Balzak

Ile pali John Deere??

Polecane posty

Witam; Ciekawa sytuacja na temat spalania w jd .Ile razy się zapytasz posiadaczy o zużycie ON na godz to za każdym razem jest ta sama gatka czyli ,ekonomia się zaczyna jak jest odpowiednio obciążany ciągnik,ale ile on zrobi w godzinę w porównaniu z inna marką ,mało pali lub brak odpowiedzi.Prawda jest taka ze te gadki nie maja żadnego usprawiedliwienia na wzmożony apetyt tej marki .Czy ciągniki czy samochody będa się dzielić  na ekonomiczne i mniej ekonomiczne .Wszystko zależy od producęta danego  silnika .A nadprzyrodzona moc to kolejne zbijanie z tropu .Można spokojnie znalezć inna markę  która będzie miala porównywalny moment  obrotowy i konie mech , więc skąd ma się wziąć ta większa moc jak nie będzię różnicy w parametrach.Jedynie z koloru maski i znaczka.Dane tech nie klamią i latwo je można poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    324

JD 130 R z ladunkiem 16 ton i po zmniejszeniu predkosci na szosie mozna na plaskim odcinku drogi zejsc ponizej 10l wg.wskazan komputera .W kombajnie ziemniaczanym przy obrotach 1300 walek 540 ponizej 6l na godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Witam; Ciekawa sytuacja na temat spalania w jd .Ile razy się zapytasz posiadaczy o zużycie ON na godz to za każdym razem jest ta sama gatka czyli ,ekonomia się zaczyna jak jest odpowiednio obciążany ciągnik,ale ile on zrobi w godzinę w porównaniu z inna marką ,mało pali lub brak odpowiedzi.Prawda jest taka ze te gadki nie maja żadnego usprawiedliwienia na wzmożony apetyt tej marki .Czy ciągniki czy samochody będa się dzielić  na ekonomiczne i mniej ekonomiczne .Wszystko zależy od producęta danego  silnika .A nadprzyrodzona moc to kolejne zbijanie z tropu .Można spokojnie znalezć inna markę  która będzie miala porównywalny moment  obrotowy i konie mech , więc skąd ma się wziąć ta większa moc jak nie będzię różnicy w parametrach.Jedynie z koloru maski i znaczka.Dane tech nie klamią i latwo je można poszukać.

Co Ci dadzą dane jak są mierzone dla silnika, jeden ciągnik zgubi 10 koni a inny 30 zanim przełoży to na moc na kołach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Witam; Ciekawa sytuacja na temat spalania w jd .Ile razy się zapytasz posiadaczy o zużycie ON na godz to za każdym razem jest ta sama gatka czyli ,ekonomia się zaczyna jak jest odpowiednio obciążany ciągnik,ale ile on zrobi w godzinę w porównaniu z inna marką ,mało pali lub brak odpowiedzi.Prawda jest taka ze te gadki nie maja żadnego usprawiedliwienia na wzmożony apetyt tej marki .Czy ciągniki czy samochody będa się dzielić  na ekonomiczne i mniej ekonomiczne .Wszystko zależy od producęta danego  silnika .A nadprzyrodzona moc to kolejne zbijanie z tropu .Można spokojnie znalezć inna markę  która będzie miala porównywalny moment  obrotowy i konie mech , więc skąd ma się wziąć ta większa moc jak nie będzię różnicy w parametrach.Jedynie z koloru maski i znaczka.Dane tech nie klamią i latwo je można poszukać.

chłopie co ci po spalaniu na godz jak liczy się spalanie na ha bo to jest prawidłowa ekonomiczna ocena  

ale zgadzam się z konkluzją bo jest prawidłowa 

moc nie bierze się z znikąd  i jeśli będą podobne parametry to zużycie będzie podobne i tyle 

proponuję podpięć te ''podobne parametry'' pod hamownie  a zobaczysz na czym polega myk poszczególnych marek 

dane techniczne nie kłamią jeśli są rzetelne i według tych samych norm - ale tu widać mało wiesz na ten temat chwytów jakie stosują producenci

 

porozmawiaj z tymi co robią testy na hamowni a dowiesz się prawdy o danych markach  

zobaczysz jakie realne są wyniki na silniku i na wałku i jak to się ma do tego co podają producenci 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

no to jaka marka ma najlepsze i wiarygodne dane a jaka jest naciągaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 kolor zielony dominuje pod każdym względem  :D   

 co do naciągaczy to się nie wypowiem bo zaraz się zacznie   ;) , ale to ogólnie dostępne informacje 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

jd w konkretnej robocie wcale dużo niepali w przełożeniu na zrobioną prace ale w lekkiej pracy prawie to samo łyknie i jedno w drugie wchodzi jeżdże jd więc wiem co mówie i w porównaniu np z case mx z silnikiem cumminsa którym też jeżdze spali on więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy410    15

jd w konkretnej robocie wcale dużo niepali w przełożeniu na zrobioną prace ale w lekkiej pracy prawie to samo łyknie i jedno w drugie wchodzi jeżdże jd więc wiem co mówie i w porównaniu np z case mx z silnikiem cumminsa którym też jeżdze spali on więcej

Więcej czyli ile ja mam case mx 110 z silnikiem Cumminsa spalanie zadawalające chyba jeden z najoszczędniejszych silników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

zetor forterra 11441 15 l na hektar, jd 6630 25 litrow na hektar, różnica jest spora...
ale niektore serie mniej palą podobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Tak różnica spora ale zauważ że masz też różnicę w km jak i w liczbie cylindrów.Jak się nie mylę to Zetor 4 cylindry i 115km a John 6 cylindrów i 135km.

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    117

JD 6320 na lekkiej ziemi 17l/ha na glinie to i 30 wciagnie na hektar tylko ze sprezyny w pługu sie uginaja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

zgadza się  ;)

 

żeby zrobić miarodajne porównanie to trzeba to zrobić w tych samych warunkach i tym samym sprzętem 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Właśnie, a małym ciągnikiem zaraz wajcha w górę bo się grzebie i potem wychodzą spalania 8 litrów na ha  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Stary poczciwy amerykański jasiek 7600 z pługiem obrotowym 5 spala 18 litrów jak pyrkam 1500-1600 rpm, ziemia lekka jednak pod ziemniary idzie co najmniej 30 cm, spaliłby pewnie trochę mniej ale opony już nie pierwszej świeżości więc poślizg jakiś jest. Ogólnie rzecz biorąc to amerykańska myśl techniczna jest taka że ciągnik ma robić robotę a spalanie to drugorzędna sprawa, przecież nikt nikomu na siłę tych ciągników nie wciska jak za dużo pali to trzeba kupić inną markę co mało pali chociaż nie wiem czy takowe istnieją.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Valtra ma powera a  mniej spali od jaśka szczególnie w lżejszej pracy. Jaśki to typowe ciągniki do pługa i ciężkich maszyn wtedy spalanie jest normalne, ale przy opryskach, agregatach lekkich, kosiarkach prasach, ładowaczu czołowym  pali dużo więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryszrol    4

Pitolcie wszyscy odpowiednio sprzęt dobrany do jaśka i pali mniej niż zetor i ursus o podobnej mocy znajomy ma zetorka i ciągnie kuhn varimaster na4X 35 cm i stęka ile wlezie na glinie i spali mu koło 30l/ha a ja 6630 ciągnę 5 X40 zagonówkę unia tur i na tej samej ziemi mamy obok pola i wychodzi mi 20l/ha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2078

Valtra ma powera a mniej spali od jaśka szczególnie w lżejszej pracy. Jaśki to typowe ciągniki do pługa i ciężkich maszyn wtedy spalanie jest normalne, ale przy opryskach, agregatach lekkich, kosiarkach prasach, ładowaczu czołowym pali dużo więcej

A ile pali Ci ta valtra? Bo mój jd 6100rc w trójce obrotowej agromasz pali od 14-16 na hektar a orze minimum 22, Gruber 3m czy brona 3m pali 8 a w ładowaczu przy ubijaniu naprzyklad kuku pali 4-4,5 na godzine wiec nie wydaje mi sie to jakimś wygórowanym apetytem na paliwo. W mojej okolicy jest kilka firm czy większych gospodarstw które kupiły jd i kupują następne, jeden koleś ma juz 4, ale jakoś nie mogę poszukać gospodarstwa gdzie inna marka sie powtarza. Czym to moze buc spowodowane? Pewnie tym magicznym znaczkiem jelenia i każdy woli wlać kilka litrów więcej i kupuje kolejnego smoka Hahaha. Moim zdaniem trzeba zapiać odpowiednia maszynę a nie wjechać z byle gownem i pozniej płacz ze pali, pali bo lata na pusto praktycznie. U mnie przez miedze koleś ma nh 105 koni Gruber 2,6 ja lata 3m robię głębiej i go zostawiam w tyle a mam tylko 100 koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

ogólnie zrobilem w tym roku jakieś 500 mth tym 6630 to szalu nie ma.. przereklamowana sprawa :) i w orce to tez 7,5 wyciagnac to max.. chyba że to zamulone czy jak, bo to nie mój :D ale tez spalanie w prasie to spore jak noże i wgl..
kolega ma jakis 6910 symbol i mowi ze na qq wozily dwa on i drugi 6630 to ten jego na dzien na połowę mniej palił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Co do porównania spalania to jedynie ten sam pług, głębokość i prędkość, inaczej to można sobie gdybać, samochodem też spalisz na 100km 5-7 czy nawet 10 litrów zależy czy jedziesz 60 czy 160km/h tak samo ciągnik - jeden orze 6km/h na 1500obr drugi 10km/h z gazem w podłodze i różnice będą spore nawet przy tych samych ciągnikach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

ogólnie zrobilem w tym roku jakieś 500 mth tym 6630 to szalu nie ma.. przereklamowana sprawa :) i w orce to tez 7,5 wyciagnac to max.. chyba że to zamulone czy jak, bo to nie mój :D ale tez spalanie w prasie to spore jak noże i wgl..

kolega ma jakis 6910 symbol i mowi ze na qq wozily dwa on i drugi 6630 to ten jego na dzien na połowę mniej palił :)

przestań bredzić bo widzę że jesteś psycho-fanem  zetora i tyle 

 

7,5 - 8 km/ h to spokojnie idzie 105  konny   jd 

 

w jeleniu kręcą się  godziny zegarowe a nie mth - widać że nawet nie siedziałeś w tym ciągniku 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

marko-kolo... piszę porównując te dwa ciagniki bo na takich pracuje.. a psych fanem to chyba ty jesteś :)
gdybym pracowal na np mf to bym porownal go do mf..
Serio bylem zdziwiony ze 8km/h ciezko utrzymać prędkość... i napisalem ze może zamulony albo coś, czytaj uważnie :)
wejdź w moją galerię i zobacz zdj, jest zdj to może jednak siedziałem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165

ogólnie zrobilem w tym roku jakieś 500 mth tym 6630 to szalu nie ma.. przereklamowana sprawa :) i w orce to tez 7,5 wyciagnac to max.. chyba że to zamulone czy jak, bo to nie mój :D ale tez spalanie w prasie to spore jak noże i wgl..

kolega ma jakis 6910 symbol i mowi ze na qq wozily dwa on i drugi 6630 to ten jego na dzien na połowę mniej palił :)

 

W jakim to celu orka powyżej 7.5km/h?? 

 

To co ja mam gdzie u mnie ciągnik 160km miejscami ledwo 5km/h lezie z pługiem 4x45?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Mój 6630 z kuhn mm123 4x45 cm z przedpłużkami orka na 27-30 cm na lekkiej ziemi to i 10 km/h idzie a na niektórych polach 7 km/h nie chcę ciągnąć. Ogólnie nie chcę przekraczać prędkości orki 8,5 km/h z wiadomych przyczyn.
Spalanie również zależy od pola i długości, im pole mniejsze nie regularne tym paliwa więcej.
Ogólnie wychodzi 16-20 litrów hektar

Edytowano przez marian892

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez plotek3094
      Witam wszystkich użytkowników,
      W ramach pracy badawczej podjąłem się próby wyliczenia średnich kosztów eksploatacji maszyn. Wśród nich znalazły się kombajny, a konkretniej te marki Claas. Konkretniej chodzi o modele: 
      DO 118 SL MAXI, DO 98 CLASSIC, DO 78 SL CLASSIC, 108 SL MAXI/SL CLASSIC/CLASSIC, 98 SL MAXI/SL CLASSIC, 88 SL MAXI/ MAXI, 78 CLASSIC (modele pogrubioną czcionką są najbardziej poszukiwane, informacje o nich). Jeżeli jesteś posiadaczem któregoś z tych modeli lub masz doświadczenia związane z nimi poświęć chwilę i odpowiedz na poniższe pytania. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.
      Przechodząc do konkretów. Potrzebuję informacji dotyczących (dla zboża) prędkości koszenia, wydajności i zużycia paliwa przez ww. modele kombajnów Claasa. Chciałbym abyście podzielili się doświadczeniami i podali te informacje. Wiem, że na te parametry wpływa bardzo dużo czynników i w różnych regionach/ o różnych porach/ warunkach atm. będą one różne, ale im więcej odpowiedzi tym bardziej uśredniony wynik otrzymam.
      Proponuję, aby w każdej odpowiedzi zawierały się następujące informacje: a) posiadany model claasa, b) średnia prędkość koszenia km/h lub ile hektarów na godzinę było koszone, c) szerokość osprzętu żniwnego/ hedera, d) wydajność - ile ton zboża na jeden ha, e) jakie średnie zużycie paliwa było generowane?
      Za każdą pomoc z góry dziękuję
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj