Balzak

Ile pali John Deere??

Polecane posty

przemek28_28    2078

Hubertuss ja sie nie spinam, nie denerwuje, tylko jeśli coś porównujemy jd i Mtz to zakładamy ze ten sam operator, te same obroty, to samo obciążenie silnika i wtedy możemy mowić ze jd pali więcej lub mniej, mówisz ze stare silniki pala mniej a mój znajomy ma 6920 czyli starszy a teraz ma 6170r i mówi ze spalanie w r ma mniejsze na hektar. Starym orze 4 kvernelanda z pacomatem a do nowego kupił 5. Ma tez 6630 i ma porównanie. Hubertuss na zdrowy chłopski rozum pomysl czy 5 litrów więcej w tych samych warunkach to nie jest jakaś abstrakcja.
A poza tym wiesz doskonale ze w przekładni jd nie ma dużych strat mocy
Ja tylko próbuje Ci wytłumaczyć ze spalanie nie zawsze zależy od konkretnej marki a od operatora. Mój ojciec jak oral to 3-4 jd 6100rc 3 obrotowa agromasz to mu wyszło około 22-23 na ha orki ja na 3 gliny wyszło mi 16 a tak średnio wychodzi od 14-16 na ha zależy od pola. Ale jatrzymam obroty 1700 a ojciec leciał na 2100-2200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ja tylko napisałem, że możliwy jest przypadek jaki ktoś opisał powyżej. Post z 9:18. Z powodu czynników, które opisałem powyżej. Nie możemy mówić o takich samych warunkach, napisane było, że jd orał szybciej, silniki mają moce przy innych obrotach itd. Czynniki różniące możemy mnożyć. Nie wyciągałem tu wniosków, że jd jest taki czy taki bo spalił 5 litrów więcej. Chodziło mi o to co napisał mniej więcej Jacek. A kto z was jak to zrozumiał to już nie moja wina.

Podsumowując napisałeś, że skoro mtz pociągnął to jd z większym dał by rady. O 9:18 starałem się to wytłumaczyć pisząc o normach. Że przewaga jd nie jest aż tak duża. Ze względu na zawyżanie mocy przez nowe normy.

@Konrad2112 napisał, że różnica w spalaniu 5 l to bajki. Więc napisałem, że taki przypadek jest możliwy. Napisałem też dlaczego.

Co do ciągników starych nowych i spalania. To zależy od silników. Jednak nawet na tym forum znajdziesz wiele opinii użytkowników różnych marek. Mówiących o tym, że ciągniki powiedzmy z końca pierwszej dekady lat dwutysięcznych palą więcej niż te z lat 90 tych. Choćby ze względu na normy tier. Ostatnimi czasy producenci znowu bardziej przyłożyli się do oszczędności i najnowsze konstrukcje jaką jest 6 r zaczęły palić mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2112    3
Napisano (edytowany)

..a uważasz że ile ten hektar orze się takim ciągnikiem z takim pługiem  w normalnych warunkach i średnio zwięzłej glebie ? , 

 

z  pewnością pan" profesor" @hubertuss zaraz to wyjaśni.

 

 

 

 

Edytowano przez Konrad2112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165

Ponad godzinę, a jak kwadrat to juz w ogóle o klinie nie wspominając :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

9 l na godzinę zegarową to raczej bardzo mało.

Mi NH 105 km w 3 metrowej talerzówce przy podorywce spalił 18 l na godzinę, ale na 1 ha wyszło 6 l, bo zrobił 3 ha/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

..a uważasz że ile ten hektar orze się takim ciągnikiem z takim pługiem  w normalnych warunkach i średnio zwięzłej glebie ? , 

 

z  pewnością pan" profesor" @hubertuss zaraz to wyjaśni.

 

Ośmieszasz się człowieku. Zamiast tu frustracje wylewać zajmij się czymś pożytecznym. @Przemek28_28, który raczej przeciwnikiem jd nie jest napisał ile pali ciągnik jd 100 KM w orce. To a propo wcześniejszej dyskusji. A co do orania to zależy jakie jest pole ale w godzinę pługiem 4x40 ciągnikiem 90 KM ciężko hektar zaorać. Zwłaszcza, gdy wliczymy w to poprzeczniaki a działka jest kwadratem. Oczywiście piszę tu o normalnej orce a nie podorywce.

8-9 l na godzinę spalisz starszym ciągnikiem w orce. Ale nie zaorzesz hektara w godzinę. Mi tyle palił mf 390 silnik 80 KM z pługiem 4x30. Ale hektar orany z poprzeczniakami na 4 klasie minimum 1,5 godziny wychodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2112    3

 fakt powinno być 9l/h -myślałem o godzinach a wpisałem hektary- sorry.

 

Ale po mimo tego, kolego ziejesz ogniem na tych co mają inne zdanie więc się nie dziw ,że zbierasz to co siejesz..

I jeszcze raz...może dotrze.

romano82, w 30 Maj 2015 - 06:54, powiedział:snapback.pngWitam.

Kolega z którym się znam od przedszkola stwierdził, że różnica w porównaniu JD do np. Mtz 82 to około 5 litrów/hektar. Pług ten sam jak i pole. JD maksymalnie 10 minut szybciej zaorze. Jego JD ma 95KM z turbo. Wiek 4-5 lat. Mtz lat 19. Pług to unia zagonowy 4*40. Ale dla wygody poświęci to paliwo;)

1.stwierdził -to znaczy wyraził opinię, która to poszła w obieg i ci którzy nie mają doświadczenia będą przekonani iż JD to pliwożłopy.do potęgi

2. pług ten sam,

3.pole to samo

4. kierowca ten sam ,więc należy uznać że i technika jazdy taka sama

5 zaorał szybciej -no bo ciągnik mocniejszy i mógł dobrać wyższy bieg

6 klima - daje jej max litr na godzinę pracy

 

 gdzie są te 4 litry? - bo na tych litrach mogę zaorać swoim ciągnikiem 40 arów

 

Edytowano przez Konrad2112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Wciąż ambitnie udowadniasz jak nie wiele rozumiesz z tego co czytasz. Przemek i Jacek stronę wcześniej napisali jak można spalić jednym ciągnikiem w jednej pracy kilka litrów mniej lub więcej. Pisałem o różnicach w mocy podawanej w normie DIN, ISO i ECE. Ale czy ty coś z tego zrozumiałeś? Widać nie wiele, bo dalej myślisz, że 95 KM wg ISO czy ECE to realnie 14 KM więcej niż 81 Km w DIN. Dzięki czemu jd mógł szybciej jeździć. Realnie to będzie 2 - 4 KM więcej. A gdy np.włączysz klimę to może wyjść, że ten silnik z mocą 95KM wg ISO czy ECE oddaje na skrzynie kila koni mniej niż silnik 81 KM wg DIN bez klimy. Gdyby obu moc podać w DIN. Zresztą nie chce mi się już tego wałkować. Wszyscy stronę wcześniej zrozumieli, że chodziło mi tylko o to, że taka sytuacja jest możliwa. A że ty nie rozumiesz. Hektary z godzinami ci się mylą to wiele nie oczekuje. No ina koniec co cię obchodzi, że ktoś pomyśli coś o jd. Każdy może myśleć o czym chce i co chce.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2078

Jeśli chodzi o moja wypowiedz to ja nadal podtrzymuje ze sa duże rozbieżności zależy od operatora, naprzyklad gdy swojego ciasnalem na wiosnę w 3 metrowym agregacie uprawowych ciężkim z agromaszu na podwójnym croksilu to wyszło mi 2,3 ha na godzinę ale spalanie pokazywał około 13, a gdy sie nie spieszyłem w tym samym agregacie ale inne pole mniejsza prędkość pokazywał ze robię okolo1,7-1,8 ale spalanie juz było koło 9-9,7 na godzinę. Przy ubijania kiszonek gdzie mój ciagnik z turem wazy 6200kg na godzinę spała mi 3,8-4 litry wiec myśle ze na 100 koni jd i wagę to wynik dobry. Dużo zależy od operatora poprostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2078

6100 rc pełen bak, tur max u310 bez osprzętu bez żadnych obciążników wiec wydaje mi sie ze dużo wazy jak na 100 koni. Mam tylko szersze opony, pełna felga, oraz tls. Ważyłem go na wadze gdzie sprzedaje zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romano82    4

Przykro mi że przez kilkaset postów nic nie ustaliliśmy. Szkoda, że dużo postów nie ma uzasadnienia. Ja mogę stwierdzić, że niech się cieszą te osoby, ktorym Jd spala poniżej 10 litrów. Niech rozpaczają te osoby, którym spala więcej. Ja i tak wam nie zatankuję. Szkoda, że tak ciężko ustalić fakty.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romano82    4

Tak, wiem.
Ale prawdopodobnie przyznasz mi rację, że czytają niektóre posty zaczynasz wątpić w wiarygodność podawanych wartości. Dlaczego niektórzy twierdzą że jd pali dużo a inni podają kontrę z wartościami niemal 40% niższymi. 40% to nie jest mało. Gdyby ktoś przyszedł do mnie i powiedział twój ciągnik (mam np. Same który spalaokoło 10-12l/hektar) spalił dużo bo ja to samo zrobię tym samym sprzętem na 7 l, to puknął bym się w czoło.
Podsumowując.
Skąd są tak duże różnice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2078

Stad ze każdy chwali to co ma. Nikt sie nie przyzna ze np jd spała dużo, Nh nie ma takiej mocy jak napapierze, Fendt przereklamowany. Każdy kto wydał kilkaset tysięcy będzie chwalił swój sprzęt mimo ze ma jakieś ale do niego. Ja ze swojego jd poza tym ze mogłem wziąć autoquadzie jestem bardzo zadowolony. Serwis był tylko na 100h a reszta tylko paliwo i działać, gdybym miał kupić jeszcze raz dołożył bym do autoquada. Tylko tyle a reszta jestem bardzo zadowolony, moc jest wciskam gaz i idzie jak pocisk. Każda marka ma swoje plusy i minusy tylko powiem szczerze ze sąsiad ma dwa jd i u niego to one satraktowane jak czołgi na poligonie i chodzą jak strzała gdy go kiedyś zapytałem czy dużo nie pała zanim kupiłem swojego to mi odpowiedział a co wolisz zeby Ci spalił litr więcej czy leżeć pod nim i wymieniać cześć która tez tania nie jest? Gdy będę wymieniał stara 60 to będzie to najprawdopodobniej jd 65e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

przemek28_28 dobrze mówi i to się chwali, JD nie spali ci wcale więcej jak ma zapiętą konkretną maszynę i konkretną robotę do zrobienia, musi iść i koniec, w sianiu QQ JD6200 spalanie wychodziło na poziomie 4-5l na godzinę pracy i nad czym tu narzekać? A jak poszedł do pługa 4 zagon Atlasa chyba 1.80m zabierał to spalił koło 10l na godzinę ale nie było że boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

człowieku w takim pługu na taki wynik to ostrożnie z gazem  bo inaczej to  ból i to konkretny bo 15-20 litrów leci spokojnie 

żeby nie było to posiadam jd i wiem co potrafi łyknąć te cudo :(  

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2078

Ale kolega napisał na godzinę a nie ze na hektar. powiem tak może jd nie pali najmniej ale jakby przeliczyć wagę, ciągnika, moc i to że nie stęka to myślę ze każdy spali podobnie. Mój sąsiad ma agrofarma 99koni i pali więcej niż jd 6230 lub mój 6100 rc a tez niby 95 lub 100 koni

 

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

84 KM i 20 letni traktor do tego pług 180 cm. To chyba podorywka była lub orka z prędkością max 6 km/h. żeby osiągnąć jakieś sensowne 7,5 km/h z pługiem 180 cm na głębokość jakieś 25 cm. To ten traktor bokami robił. Ja uważam, że wielu przy podawaniu wyników nie tylko jeśli chodzi o spalanie czas pracy ale często przy podawaniu np plonów ponosi po prostu fantazja. Zawsze można coś dodać coś ująć świadomie lub nie świadomie przyjąć sobie, że jest tak i tak pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

słuchaj ja byłem na usłudze, gościu zapiął mi taki pług bo mu się ciągnik zepsuł, orka była z 18cm może max 20cm gleba przeciętna 4kl równe pola, jeśli masz takie dobre gleby to możesz u siebie orać na te 25cm, u mnie byś miał wyjazd z pola z taką głębokością, orane było rżysko po zbożu opryskane od perzu, prędkość nie wiem jaka była bo mi zegar nie trybi ale ci powiem że jeździłem na C1 C2 przy 16biegowym PowerQuadzie. 

PS a ciągnik ma 19lat  i w transporcie nie boje się podsadzać do polskiej 4 z turbiną 97km bo polskiemu biegów zbraknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

tak hehe , z taką mocą to mogłeś zapiąć B3-B4 i to  będzie stękał  ;)


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

witam mam takie pytanie jak mogę podłączyć lampe ostrzegawczą tak zwany kogut w john deere 3650?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez plotek3094
      Witam wszystkich użytkowników,
      W ramach pracy badawczej podjąłem się próby wyliczenia średnich kosztów eksploatacji maszyn. Wśród nich znalazły się kombajny, a konkretniej te marki Claas. Konkretniej chodzi o modele: 
      DO 118 SL MAXI, DO 98 CLASSIC, DO 78 SL CLASSIC, 108 SL MAXI/SL CLASSIC/CLASSIC, 98 SL MAXI/SL CLASSIC, 88 SL MAXI/ MAXI, 78 CLASSIC (modele pogrubioną czcionką są najbardziej poszukiwane, informacje o nich). Jeżeli jesteś posiadaczem któregoś z tych modeli lub masz doświadczenia związane z nimi poświęć chwilę i odpowiedz na poniższe pytania. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.
      Przechodząc do konkretów. Potrzebuję informacji dotyczących (dla zboża) prędkości koszenia, wydajności i zużycia paliwa przez ww. modele kombajnów Claasa. Chciałbym abyście podzielili się doświadczeniami i podali te informacje. Wiem, że na te parametry wpływa bardzo dużo czynników i w różnych regionach/ o różnych porach/ warunkach atm. będą one różne, ale im więcej odpowiedzi tym bardziej uśredniony wynik otrzymam.
      Proponuję, aby w każdej odpowiedzi zawierały się następujące informacje: a) posiadany model claasa, b) średnia prędkość koszenia km/h lub ile hektarów na godzinę było koszone, c) szerokość osprzętu żniwnego/ hedera, d) wydajność - ile ton zboża na jeden ha, e) jakie średnie zużycie paliwa było generowane?
      Za każdą pomoc z góry dziękuję
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj