Balzak

Ile pali John Deere??

Polecane posty

zdunio321    0

Kazdy ciagnik spali tyle samo ;p

 

Kazdy ciagnik spali tyle samo ;p

brat ma jd 5100M ,pali naprawde malo ;]

a możesz powiedzieć coś więcej o tym jelonku? jak się spisuje? czy były jakieś awarie? i jak z tym spalaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

witam wiecie może co to może być za przyczyna ża podnościk strasznie trzęsie ,szarpie  w john deere 3650 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

bo sąsiad ma takiego samego i mówił że pompa ale chce się jeszcze popytać może to właśnie inna przyczyna a jaki olej powinien być w skrzyni jakiej firmy?


olej sprawdzałem to jest na większą połowe miarki taki żółty jest wlany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan222    1

Witam!

 

Odnośnie spalania. Posiadam od niedawna Jd6920S pompa CR w tym tygodniu miałem serwis (kalibracja rewersu lekko szarpał) oraz chciałem sprawdzić co kupiłem (przebieg, kody błędów). Dane z kompa: średnie spalanie przez wszystkie godziny to 11,8l na godzinę. Sam użytkując go z talerzówka (lekką bo mam dosyć lekkie ziemie) szerokość 3,6m spalił na godzinę 15l. Mam również MF 3080 i powiem, że na hektar spalanie wychodzi podobnie z tym że MF ma ciężko i dużo wolniej jedziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci10    1

witam wiecie może co to może być za przyczyna ża podnościk strasznie trzęsie ,szarpie  w john deere 3650 

 

filtra wymień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci10    1

podejrzewam że przy prawym tylnym kole tak jak w nowszych modelach. zauważysz go bo powinien być dość sporych rozmiarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

JD 5080m    wady fabryczne jakie w nim występowały ( wadliwy rozdzielacz podnośnika, pompa wtryskowa ) a usterka jaka mi się przydarzyła to cieknący uszczelniacz przy skrzyni na wale łączącym skrzynie z silnikiem.  Ogólnie ciągniczek fajny o znośnym zużyciu ON na poziomie 4-8 l/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

6115M kręcenie się po podwórku, trochę lekkiej pracy z ładowaczem, parę godzin ciężkiej pracy z ładowaczem, dużo transportu, uprawa przedsiewna, średnio 7l na godzinę. Wynik z commandcenter.

Przy uprawie przedsiewnej ogólnie wychodziło to samo co 60km ursusem w przeliczeniu na hektar, no może 0,5l więcej, ale za to z klimą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miastek    34

Mój kolega ma 7 jelonków i 5 fendtów mówił że gdyby była taka możliwość to z chęcią zamienił by te wszystkie fendty. John Deere faktycznie pali nie mało ale pociągnie wszystko i swoje zrobi a co do jazdy to jelonkami jeździ się maks 2000 obrotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

A kto mu zamienić nie daje. Przecież wolny rynek jest. Takie gadanie tylko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

podejrzewam że przy prawym tylnym kole tak jak w nowszych modelach. zauważysz go bo powinien być dość sporych rozmiarów

a jak będę chciał wymienić ten filtr to musze spuścić olej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romano82    4

Witam.
Kolega z którym się znam od przedszkola stwierdził, że różnica w porównaniu JD do np. Mtz 82 to około 5 litrów/hektar. Pług ten sam jak i pole. JD maksymalnie 10 minut szybciej zaorze. Jego JD ma 95KM z turbo. Wiek 4-5 lat. Mtz lat 19. Pług to unia zagonowy 4*40. Ale dla wygody poświęci to paliwo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2112    3
Napisano (edytowany)

Z opisu innych użytkowników wynika że 90 -cio kmonny Jan średnio pali 9L/ha  minus 5L na korzyść Mietka -jak piszesz . to wychodzi średnie spalanie Mtz 4L/ha .

Różne bajki słyszałem ale ta najlepsza :rolleyes:

 

 

ps. posiadam 100km Jana i mogę coś na ten temat powiedzieć, wiem też ile pali średnio Mietek

Edytowano przez Konrad2112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2078

Pół litra więcej czy litr to tak ale nie zaraz 5 bo to jest przesada. A poza tym moze pług jest za mały domtego ciągnika? Bo skoro maź dawał radę to jd z większy poszedłby bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romano82    4

Jest jedno wytłumaczenie. Jak zmienił ciągnik to inaczej pług mógł być ustawiony. Przecież w laboratorium tego nie robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652
Napisano (edytowany)

Pół litra więcej czy litr to tak ale nie zaraz 5 bo to jest przesada. A poza tym moze pług jest za mały domtego ciągnika? Bo skoro maź dawał radę to jd z większy poszedłby bez problemu.

 

Na jakiej podstawie tak sądzisz? Zwarzywszy, że stare ciągniki w tym mtz miały podaną moc DIN a nowe w ISO czy ECE, które dodaje średnio około 10 % do DIN. To przewaga na rzecz jd nie jest taka duża. Oczywiście o ile mtz jest sprawny. Dodać do tego można, że jd swego czasu kombinował z mocą i podawał w katalogach moc z wentylatorem włączonym (wisco) i bez. To mamy następne 2 - 3 konie. Zainteresowani mogą sprawdzić w katalogach np. 5 r oczywiście z przed kliku lat. Wyjdzie, że oba silniki wg DIN różnią się mocą może kilku koni. Jeżeli dodamy do tego bardziej skomplikowaną przekładnię, bardziej rozbudowaną hydraulikę i klimatyzację. To nie koniecznie jd poszedł by z większym pługiem.

Co do spalania w czyjeś bajki nie wierzycie a sami je piszecie. 9 l/ha to może i spali jd 90 konny ale w podorywce. Nawet użytkownicy kuboty, która chce być najoszczędniejszym traktorem takich bajek nie piszą. Kto uwierzy, że 90 KM ciągnik z tier 3 mający egr, który podnosi spalanie spali w orce z pługiem 4x40 na np 4 klasie (nie wspominam już o cięśzych ziemiach), przy głębokości powiedzmy 25-27 cm 9 l/ha.

Podsumowując jest możliwe by jd jeżdżący minimalnie szybciej z klimatyzacją, bardziej skomplikowaną przekładnią i rozbudowaną hydrauliką, mający silnik tier 3 z egr spalił 4 czy 5 litrów więcej na ha niż mtz. Oczywiście przy założeniu, że mtz nie jest jakimś padłem.

PS w latach 90 tych mtz y uchodziły za ciągniki oszczędne zwłaszcza na tle zetora. Ludzie mówili, że idealny traktor to był by zetor z silnikiem mtz a.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1653

Miałem kiedyś MTZa w małej kabinie .Spalanie w pługu 4*40 zagonowym wychodziło ok.13-14l/ha(kompletny brak komfortu,słaby uciąg ze względu na mała masę). Następny był URSUS 1014, z pługiem obrotowym 4*40 spalał ok.14-15l/ha(wygodniejszy, bardzo dobry uciag). Obecnie JD6610 z obrotówką 4*50 spala ok. 15-16l/ha(komfort bez porównania, uciąg bdb, najkrótszy czas pracy na jednostkę powierzchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2112    3

 

....Co do spalania w czyjeś bajki nie wierzycie a sami je piszecie. 9 l/ha to może i spali jd 90 konny ale w podorywce. Nawet użytkownicy kuboty, która chce być najoszczędniejszym traktorem takich bajek nie piszą. Kto uwierzy, że 90 KM ciągnik z tier 3 mający egr, który podnosi spalanie spali w orce z pługiem 4x40 na np 4 klasie (nie wspominam już o cięśzych ziemiach), przy głębokości powiedzmy 25-27 cm 9 l/ha....

 

Czytaj uważnie posty, pisałem średnie spalanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

No tak napisałeś bajkę a teraz brniesz w to dalej. Mówisz napisałeś średnie spalanie. Bez trudu znajdą się tacy, którym ciągnik 90 KM z pługiem 4x40 spali 12 - 14 l/ha orki. To minimalnie powinien spalić 4 - 6, aby średnio wyszło 9. Mowa była o spalaniu w orce i nie wiem. Może nie wiesz co znaczy słowo średnie? Nie potrafisz napisać tego co chcesz przekazać. Bo pewnie chodziło ci o spalanie z ogółu prac na polach ciągnikami o tej mocy. A robisz mi wyrzut abym uważnie czytał. Następnym razem może spróbuj sprecyzować o co ci chodzi a nie robisz wyrzuty komuś bo twoja duma ucierpiała lub próbujesz być mądrzejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2078

A Ty jak zwykle hubertuss jedziesz na jd mimo ze go nie masz. Różnica 5 litrów na hektar orki? Czy Ty jesteś normalny czy delikatnie....? Człowieku to będzie jakaś 1/3 mniej w takie bajki nieuwierze. Jeden pali 10 a drugi 15 na tym samym polu, głębokości, ustawieniu pługa? Gdyby tak było nikt nie kupowałby jd tylko wszyscy braliby maź lub Mf bo skoro Mtz pali 1/3 mniej to Mf powinien hektar orać na oparach. Śmiesza mnie te Twoje ciagle wywody na temat jd, sam nie masz a działasz na zasadzie kuzyn, siostry brata syn co słyszał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Oj interesuje cię interesuje. Za każdym razem spinasz się i nerwy ci puszczają. Nie musisz wierzyć w nic co piszę. Jedyne co potrafisz to obrazić się, że ktoś napisał coś nie tak o jd. Zrób sobie test i zaoraj hektar z włączoną klimą i bez i zobaczysz jak zmieni się spalanie. Stare silniki bez norm emisji spalin były oszczędniejsze, każdy ci to powie, przekładnie były prostsze (mniejsze opory). Wszystko się sumuje. Dużo niższe spalanie jest możliwe. Ja chociaż starałem się to uzasadnić. Ty nie musisz w to wierzyć. Ale jaki sens mają te nerwowe ataki bez żadnych argumentów? Jd nic od mojego pisania nie ubędzie a od twojego nie przybędzie.

Tak na marginesie nie twierdzę, że zawsze mtz spali 4 czy 5 litrów mniej niż 90 koni jd na ha orki. Ale jedynie, że jest to możliwe. Każdy, kto choć trochę ma pojęcie o tym powie to samo. Wystarczy, że dodatkowo operator jd np używa obrotów wyższych niż powinien (szybsza jazda a moce w DIN podobne). Sumując te wszystkie czynniki może tak się zdarzyć, że jd spali 4 czy 5 litrów więcej. Tyle w temacie. Na przyszłość proponuję w dyskusji więcej argumentów i merytoryki, mniej emocji bo już raz po uszach za to dostałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1653

A Ty jak zwykle hubertuss jedziesz na jd mimo ze go nie masz. Różnica 5 litrów na hektar orki? Czy Ty jesteś normalny czy delikatnie....? Człowieku to będzie jakaś 1/3 mniej w takie bajki nieuwierze. Jeden pali 10 a drugi 15 na tym samym polu, głębokości, ustawieniu pługa? Gdyby tak było nikt nie kupowałby jd tylko wszyscy braliby maź lub Mf bo skoro Mtz pali 1/3 mniej to Mf powinien hektar orać na oparach. Śmiesza mnie te Twoje ciagle wywody na temat jd, sam nie masz a działasz na zasadzie kuzyn, siostry brata syn co słyszał.

 

Ważne jest poznanie ciągnika. Na swoim przykładzie powiem, JD6610 orka z obrotami 1800-2000, spalanie 20-21l/ha, orka tym samym ciągnikiem z obrotami 1700-1800 i nie więcej, spalanie 15-16l/ha.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez plotek3094
      Witam wszystkich użytkowników,
      W ramach pracy badawczej podjąłem się próby wyliczenia średnich kosztów eksploatacji maszyn. Wśród nich znalazły się kombajny, a konkretniej te marki Claas. Konkretniej chodzi o modele: 
      DO 118 SL MAXI, DO 98 CLASSIC, DO 78 SL CLASSIC, 108 SL MAXI/SL CLASSIC/CLASSIC, 98 SL MAXI/SL CLASSIC, 88 SL MAXI/ MAXI, 78 CLASSIC (modele pogrubioną czcionką są najbardziej poszukiwane, informacje o nich). Jeżeli jesteś posiadaczem któregoś z tych modeli lub masz doświadczenia związane z nimi poświęć chwilę i odpowiedz na poniższe pytania. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.
      Przechodząc do konkretów. Potrzebuję informacji dotyczących (dla zboża) prędkości koszenia, wydajności i zużycia paliwa przez ww. modele kombajnów Claasa. Chciałbym abyście podzielili się doświadczeniami i podali te informacje. Wiem, że na te parametry wpływa bardzo dużo czynników i w różnych regionach/ o różnych porach/ warunkach atm. będą one różne, ale im więcej odpowiedzi tym bardziej uśredniony wynik otrzymam.
      Proponuję, aby w każdej odpowiedzi zawierały się następujące informacje: a) posiadany model claasa, b) średnia prędkość koszenia km/h lub ile hektarów na godzinę było koszone, c) szerokość osprzętu żniwnego/ hedera, d) wydajność - ile ton zboża na jeden ha, e) jakie średnie zużycie paliwa było generowane?
      Za każdą pomoc z góry dziękuję
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj