 90.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

to ile ten case Ci spali konkretnie , w jakim sprzęcie i na jakich obrotach go trzymasz ?

Ja mam Case MX 150, wszystko robie na obrotach 2000-2050 przeważnie, bo na mniejszych więcej pali.

W pługu 14 l/ha siew 6-10 agregatem pół  zawieszanym 3 metry, talerzowanie do 5l/ha  talerzówką 5 metrów z prędkością 15 km/h.

Kombajn  NH  TC 175 km liczę ze spala mi średnio 18l/ha, ale ma dopiero 400 godzin,raz spalił  8 ale nie było plonu.  Bizon spalał mi 14.

Kuzyn JD 7830 przerobiony na ponad 200 km w orce od 25-40 pali, ale kupił drugiego z 110 km.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

u mnie na wsi ile kombajnów tyle opini ja tu na foru , ale liczy się prawdziwa odpowiedź bo też mogłem napisać że mój JD pali 15 l h czasową i upierać się przy swoim 

( tyle może wydzie w czasie przjazdów z pola na pole ) ale przy 150 KM to jest nie możliwe przy pełnym obciąrzenu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Ja mam Case MX 150, wszystko robie na obrotach 2000-2050 przeważnie, bo na mniejszych więcej pali.

W pługu 14 l/ha siew 6-10 agregatem pół  zawieszanym 3 metry, talerzowanie do 5l/ha  talerzówką 5 metrów z prędkością 15 km/h.

Kombajn  NH  TC 175 km liczę ze spala mi średnio 18l na hektar, nie na godzinę zegarową, ale ma dopiero 400 godzin,raz spalił  8 ale nie było plonu.  Bizon spalał mi 14.

Kuzyn JD 7830 przerobiony na ponad 200 km w orce od 25-40 pali, ale kupił drugiego z 110 km.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez plotek3094
      Witam wszystkich użytkowników,
      W ramach pracy badawczej podjąłem się próby wyliczenia średnich kosztów eksploatacji maszyn. Wśród nich znalazły się kombajny, a konkretniej te marki Claas. Konkretniej chodzi o modele: 
      DO 118 SL MAXI, DO 98 CLASSIC, DO 78 SL CLASSIC, 108 SL MAXI/SL CLASSIC/CLASSIC, 98 SL MAXI/SL CLASSIC, 88 SL MAXI/ MAXI, 78 CLASSIC (modele pogrubioną czcionką są najbardziej poszukiwane, informacje o nich). Jeżeli jesteś posiadaczem któregoś z tych modeli lub masz doświadczenia związane z nimi poświęć chwilę i odpowiedz na poniższe pytania. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.
      Przechodząc do konkretów. Potrzebuję informacji dotyczących (dla zboża) prędkości koszenia, wydajności i zużycia paliwa przez ww. modele kombajnów Claasa. Chciałbym abyście podzielili się doświadczeniami i podali te informacje. Wiem, że na te parametry wpływa bardzo dużo czynników i w różnych regionach/ o różnych porach/ warunkach atm. będą one różne, ale im więcej odpowiedzi tym bardziej uśredniony wynik otrzymam.
      Proponuję, aby w każdej odpowiedzi zawierały się następujące informacje: a) posiadany model claasa, b) średnia prędkość koszenia km/h lub ile hektarów na godzinę było koszone, c) szerokość osprzętu żniwnego/ hedera, d) wydajność - ile ton zboża na jeden ha, e) jakie średnie zużycie paliwa było generowane?
      Za każdą pomoc z góry dziękuję
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj