Skocz do zawartości
Balzak

Ile pali John Deere??

Polecane posty

yacenty    567

mój to akurat ma na sztywno

wracajac do tematu spalania.

niestety pomiar na oko - talerzówka ok 3.5m plus brona 3m zeby 16 z tyłu na linie, pole klin - srednio 6.5-7l

jest to więcej od Zetora 10245 - z tym ze robiąc zetorem nie dało się ciągnąć brony bo juz nie miał sił, a w tym roku dodatkowo było dość mokro - smiem twierdzić ze duuuzzzzzooooo mokrzej.

wynik wstępnie uznaje za dobry

następnym razem sprawdzę dużo dokładniej

Dawid777    0

Ja się bardzo pozytywnie zdziwiłem, mój JD 6100 pali 6l w ciężkim agregacie uprawowo siewnym 2.5m, z broną wahadłową, to juz tak na maks, a normalnie to 5l :) A mój JD 960 goła 6-stka, w ciągu 6 godzin spalił 50l, licząc przejzady, czyli JD wcale tak dużo nie pali... :)

yacenty    567

ale wszyscy tak mówią ze palą jak smoki, z tym małym dodatkiem ze ci wszyscy nie tankowali nigdy JD

Wiadomość z agroFakt.pl

jaro    163

A po co by mieli tankować ?-i tak wiedzą lepiej  :)-już parę razy pisałem że mam dwa smoki na podwórku (Zetora i JD)-a paliwa na rok nie spalę więcej niż ci co wszystko MF-ami obrabiają (podobny areał)-o czymś takim jak komfort czy szybkość nawet wspominać nie będę...

jaro    163

@jaro a tankowałeś kiedyś MF??? :)

Nie-ale praktycznie wszyscy mamy tu podpisaną umowę z "Mlekpolem" na zakup paliwka-a że zna się ludzi wiec się wie ile kto w roku bierze... :)

qazi    57

@jaro a tak odbiegając od tematu to może wiesz po ile jest teraz ON i bio w Mlekpolu?

jaro    163

Jeszcze w tym miesiącu nie kupowałem niestety ...-bierzesz Bio ?

radzikus    0

W takim razie taki 80konny 5080r przy ładowaczu nie powinien spalić więcej niz praca ładowaczem przy obecnie posiadanym ursusie 914.

brzozak2    236

co prawda nie john, ale axion 850 z silnikiem dps zuzywa 40 l/h jak mu sie porządny agregat zapnie.

tym nie jestem zmartwiony, gorzej ze przy jezdzie na pusto zuzywa 15 l/h.

yacenty    567

u mnie przywożą od 500l, ostatnia cena to 4.15 brutto 2 firmy mają identyko ceny

hubertuss    492

Na oko to ponoc chłop w szpitalu umarł jak mówi przysłowie. Pomiar spalania ta metodą jest mało skuteczny. Zaraz ktoś na fali ogólnego entuzjazmu napisze, że mu paliwa w baku przybywa bo widze z tym spalaniem zchodzimy coraz niżej. Fakt jest taki że mocno obciążony silnik spali dużo ale może niektórzy pracujący ciagnik tylko widzieli. Zastanawia mnie fakt czemu wszyscy przemilczeli wypowiedź kolegi brzozak2 o spalaniu silnika jd. Może mu się jakiś wadliwy egzemlarz trafił> Jeszcze jedno zastanawiam się dlaczego użytkownicy jd i zetora udowadniają ciagle sobie na wzajem że one tak mało palą jesli czytam tematy o innych markach tam tego nie ma.

yacenty    567

w jednej z gazet rolniczych było napisane ze dobrze obciążony Fendzior - nie pamiętam już teraz czy to był 930 czy 936 łyknął ponad 60l na godzinę pracy. czy to duzo czy nie? rzecz drugorzędna ponieważ w tym czasie zrobił mega dużą robotę - jednostkowe zuzycie na ha było bardzo zbliżone do konkurencji

qazi    57

u mnie przywożą od 500l, ostatnia cena to 4.15 brutto 2 firmy mają identyko ceny

no dziś kupiliśmy 200l po 4.19 na zwykłej stacji nie w mleczarni

jaro    163

@hubertuss-tak a świstak siedzi bo wiewiórka była nieletnia itd.  :)-z tego co piszesz powyżej wygląda że ja jako użytkownik obu w/w marek powinienem cierpieć na rozdwojenie jaźni udowadniając sam sobie jakie to są oszczędne-moim zdaniem palą całkiem rozsądne ilości paliwa-przynajmniej te moje egzemplarze i w moich rękach-czego więcej chcieć ?-podniecać się myślą że jak będę miał dajmy na to MF-a to spalę beczkę ropy rocznie mniej ?-a chrzanić ją  :)-żebym to tylko takie wydatki miał  :)-aha i jeszcze sprostuję to co napisałeś-to raczej jest tak że właściciele innych marek zarzucają Zetorom i JD olbrzymi apetyt na paliwo-a broń Boże jak ci ostatni odpowiedzą że niekoniecznie to jest prawdą....

brzozak2    236

dla mnie 40 l/h w konkretnej robocie to niedużo, bardziej jak pisalem boli mnie fakt latania na pusto, dlatego jako ciagnika uniwersalnego jd bym nie wybral.

natomiast w duzym zuzyciu paliwa, drzemie takze duzy potencjal, gdyz nie chcialbym zobaczyc ciagnikow typu starszy fendt czy nowy mf podobnej mocy w tej robocie, ktora robi moj ciagnik, tj. np uprawa sciernisk 5 metrowym lemkenem karatem na slusznych glebach. co z tego, ze na pusto zuzyja mniej paliwa, jak przy konkretnej robocie zamiast jechac 12 km/h przy 8 beda zdychac, a teoretycznie porownywalne ciagniki.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Weź pod uwagę, że Twój JD w bladej skórze jest jeszcze dodatkowo wykastrowany. :) Strach pomyśleć ile pali John na pusto z pełną dawką testosteronu. :D

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wirus jest inny... spalanie jest korzystniejsze i dochodzi do tego jeszcze Boost, który w Claasie daje się częściej wykorzystać. :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Wojtek
      ile wam palą te ursusy na mtg i na ile godzin pracy ciezkiej lub lekkiej starcza pełen gorny zbiornik
      jak bym nie kombinował czy jezdząc na obrotach 1500-1700 w orce czyw innych pracach czy obrotach 2100-2400 zawsze mi gasnie ciagnik z braku paliwa po około 7 godzinach,( mam 1224, pzrez kilka dni chodziła w turbo ale sie zatarła i znowu jest bez turbo, pompa jest spowrotem zmieniona od bez turbo)
    • Przez Damian87
      Witam,
      Doszedłam dlaczego mój JD tak ciężko pali na zimno. Padła pompka w baku Nie wiecie gdzie w rozsądnych pieniądzach mogę dosać taką pompkę? I czy często takie pompki padają?

Dobra, to jednak nie pompka padła. Tzn. pompk nie chodzi bo nie dostaje prądu. Napięcie jakie dochodzi jest w granicy 1,6V. Mechanicy którzy normalnie serwisują mi samochód przeglądnęli elektrykę "tyle o ile" i stwierdzili że to wina słabego akumulatora bo jak już się zaciągnie paliwem i odpali to wtedy pompka paliwa pracuje. Pytam się czy jest to możliwe aby akumulator był na tyle mocny żeby kręcić silnikem i zarazem na tyle słaby żeby nie ruszyć pompki bo wg. mnie to coś jest nie tak.
    • Przez krystiano35
      Witam ,
      Mam takie pytanie czy po wymianie wału korbowego na nowy w U 3512 trzeba ustawiać na pompie wtryskowej nowy kąt wtrysku ?
      Bo ustawiłem na fabrycznych znakch i traktor dymi jak trące po gazie lub jak ma bardzo małe obciązenie.
    • Przez tata1
      Witam

Kupiłem nowy czujnik poziomu paliwa do baku w 914 i jak testowałem "na sucho" to ruch pływaka pokrywał się z ruchem wskazówki, ale jak założyłem do baku to chodzi jak chce, najczęśniej na pełnym dochodzi do 2/3 a pozatym to najczęściej 1/3, gdzie szukac przyczyny?
    • Przez kukum
      Witam Jak załozyc filtry paliwa aby wszystko dobrze funkcjonowalo??
      Mam dylemat jak je zalozyc papier-filc czy filc papier