Balzak

Ile pali John Deere??

Polecane posty

6100 rc pełen bak, tur max u310 bez osprzętu bez żadnych obciążników wiec wydaje mi sie ze dużo wazy jak na 100 koni. Mam tylko szersze opony, pełna felga, oraz tls. Ważyłem go na wadze gdzie sprzedaje zboże.

 

Jak pisałeś twój jelonek nie waży tyle mój sąsiad ma takiego samego i waży mu 3800 jak piszesz że ważyłeś go jak sprzedawałeś zboże to zapewne zapomniałeś dopisać że z przyczepo ? bo nawet widząc z daleka to ten ciągnik nie waży tyle ale jak chciałeś zabłysnąć to było się brokatem obsypać . Skoro i tyle waży to zapewne potrafi 100 hp ciągać agregat z siewnikiem 4m ? mam fendta 312 waży on koło 6 ton lecz to jeden ze starszych i dłuższych ciągników mój new holland ma 160 km waży koło 7 t  a twój jelonek tyle ? chłopie zastanów się co piszesz

A ludzie i nie mówcie że jelonek mało pali może wam mało jeśli macie agregaty do 120 km jd 4.6 i idzie ten agregat tylko 5 cm to mało spali  i 1 ha zrobicie w 40 m ale jak ja wole mieć do swojego 3.6 i zawalić na maxa zemby żeby ta ziemia się wzruszyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2078

Podlaski powiem wdbg Widziałeś. 550 wazy tur bez osprzętu, 210 zbiornik paliwa to nie pisz ze wazy 3800 bo może Twój sąsiad ma 5100r a to jest 6100 rc, zupełnie inne ciągniki. Może Ty ważysz coś tam z przyczepa czy nie wiem z czym, ja ważyłem sam ciągnik. Jak sie wypisz brokatem to tez gratuluje zabaw w stylu gej oraz gratuluje mądrości uprawy pod ramy bo agregat to nie głębosz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

http://www.konedata.net/Traktorit/jd6100.htm  waży 3900  więc tur i paliwo u ciebie waży 2300 kg, ciekawe, radził bym jeszcze raz go zważyć.

Mój NH T5060 waży 5500, według konedaty 4100, więc 200 kg więcej niż JD 6100, mam tura porządnego i 400 kg obciążników.z tyłu, opony na maxa, na przodzie obciążników  nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

http://www.konedata.net/Traktorit/jd6rc_13.htm

 

Tutaj popatrz o ten ciągnik chodziło. Ale myślę, że te 5 ton to w pełnym wyposażeniu z kompletem obciążników i może tuz i wom. Wg konedata mój 6 cylindrowy mf 4270 waży 4350 kg. Wagi na konedata podawane są dość orientacyjnie. A i sami producenci często różnie je podają.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2078

No to według konedaty 6100rc wazy 5600 dolicz tura mx który ma 550 kg i paliwo to 6200 jest nierealne? 5000 kg podaje John deere w katalogach za podstawowa wersje 6100 rc dolicz tls i większe laczki które tez waza to wychodzi ta waga. Przecież nikt nie musi mi wierzyć ja go ważyłem na wadze bez przyczepy jak niektórzy mądrzy piszą. A wielu powinno tomek73 nauczyć sie czytać ze zrozumieniem, jest nissanem jak byk ze 6100 rc a nie 6100 a to ze John deer jest ciężki nie raz już ktoś pisał.
A poza tym jak ciągnik ważyłby 3800 nie maja na nim żadnych obciążników z przodu to dawałby radę dźwigać agregat uprawowy ciężki agromasza na podwójnym croksilu gdzie na tablice jest wybite 1740? Trochę myślcie bo te wasze wypowiedzi ze nie wazy bo coś tam mnie śmiesza nikt nie był przy ważeniu ale wieje mądrością od was na kilometr. Smiech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler    16

Mój 6090rc z turem waży powyżej 6T. Sam traktor przeszło 5T (bez żadnego balastu!!!) inne marki są lżejsze przynajmniej o 500kg nawet do 1T w tej samej mocy. Jedyna Valtra jest tak samo ciężka co john deere. 

Edytowano przez kiler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Co do wagi to nowe Janki ważą nie mało.

6115M pełny bak paliwa, mocowania do ładowacza JD, podstawa obciążnika 110kg, tls, autoquad 24x24- z pełnym bakiem waży 6T bez kilku kilogramów.

Spalanie- praca z ładowaczem- zwożenie bel + transport- ok 5l/h

Podorywka gruberem, przy prędkości 15-16km/h (2.1m)- 7,5l/ha

Spalanie z CC

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2078

Kris a te 2.10 kryje Ci chociaż za ciągnikiem? Ja swoim śmigam z 3m ale nie na takiej prędkości bo tylko 10-12, zadowolony jesteś z autoquada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

6140R ważony na skupie rzepaku bez obciążników, około 50L paliwa, autoquad, tls i przedni tuz - 6950 kg, w prospektach podają 6200kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Kris a te 2.10 kryje Ci chociaż za ciągnikiem? Ja swoim śmigam z 3m ale nie na takiej prędkości bo tylko 10-12, zadowolony jesteś z autoquada?

 

 

Ciągnik ma 2,3m, ale wiadomo że ziemia trochę rozrzuca się poza szerokość ciągnika i jest ok, przykrywa ślady.

Z autoquada jestem zadowolony, często go używam w transporcie, ostanio nawet w pracach polowych, autoquad jest dlatego że chciałem mieć ECO a on występuje tylko z AQ, ale też się przydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2078

Wczoraj agregatowane agregat uprawowy ciężki agromasz 1740 kg podwójny croksil w świeżej orce, spalanie na hektar w agregacie wyszło 6,3 litra prędkość okol 9km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek    5

Koledzy po ilu godzinach wypalał  się wam pierwszy raz DPF, bo mi po 103 h i trwało to 0,5 h.Średnie spalanie pokazuje mi 8 z CC, realne jest o 0,5 litra większe niż z komputera.Ciągnik 6125M.

I jeszcze jedno pytanie do właścicieli MC i RC, jakie macie turbosprężarki, ze zmienną geometrią czy z zaworem upustowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

kris14 co Ci da ze ziemia rzuca szerzej ?skoro nie jest ruszona to slabo troche

 

 

Ale kołami jadę z zakładką, wiadomo że pod luźną ziemią jest delikatnie ugniecione, ale rośnie :) Na przyszły sezon poszerzam agregat i będzie wszystko OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

witam mam takie pytanie mój john deere 3650 kopci pod obciążeniem na rozgrzanym silniku i nie wiem jaka to może być przyczyna może turbina albo coś w układem paliwa proszę o pomoc z góry dziękuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

6115M- orka w suchych ciężkich warunkach na głębokość średnio 20cm 17l/ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

witam nie wiecie może ile by kosztowała wymiana pompy hydraulicznej głównej w john deere 3650

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2234    0

Jest na AF ktoś kto ma porównanie w spalaniu JD do innych ciągników z podobnych czasów?

Bardzo często spotykam się z opinią że JD jest oszczędny pod warunkiem że mocno się go obciąży a w transporcie i lekkich pracach pali dużo więcej od innych marek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WiLLy06    1

Pytanie do użytkowników JD 6400 , 6506 , 6600

jak wam się spisują dane modele: awaryjność, koszty eksploatacji, komfort pracy w terenie jak i w transporcie, wyciszenie w kabinie, spalanie...

I oczywiście czy warto jeszcze taki model kupić, jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez plotek3094
      Witam wszystkich użytkowników,
      W ramach pracy badawczej podjąłem się próby wyliczenia średnich kosztów eksploatacji maszyn. Wśród nich znalazły się kombajny, a konkretniej te marki Claas. Konkretniej chodzi o modele: 
      DO 118 SL MAXI, DO 98 CLASSIC, DO 78 SL CLASSIC, 108 SL MAXI/SL CLASSIC/CLASSIC, 98 SL MAXI/SL CLASSIC, 88 SL MAXI/ MAXI, 78 CLASSIC (modele pogrubioną czcionką są najbardziej poszukiwane, informacje o nich). Jeżeli jesteś posiadaczem któregoś z tych modeli lub masz doświadczenia związane z nimi poświęć chwilę i odpowiedz na poniższe pytania. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.
      Przechodząc do konkretów. Potrzebuję informacji dotyczących (dla zboża) prędkości koszenia, wydajności i zużycia paliwa przez ww. modele kombajnów Claasa. Chciałbym abyście podzielili się doświadczeniami i podali te informacje. Wiem, że na te parametry wpływa bardzo dużo czynników i w różnych regionach/ o różnych porach/ warunkach atm. będą one różne, ale im więcej odpowiedzi tym bardziej uśredniony wynik otrzymam.
      Proponuję, aby w każdej odpowiedzi zawierały się następujące informacje: a) posiadany model claasa, b) średnia prędkość koszenia km/h lub ile hektarów na godzinę było koszone, c) szerokość osprzętu żniwnego/ hedera, d) wydajność - ile ton zboża na jeden ha, e) jakie średnie zużycie paliwa było generowane?
      Za każdą pomoc z góry dziękuję
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj